Jak wybrać najlepszą odmianę do uprawy

Jak wybrać najlepszą odmianę marihuany do uprawy outdoor.

Wizje wysokich roślin, z których każda daje dobre plony napędzają nasze pragnienie na kolejną uprawę. I właściwie, możesz pomóc sobie zagwarantować satysfakcjonujący sezon outdoor, hodując odmiany najlepiej dopasowane zarówno do twojego środowiska jak i celów hodowlanych.

Przeanalizuj swój cel

Wybierając odmiany cannabis do odpowiedniej sytuacji, poświęć czas na nakreślenie swoich celów na ten sezon. Zarys ten powinien obejmować:

• rodzaj psychoaktywnych oraz medycznych efektów, których oczekujesz od swojej marihuany
• czy planujesz spożywać kwiaty, koncentraty, czy może oba
• ile masz czasu dla swojej uprawy
• czy uprawiasz cannabis na własny użytek czy jako uprawę pieniężną
• preferowana długość całego sezonu wegetacyjnego oraz kiedy twoje zbiory będą gotowe.

Po ustaleniu dokładnie rodzajów cannabis, które chcesz uprawiać oraz dlaczego, możesz przejść do identyfikacji odmian, które najlepiej pasują do twoich potrzeb.

Ocena sytuacji outdoor

Istnieją dwa podstawowe rodzaje uprawy cannabis outdoor: naturalna uprawa outdoor, w którym rośliny znajdują się na zewnątrz i narażone są na działanie czynników atmosferycznych; i bardziej kontrolowana uprawa w szklarni, w której stosuje się tryb indoor-outdoor. Ta druga uprawa daje ci możliwość częściowego kontrolowania środowiska ogrodowego, wkładów odżywczych, oraz całkowitej liczby godzin światła, jakie twoje rośliny otrzymują każdego dnia.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanej uprawie w szklarni zyskujesz najtańsze światło do uprawy na świecie (słońce) oraz naturalny ruch powietrza – wiatr. W przypadku uprawy indoor-outdoor (co jest ciężką pracą, jeśli posiadasz ciężkie, wysokie rośliny) rośliny mogą być przenoszone do szklarni w przypadku złej pogody, kiedy pojawią się szkodniki, choroby lub gdy nadszedł czas na wdrożenie 12-godzinnego cyklu światła w celu wyzwolenia i utrzymania fazy kwitnienia u roślin fotoperiodowych.
Zasadniczo, oznacza to trzymanie roślin na zewnątrz w godzinach słońca oraz przenoszenie ich do środka w godzinach ciemności lub w sytuacjach awaryjnych, takich jak ulewny deszcz itp.

Jeśli nie korzystasz ze szklarni lub z podejścia indoor-outdoor, twoje rośliny narażone są na wszelkiego rodzaju naturalne warunki. Niektórzy hodowcy decydują się na plandeki lub tymczasowe konstrukcje w celu ochronienia swoich roślin przed deszczem, ale nie zawsze jest to praktyczne lub możliwe. Ponadto, jeśli twoje rośliny znajdują się na zewnątrz, nie jesteś w stanie kontrolować ilości światła, które otrzymują.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest to, czy decydujesz się na uprawę guerilla czy zamierzasz uprawiać marihuanę na własnej posesji. Oczywiście, uprawa cannabis w odległym miejscu stanowi większe wyzwanie pod kątem dbania o rośliny. Prywatność, bezpieczeństwo, oddalenie twojej lokalizacji – to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej odmiany. Inne czynniki obejmują:

• jak często będzie padać?
• jeśli rośliny nie otrzymają wystarczającej ilości opadów, w jaki sposób dostarczysz im wystarczającej ilości wody, aby mogły się prawidłowo rozwijać?
• jak często będziesz w stanie dbać o rośliny – zapewniać im wodę oraz składniki odżywcze, przycinać je, budować podpory strukturalne, przeglądać je i wykrywać męskie rośliny, czy opryskiwać liście?
• jak żyzna i napowietrzona jest gleba w miejscu uprawy?
• czy będziesz w stanie w razie potrzeby wykonać odpowiednie przygotowanie gleby?
• jakie zagrożenia mogą występować w miejscu uprawy w trakcie sezonu?
• jakie rodzaje szkodników lub chorób znane są na tym terenie?
• jakie czynniki środowiskowe – pogoda, klimat, niebezpieczeństwo pożaru, rozkład światła słonecznego, długość dnia – mogą wpływać na zdrowie twoich roślin oraz kiedy te czynniki mogą występować w konkretnej lokalizacji?

Wybór odmian cannabis, dopasowany powinien być zarówno do celów jak i warunków ogrodniczych.

Ważne jest, aby zadać sobie powyższe pytania, zanim wybierzesz odmiany, które chcesz uprawiać outdoor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.