Nauczyciel Zwolniony z Pracy za Używanie Medycznej Marihuany

Nauczyciel liceum na Florydzie zwolniony za używanie legalnej medycznej marihuany.

Kiedy wśród uczniów Belleview High School w środkowej Florydzie wybuchła bójka, do walki wkroczył dyrektor szkoły Mike Hickman i postanowił zainterweniować. Nic w szkolnym kodeksie administracyjnym nie nakazywało mu ryzykowania samego siebie, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim uczniom, ale i tak to zrobił.

Dobry uczynek urzędnika szkolnego nie pozostał bezkarny: został zwolniony po tym, jak wkroczył, by przerwać bójkę na boisku.

Hickman, weteran walk piechoty morskiej, który doznał poważnych obrażeń podczas służby w wojnie w Zatoce Perskiej w latach 1990-1991, spędził ostatnie trzydzieści lat żyjąc z przewlekłym bólem spowodowanym tymi ranami – i po serii operacji, które przeszedł, aby je wyleczyć.

Przez pewien czas polegał na przepisywanych mu opioidach w celu uzyskania ulgi, ale potem odkrył, że marihuana działa znacznie lepiej. Był w stanie uzyskać ulgę bez poważnych skutków ubocznych – oraz ryzyka uzależnienia i przedawkowania – które wiązały się z używaniem opioidów.

Hickman wykonywał swoją pracę w Belleview – gdzie pracował jako menedżer ds. Usług dla uczniów w szkole – przez wiele lat, prywatnie zarządzając swoim stanem zdrowia.

I tu pojawiła się bójka.

Przerywając bójkę, Hickman doznał nowego urazu – tak poważnego, że wymagał wizyty u lekarza. Działając w imieniu swojego pracodawcy, lekarz ten zażądał od niego przedłożenia próbki moczu. Próbka nie była częścią leczenia Hickmana. Jej jedynym celem było wykonanie testów na obecność narkotyków.

Kiedy test moczu okazał się pozytywny na THC, dziesięcioletnia służba Hickmana w Marion County Public Schools dobiegła końca. Rada szkolna hrabstwa Marion zwolniła Mike’a Hickmana, wskazując na politykę dystryktu zabraniającą pracownikom używania konopi indyjskich z jakiegokolwiek powodu, nawet jeśli ma to miejsce poza terenem szkoły i na polecenie lekarza.

Stosuj opioidy, albo stracisz pracę

Urzędnicy okręgowi zaproponowali ograniczenie kary do zawieszenia, jeśli Hickman zakończy używanie medycznej marihuany. Zmuszony do wyboru między karierą pedagoga a medycyną zapewniającą mu jakość życia, Hickman wybrał lekarstwo.

Leki Mike’a Hickmana są legalne zgodnie z prawem stanowym. Ale jest to sprzeczne z polityką okręgu szkolnego.

Medyczna marihuana jest legalna na Florydzie od 2016 roku, kiedy 71% wyborców zatwierdziło stanową poprawkę do konstytucji, która pozwala lekarzom zalecać ją swoim pacjentom. Zgodnie z artykułem MJ Biz Daily z 2019 r., branża cannabis obecnie „kwitnie”.

Nie ma wątpliwości co do legalności używania konopi indyjskich przez Mike’a Hickmana zgodnie z prawem stanowym. Nikt też nie twierdzi, że przyszedł do pracy jako osoba pod wpływem narkotyków lub że w jakikolwiek sposób nie wywiązał się ze swoich obowiązków służbowych z najwyższą wprawą i profesjonalizmem. Ale po miesiącach przesłuchań i sporów prawnych nic z tego nie miało znaczenia.

4 listopada Rada Szkoły Publicznej Marion przegłosowała 5-0 za rozwiązaniem umowy o pracę.

Bardzo smutna historia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.