sklep z nasionami marihuany xxl, thc-thc.com

Dlaczego testy narkotykowe koncentrują się na THC-COOH?

Co to jest THC-COOH i dlaczego wiele testów narkotykowych się na nim koncentruje?

Niemal każdy, kto stosuje cannabis, zaznajomiony jest z tetrahydrokannabinolem/ THC. Ale czy wiesz, co to THC-COOH i dlaczego współczesne testy narkotykowe się na nim koncentrują?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, standardowe testy cannabis w rzeczywistości nie koncentrują się na THC. Zamiast tego, koncentrują się one na jego metabolicie, który THC wytwarza w ludzkim ciele, THC-COOH. Jaki jest tego główny powód? Pozostaje on w organizmie o wiele dłużej niż THC.

Co to jest THC-COOH?

THC-COOH to najczęstsza nazwa tego metabolitu, ale jego oficjalną nazwą jest 11-nor-9-carboxy-Δ⁹-tetrahydrokannabinol („karboksy THC”), określany również powszechnie jako kwas 11-nor-9-karboksy-THC lub THC-11-owy. Jest to drugi metabolit THC, który tworzy się w ciele po zastosowaniu THC, niezależnie od metody spożycia, zaraz po hydroksy-THC (11-hydroxy-Δ9-tetrahydrokannabinol).

THC-COOH nie jest rozpuszczalne w wodzie; jest rozpuszczalne w lipidach i magazynowane w komórkach tłuszczowych. Z tego powodu pozostaje w organizmie o wiele dłużej niż inne substancje. Samo THC opuszcza organizm stosunkowo szybko, bo zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Jednak nierzadko zdarza się, że THC-COOH jest wykrywalne przez wiele tygodni po ostatnim paleniu.

Kiedy ludzie mówią o upaleniu się mają zazwyczaj na myśli psychoaktywne skutki THC, najbardziej znanego kannabidiolu znajdującego się w cannabis. Z kolei, THC-COOH nie wywołuje żadnych efektów psychoaktywnych. Jest to po prostu część reakcji organizmu na ekspozycję THC. Niestety, jak wspomnieliśmy powyżej, substancja pozostaje w organizmie o wiele dłużej niż samo THC.

Z wyglądu, THC jest ciemnozłocistą lub nawet głęboko bursztynową substancją. Jest ona twarda i solidna, gdy jest zimna, ale po podgrzaniu staje się lepka i klejąca. Jak już wiemy, substancja rozpuszcza się w tłuszczach, więc jej metabolity są nie tylko przechowywane w organizmie przez długi czas, ale są również metabolizowane zupełnie inaczej niż substancje rozpuszczalne w wodzie.

THC-COOH powstaje, gdy enzymy wątrobowe utleniają hydroksy-THC. Jest to główny metabolit poszukiwany zarówno w moczu jak i w krwi, ze względu na to, że pozostaje tam przez długi czas. Nowsze, droższe testy narkotykowe mogą różnicować hydroksy-THC i THC-COOH, ale testy te stosowaną są raczej rzadko w określaniu tego czy i jak dana osoba stosowała marihuanę, na przykład w punkcie kontrolnym DUI.

Jeśli zostanie wykryte THC-COOH, oznacza to, że marihuana była jakiś czas temu stosowana przez daną osobę, i nie ma szans, aby nadal była pod jej wpływem. Jeśli wykryje się zarówno THC jak i THC-COOH, oznacza to, że marihuana była konsumowana w ciągu ostatnich kilku godzin. THC, hydroksy-THC i THC-COOK można wykryć we krwi za pomocą testu krwi badającego poziom marihuany we krwi.

Testy te nie są zbyt częste, a zwykłe testy narkotykowe wychwytują tylko THC-COOH (badania krwi, moczu, śliny). W przypadku osób regularnie stosujących marihuanę może oznaczać to pewne niedogodności, ponieważ pozostaje ona w organizmie przez wiele tygodni po jej użyciu. Oznacza to, że możesz oblać test na obecność narkotyków zlecony przez nowego pracodawcę.

Im więcej palisz, tym dłużej THC-COOH pozostanie w twoim organizmie. Jest to oczywiście przydatna informacja dla wszystkich fanów marihuany. Każdy z nas może mniej więcej oszacować, jak długo marihuana pozostanie w naszym organizmie oraz możemy także wykonać test narkotykowy w domu, w celu weryfikacji.

Niektórzy ludzie próbują przyspieszyć proces wydalania substancji poprzez rozcieńczanie moczy, przyjmowanie cynku w suplementach, picie soku żurawinowego lub specjalnie przygotowanych napojów oczyszczających. Jednak żadna z tych metod nie jest w 100 procentach skuteczna. Jedynym sposobem, aby w stu procentach oczyścić swój organizm jest zaprzestanie spożywania marihuany na jakiś czas.

sklep nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, skunka, ak 47, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.