Automatycznie Kwitnące Nasiona Marihuany

Istnieje wiele kwestii w świecie uprawy marihuany, które mogą się wydawać nieco zniechęcające dla tych, którzy mieli nadzieję na to, że wystarczy umieścić nasionko w ziemi, aby móc następnie palić swoją marihuanę. Ważne jest, aby wybrać, która łatwa w uprawie odmiana brzmi najlepiej na pierwszą wyprawę w świat uprawy konopi, jednak przed wybraniem odmiany musisz wybrać rodzaj nasion, z którymi chcesz pracować: feminizowane lub automatycznie kwitnące.

Należy pamiętać o kilku kluczowych różnicach. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z uprawą marihuany.

Czym są automatycznie kwitnące nasiona marihuany?

Dawno temu istniały trzy podstawowe podgrupy roślin konopi, które dzięki ludzkiej uprawie znalazły swoją ekologiczną niszę. Wyższe, chudsze odmiany sativy kwitły w cieplejszym, tropikalnym klimacie, takim jak Azja Południowo-Wschodnia i Polinezja. Odmiany Indica rosły w wyższym, bardziej wietrznym regionie Hindukuszu. Odmiany Ruderalis były bardziej odporne i rosły na chłodniejszej, dalekiej północnej półkuli, gdzie słońce albo świeci o każdej porze miesiącami, albo znika na ten sam okres czasu. Odmiany Ruderalis nie miały takiego samego regularnego dostępu do nocy i dnia, który mówił ich kuzynom z gatunku Indica i Sativa, kiedy przestać rosnąć i zacząć kwitnąć. Zamiast tego ewoluowały, by kwitnąć, gdy świeciło słońce, w oparciu o liczbę tygodni, w których rosły.

Współcześni hodowcy konopi zdali sobie sprawę, że ta adaptacja do kwitnienia w oparciu o wiek, a nie ekspozycję na światło, zasadniczo stawia uprawę w trybie łatwym, więc krzyżowali ruderalis ze szczepami indica i sativa, aby stworzyć automatycznie kwitnące nasiona.

Czym różnią się nasiona automatycznie kwitnące od nasion feminizowanych?

Pozostawione samym sobie, konopie będą podążać tą samą ścieżką reprodukcyjną, którą natura wyznaczyła dla prawie każdej rośliny produkującej nasiona: kiełkować, dojrzeć, spotkać ładną roślinę, wymienić pyłek i zacząć zrzucać własne nasiona. Jednak dawno temu ludzie odkryli, że żeńskie rośliny konopi produkują również kwiaty, które przyjemnie się pali, i w ten sposób rozpoczęła się ich uprawa.

Powracając do dzisiejszego nowoczesnego rynku cannabis odkryjemy, że hodowcy konopi używają dwóch głównych rodzajów nasion: nasion feminizowanych i nasion automatycznie kwitnących.

Nasiona feminizowane to nasiona, które zostały specjalnie wyhodowane, aby produkować wyłącznie żeńskie rośliny produkujące żywiczne pąki. Osiągnięto to poprzez wyeliminowanie męskiego chromosomu za pomocą różnych metod manipulacji. Jednak metody te wykorzystują naturalną reakcję, jaką mają rośliny, gdy są zestresowane i brakuje roślin męskich.

Bardziej doświadczeni hodowcy zwykle używają nasion feminizowanych. Wysiew nasion feminizowanych prowadzi do znacznie większych plonów silnych pąków niż w przypadku nasion kwitnących automatycznie. Rośliny stworzą silniejszą, bogatą w THC żywicę, a jeśli jedna roślina konopi okaże się wyjątkowa w stosunku do pozostałych, można ją sklonować, zamiast każdorazowo hodować ją z nasion.

Jednak uprawa z nasionami feminizowanymi wymaga również dodatkowej uwagi oraz wiedzy. Rośliny te wymagają zaplanowania godzin i intensywności światła do uprawy, aby zasygnalizować roślinom, że nadszedł czas, aby przestać rosnąć i zacząć kwitnąć. Wymagają również dodatkowego miejsca do rozłożenia gałęzi i są bardziej podatne na stres, choroby i szkodniki.

Z drugiej strony nasiona automatycznie kwitnące są znacznie bardziej wytrzymałe dzięki linii ruderalis, a tym samym bardziej odporne na stresory środowiskowe niż nasiona feminizowane.

Znacznie łatwiej jest w ich przypadku usunąć szkodniki oraz choroby, a także można je uprawiać w szerszym zakresie temperatur. Wszystko to oznacza, że wybaczają wiele błędów, które zwykle zabijają feminizowane rośliny.

Kolejną zaletą roślin automatycznie kwitnących jest to, że nie musisz się martwić o utrzymanie ścisłego harmonogramu oświetlenia. Genetyka ruderalis jest wykorzystywana do nieprzerwanego nasłonecznienia podczas tych północnych miesięcy letnich. Włączaj światła do uprawy na około 20 godzin dziennie, a automatycznie kwitnące nasiona zrobią resztę.

Reszta twojej konfiguracji może być równie podstawowa. Nasiona automatycznie kwitnące mają tendencję do wzrostu o wiele bardziej zwartego niż nasiona feminizowane, co czyni je idealnymi do małych upraw w szafie. Podczas gdy rośliny automatycznie kwitnące mają tendencję do wytwarzania znacznie mniejszych plonów niż nasiona feminizowane, ale także ich plony gotowe są do zbiorów znacznie wcześniej. Niektóre odmiany automatycznie kwitnące zaczną produkować kwiaty już po 2-4 tygodniach i będą gotowe do zbiorów po 6-8 tygodniach. Chociaż pąki nie będą tak silne jak w przypadku nasion feminizowanych, zwykle zawierają wyższy poziom CBD, co może być nie do końca idealne w przypadku osób uprawiających medyczną marihuanę.

Nie oznacza to również, że rośliny automatycznie kwitnące nie mogą wytwarzać silnych pąków. Z pewnością mogą i w ten sposób wytwarzana jest znaczna część zapasów aptecznych.

Jakie nasiona wybrać?

Podczas gdy nasiona feminizowane można uznać za naprawdę wspaniałe, nasiona automatyczne są znacznie łatwiejsze w uprawie. Oczywiście jedne i drugie posiadają swoje własne zalety. Jeśli uprawiasz konopie w celu uzyskania tylko najbardziej żywicznych pąków o mocnych kwiatach i najwyższych plonów, wybierz nasiona feminizowane.

Z drugiej strony uprawa własnej marihuany może być również łatwym i przyjemnym sposobem na zdobycie darmowego zioła od twojego nowego przyjaciela. Nasiona automatycznie kwitnące to wybór każdego początkującego, który chce jak najszybciej przejść z punktu A (nasiona w glebie) do punktu C (własna marihuana) przy minimalnym wysiłku. Dzięki bardziej podstawowej konfiguracji oświetlenia, mniejszej dbałości o temperaturę i pomieszczeniu do uprawy tak małym jak szafa w sypialni, nasiona automatycznie kwitnące są Twoim biletem wstępu do świata uprawy konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.