Przycinanie Kwiatów Marihuany

Wielu początkujących hodowców nie wie, że przycinanie pąków po ich zbiorze jest bardzo ważną częścią procesu uprawy nasion marihuany. Aby uzyskać dobry dym, musisz usunąć liście pozostałe w pąkach, poprawi to wygląd i smak pąków. Jednakże niektórzy początkujący hodowcy konopi są dość zdezorientowani tym procesem. Dlaczego miałbyś spędzać tak dużo czasu na uprawie pąków konopi, a potem zacząć odcinać kawałki roślin? Na początku może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale przycinanie w rzeczywistości skutkuje znacznie wyższą jakością kwiatów marihuany.

1. Dlaczego warto przycinać pąki?

Liście konopi indyjskich absorbują światło niezbędne do fotosyntezy, są niezwykle potrzebne roślinie do wzrostu. Po zebraniu rośliny nie są już one potrzebne (oczywiście). Liście mogą zawierać wysoki poziom chlorofilu, jeśli nie zostaną odpowiednio przepłukane, dlatego lepiej usunąć nadmiar materiału roślinnego z pąków. Nie tylko pomoże to Twojemu pąkowi wyglądać lepiej, ale także pomoże zwiększyć moc i zmniejszyć ostrość dymu. Chociaż przycinanie zmniejsza ogólną wydajność, lepszy smak i wygląd rekompensują utratę wagi.

Usunięcie liści cukrowych przed lub po suszeniu może również pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni. Dobrze to przeczytałeś! Pleśń pozostaje zagrożeniem także po zbiorach pąków. Zarodniki grzybów nie tylko osiadają i kolonizują żywe kwiaty. Lubią także wilgotne i lepkie środowisko pąków po zbiorach. Jak możesz sobie wyobrazić, powierzchnia liścia cukrowego worzy pułapkę wilgoci chroniącą tkankę pąków, co może powodować powstawanie pleśni. Przycinanie nie tylko bezpośrednio zwiększa jakość kwiatów konopi, ale pomaga zapobiegać ich zniszczeniu przez grzyby lubiące pąki.

2. Jakie sprzęty potrzebujesz do przeprowadzenia przycinania?

Tak naprawdę do przycięcia nie potrzebujesz żadnych materiałów. Możesz nawet użyć własnych palców, aby usunąć nadmiar liści i materiału roślinnego, ale użycie poniższych wskazówek zminimalizuje błędy i zanieczyszczenia krzyżowe. Do prawidłowego przycięcia potrzebne będą:

• Nożyce do cięcia gałęzi

Do przycinania gałęzi najlepiej jest używać osobnych nożyczek (lub nożyc) – nie tych samych, których będziesz używać do przycinania pąków. Niektóre gałęzie są naprawdę twarde i mogą zniszczyć małą parę nożyczek. Chcesz, aby nożyczki do przycinania były ostre.

• Jednorazowe rękawice

Jednorazowe rękawiczki gumowe są potrzebne do dwóch rzeczy. Po pierwsze, musisz chronić trichomy na pąkach przed zanieczyszczeniami na dłoni.

Po drugie, dotykanie pączka bez rękawiczek spowoduje, że dłoń będzie się lepić, co może stać się problemem, a żywica będzie trudna do usunięcia.

• Nożyczki do precyzyjnego przycinania pąków

Jeśli zamierzasz zainwestować w nożyczki do przycinania pąków, poszukaj nożyc do przycinania. Nie są drogie. Dodatkowa ostrość i precyzja pozwolą Ci zaoszczędzić czas i uniknąć błędów, dzięki czemu Twoje pąki będą wyglądać znacznie lepiej.

• Czyste wiadro lub tacka

Taca lub wiadro są opcjonalne. Zwykle hodowcy, którzy chcą przeprowadzić ekstrakcję z przycięciem, przycinają pąki i zbierają nadmiar materiału roślinnego do wiader lub tac. Może to również pomóc uniknąć czyszczenia po przycięciu. Zbieranie nadmiaru materiału roślinnego do wiadra lub tacy pozwoli Ci uniknąć konieczności zamiatania i czyszczenia po przycięciu.

• Wieszaki na odzież lub siatki do suszenia pąków po przycięciu

Potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł trzymać przycięte pąki. Wieszaki na ubrania lub sznurki na ubrania służą do zbioru całej rośliny, a siatki do suszenia służą do usuwania pąków z gałęzi podczas przycinania. To zależy od Ciebie i nie ma znaczenia, w jaki sposób to zrobisz, będziesz potrzebować miejsca, w którym możesz umieścić pąki, zanim nie skończysz przycinać wszystkich.

3. Jak przycinać pąki?

Przycinanie polega na usunięciu nadmiaru materiału roślinnego, takiego jak liście, a czasem także nadmiar słupków, aby pączek wyglądał dobrze i atrakcyjnie. Podczas przycinania staraj się usunąć wszystko, co nie jest całkowicie pokryte włoskami. Spróbuj stworzyć jednolitą powierzchnię wokół pąków, co obejmuje usunięcie słupków aż do liści. Słupki mają bardzo mało włosków i powinny być trzymane długo tylko ze względu na wygląd.

Sposób przycinania zależy od przeznaczenia danej partii kwiatów. Może być inaczej, jeśli robisz ekstrakty, produkty spożywcze lub palisz kwiat. Zwykle, jeśli palisz kwiaty, chcesz przyciąć pąki w najlepszy możliwy sposób, usuwając wszelki możliwy nadmiar. Używając pąków do produkcji artykułów spożywczych lub ekstraktów, chcesz przyciąć nieco mniej, aby wydobyć wszystkie możliwe włoski, dzieje się tak dlatego, że w produkcie końcowym nie będą widoczne kwiaty.

4. Przycinanie na mokro vs przycinanie na sucho.

Chociaż istnieje ogólnie przyjęty najlepszy czas na zbiór konopi, wśród hodowców dyskutuje się, jaki jest najlepszy czas na przycinanie. Istnieją dwa sposoby przycinania: przycinanie na mokro i przycinanie na sucho. Obydwa są poprawne w pewnych okolicznościach, wszystko zależy od czasu i środowiska procesu konserwacji, więc to Ty decydujesz, który z nich będzie najlepszy.

• Przycinanie na mokro

Przycinanie marihuany na mokro przed suszeniem nazywane jest „przycinaniem na mokro”, ponieważ liście są nadal mokre podczas procesu przycinania. Ta metoda jest prawdopodobnie najbardziej preferowaną metodą z kilku powodów. Przycinanie na mokro zapewnia lepszy dostęp do pąków, małe liście wypadną ze względu na zawartość wilgoci, dzięki czemu ich usunięcie będzie łatwe.

• Przycinanie na sucho

Przycinanie na sucho następuje po procesie suszenia, proces ten może trwać 10-15 dni, w tym okresie pąki stracą większość wilgoci. Wielu hodowców preferuje przycinanie na sucho, ponieważ jest to łatwiejszy oraz czystszy proces. Przycinanie na mokro może bardzo szybko pokryć dłonie i nożyce żywicą, dlatego przed zakończeniem będziesz potrzebować wielu przerw na czyszczenie.

Podsumowanie

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jak wyglądają Twoje pąki, pod warunkiem, że nie masz żadnych problemów z pleśnią lub grzybami. Nie ma prawidłowego sposobu przycinania, a sposób, w jaki to zrobisz, zależy prawie wyłącznie od Ciebie, pod warunkiem, że będziesz przestrzegać podstawowych wskazówek. Przycinanie nie powinno być nudną czynnością, posłuchaj muzyki i baw się dobrze, wkrótce będziesz próbował swoich nowo zebranych kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.