Cannabis Może Faktycznie Uratować Nasz Mózg

Wzrost mózgu nie dotyczy wyłącznie okresu dojrzewania. Mózg ludzki doświadcza neurogenezy także w wieku dorosłym, co, co ciekawe, wydaje się być zwiększone pod wpływem marihuany.

Zgadza się, używanie konopi indyjskich może faktycznie poprawić funkcjonowanie mózgu i promować neurogenezę, pomimo popularnych twierdzeń, że jest odwrotnie.

Według badań przeprowadzonych w 2005 roku, substancja podobna do THC stosowana w modelach szczurzych powodowała neurogenezę w hipokampie, części mózgu odpowiedzialnej za takie rzeczy jak pamięć i emocje. W przeciwieństwie do większości innych substancji, które powodują uszkodzenia komórek, duże dawki kannabinoidów, takich jak THC i CBD, mogą w rzeczywistości być dobrą rzeczą dla wielu osób.

Oto tylko kilka przykładów osób, które mogą skorzystać na neuroprotekcji konopi.

• Wcześniaki

Chociaż wcześniaki mają dziś większe szanse na przeżycie dzięki postępowi medycyny w tej dziedzinie, nadal są bardziej podatne na zaburzenia neurorozwojowe, takie jak padaczka i porażenie mózgowe. Wiele z tego ryzyka wynika z braku tlenu, ponieważ ich małe płuca nie są wystarczająco rozwinięte w momencie narodzin.

Próbując naśladować niedotlenione uszkodzenia mózgu, z którymi tak często borykają się wcześniaki, naukowcy zmniejszyli dostęp do tlenu u świnek, a następnie podawali zwierzętom zarówno niskie, jak i wysokie stężenia oleju CBD. Co zaskakujące, te prosięta wykazały całkowite wyleczenie we wszystkich ośmiu obszarach mózgu zaledwie kilka tygodni po podaniu cannabis. Chociaż próby na ludziach jeszcze się nie odbyły, wyniki tego badania na świniach mogą uratować miliony niewinnych istnień w przyszłości.

• Osoby z zaburzeniami neurologicznymi

Zaburzenia neurologiczne występują w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (składającego się z mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych), co oznacza, że ​​mogą wpływać zarówno na funkcje poznawcze, jak i ruchowe. Ta niszczycielska transformacja może rozpocząć się w dowolnym momencie (chociaż prawdopodobieństwo wzrasta wraz z wiekiem) i może skutkować straszliwym dyskomfortem lub gorzej.

Wykazano, że terapia konopiami indyjskimi poprawia procesy neurologiczne, zmniejszając w ten sposób występowanie zaburzeń neurologicznych lub przynajmniej spowalniając ich początek. Dzieje się tak, ponieważ zarówno THC, jak i CBD kontrolują stany zapalne, zmniejszają ekscytotoksyczność (uszkodzenie komórek spowodowane nadmierną aktywacją receptorów w mózgu), poprawiają wsparcie komórkowe i zmniejszają dysfunkcję mitochondriów.

Niektóre przykłady zaburzeń neurologicznych, które można leczyć za pomocą konopi, obejmują:

• Choroba Alzheimera
• Choroba Parkinsona
• Stwardnienie rozsiane
• Choroba Huntingtona
• Padaczka
• Zespół Tourette’a.

• Sportowcy

Amerykanie kochają swój futbol. Z 32 drużynami grającymi w NFL, 70 000 college’ów i 1,1 miliona graczy ze szkół średnich, jest to oczywiście ulubiony sport tego narodu.

Ale jest też niesamowicie brutalny.

Niektóre szacunki sugerują, że przeciętny piłkarz w liceum dozna od 900 do 1500 kontuzji mózgu z podwstrząsami w sezonie i często nie będzie w pełni regenerować się między uderzeniami, co tylko pogarsza obrażenia. Długofalowe konsekwencje tych urazów mogą obejmować dezorientację, zawroty głowy, bóle głowy, osłabienie funkcji poznawczych oraz zwiększone ryzyko demencji i chorób sercowo-naczyniowych.

Ponieważ testy laboratoryjne wykazały, że myszy, które doświadczają urazu mózgu, szybciej wracają do zdrowia po podaniu kannabinoidów, wielu spekuluje, że to samo może dotyczyć profesjonalnych sportowców. Pomysł ma tak wiele zalet, że psychiatra z Harvardu, Lester Grinspoon, napisał list otwarty do NFL, nalegając na finansowanie badań niezbędnych do potwierdzenia korzyści dla ludzi.

• Pacjenci po różnego rodzaju urazach

Odnosząc się do dokumentacji medycznej pacjentów z urazami mózgu, naukowcy odkryli, że osoby z konopiami indyjskimi w swoich systemach w momencie urazu miały o prawie pięć razy bardziej większe szanse na przeżycie niż osoby bez. Według danych, ze wszystkich pacjentów przyjętych do szpitala z pozytywnym wynikiem testu na THC zmarło zaledwie 2,4 procent, podczas gdy zmarło 11,5% pacjentów z ujemnym wynikiem THC.

Było to pierwsze tego typu badanie, które wykazało prawdziwe neuroprotekcyjne właściwości konopi na pacjentach, ale z pewnością nie będzie ostatnim. Gdy legalizacja marihuany ogarnie cały kraj, więcej danych stanie się dostępnych i pojawi się więcej wniosków na temat medycznych zastosowań konopi.

• Osoby cierpiące na depresję lub lęk

Depresja i lęk to dwa najczęstsze powody, dla których ludzie twierdzą, że używają marihuany, i z oczywistych powodów: marihuana uszczęśliwia ludzi. Jednak długofalowy wpływ marihuany na choroby psychiczne jest gorąco dyskutowany, zwykle przy założeniu, że marihuana może ostatecznie zaostrzyć problem.

Jednak niektórzy badacze twierdzą, że marihuana może złagodzić objawy depresji poprzez aktywację czasami wadliwego układu endokannabinoidowego. Twierdzenia te są poparte badaniami, w których neurogeneza w hipokampie oznaczała zmniejszenie objawów podobnych do depresji. Kiedy receptory kannabinoidowe zostały zablokowane w tym regionie mózgu, depresja powróciła, co wskazuje na korelację między depresją a niską aktywnością hipokampa.

Przeszliśmy długą drogę od starego powiedzenia, że marihuana ogłupia ludzi. W rzeczywistości, wbrew powszechnemu przekonaniu, wykazano, że konopie indyjskie poprawiają funkcjonowanie mózgu, zmniejszają uszkodzenia mózgu i chronią mózg przed urazami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.