Zapobieganie pojawienia się robaków


Zapobieganie pojawienia się robaków w naszej uprawie.

Nie ma wątpliwości co do tego, że lepiej nadmiernie dbać o uprawę niż potem żałować. W końcu walka ze szkodnikami pojawia się tylko wtedy, gdy już doszło do inwazji szkodników. W przypadku zdrowych roślin cannabis, najlepszą taktyką jest zawsze zapobieganie.

1. Sprawdzaj swoje rośliny codziennie.

Wiele problemów związanych z plagą robactwa nie zawsze jest oczywista na pierwszy rzut oka. W większości przypadków widać, że coś jest nie w porządku z roślinami w stadium kiedy choroba jest już mocno zaawansowana. Jednak jeśli codziennie będziesz sprawdzać rośliny, gwarantujemy ci, że będziesz w stanie wykryć problemy wcześnie i podjąć odpowiednie działania, które zapobiegną dalszym szkodom. Codziennie sprawdzaj liście roślin (również od spodu) i usuwaj od razu wszystkie te, na których zauważysz jaja szkodników.

2. Jeśli uprawiasz rośliny outdoor – zakrywaj je plandeką.

Jeśli uprawiasz rośliny outdoor, zastanów się nad odpowiednimi tkaninami, plandekami lub osłonami, które chronić będą rośliny nie tylko przed robakami, ale też innymi szkodnikami. Rozwiązania te są zazwyczaj niedrogie i łatwe w użyciu, zazwyczaj można je również znaleźć w zwykłym sklepie ogrodniczym.

Oprócz ochrony przed szkodnikami i drapieżnikami, taka forma ochrony zapobiega także uszkodzeniom powodowanym przez wiatr czy ptaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.