Budżetowa Uprawa Marihuany

Wskazówki na budżetową uprawę marihuany.

Chociaż istnieje wiele firm i doświadczonych hodowców marihuany, którzy uprawiają marihuanę z użyciem drogich sprzętów oraz rozległych przestrzeni do uprawy, nie są to wymagania dotyczące uprawy zdrowych, silnych roślin konopi. W rzeczywistości, istnieje wiele przyjaznych dla budżetu sposobów na stworzenie uprawy konopi, która nadal będzie produkować obfite pąki i bardzo mocne efekty.

Oświetlenie w przystępnej cenie

Zdecydowanie najbardziej opłacalnym światłem do uprawy jest słońce. Jego silne promienie UV zapewniają głęboką penetrację (co sprzyja wzrostowi gęstych pąków), a jego sezonowy fotoperiod eliminuje potrzebę stosowania timerów do przełączania fazy wzrostu z wegetacji i kwitnienia. Ponadto, naturalnie występujące światło słoneczne minimalizuje (lub eliminuje) koszt energii elektrycznej związany z utrzymaniem uprawy.

Oczywiście, używanie słońca jako źródła światła konopi jest najlepsze dla tych z nas, którzy rzeczywiście doświadczają sezonu uprawy na świeżym powietrzu. W regionach, w których występują długie sezony chłodne, szklarnie i zimne ramy mogą być łatwym rozwiązaniem (choć początkowo jest to niewielka inwestycja).

Dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń na zewnątrz, czas lub budżet na rozpoczęcie, wewnętrzne oświetlenie LED to kolejna ekonomiczna opcja oświetlenia. Ceny diod LED znacznie spadły w ciągu ostatnich dziesięciu lat, teraz w przypadku niektórych modeli sięgają do 150 złotych. Co więcej, diody LED są również znacznie tańsze w eksploatacji i utrzymaniu niż tradycyjne systemy oświetleniowe HID (i nie wymagają statecznika, aby zapobiec przeciążeniu źródła elektrycznego).

Diody LED wytwarzają również minimalną ilość ciepła (poważnie, można ich dotknąć nawet po całym dniu świecenia), co zmniejsza potrzebę stosowania systemów chłodzenia i prawie eliminuje ryzyko przypalenia liści.

Pomimo wielu zalet, światła LED nie zapewniają takiego samego poziomu przenikania światła jak słońce, co oznacza, że ​​pąki mogą być nieco bardziej puszyste, gdy rosną pod tym źródłem światła. Z tego powodu wielu hodowców używa diod LED jako dodatkowego oświetlenia obok innych źródeł światła, takich jak HID (do uprawy w pomieszczeniach) lub w szklarniach, aby przedłużyć sezon uprawy na zewnątrz. Jednak postęp w oświetleniu LED oznacza, że ​​mogą one być teraz używane jako samodzielne systemy oświetleniowe – nie służą już tylko do celów drugorzędnych.

Podlewanie

Podczas uprawy konopi nie ma potrzeby stosowania filtrowanej lub w inny sposób „specjalnej” wody; woda z kranu jest więcej niż wystarczająca dla roślin konopi indyjskich. Aby jednak uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy pozostawienie wody z kranu na 24 godziny, aby poziom pH mógł się ustabilizować, a temperatura wody mogła zrównoważyć się do rozsądnej temperatury.

Istnieje jednak jeszcze lepsze źródło wody, które jest zarówno tańsze, jak i bardziej pożywne dla roślin: woda deszczowa. Dzieje się tak, ponieważ woda deszczowa tworzy się wokół cząstek pyłu w powietrzu, często brudu, ale na obszarach wiejskich może tworzyć się wokół obornika (tj.nawozu), który jest szczególnie bogaty w azot. Ponadto, ponieważ woda deszczowa nie zawiera środków chemicznych, takich jak chlor, może wchłonąć głębiej w glebę. A ponieważ chlor blokuje wchłanianie składników odżywczych, utrzymywanie go poza cyklem nawadniania może zwiększyć przyswajanie składników odżywczych i sprzyjać lepszemu wzrostowi roślin.

Podłoża do uprawy

Gleba jest najpopularniejszym podłożem uprawnym, a także najbardziej przyjaznym dla budżetu. Gleba gruntowa jest oczywiście najtańszą opcją, ale prawdopodobnie będzie musiała zostać uzupełniona takimi rzeczami, jak torf i kompost. Aby uniknąć ryzyka zakażenia krzyżowego uprawy w pomieszczeniach, gleby w gruncie nie należy używać w pomieszczeniach. Lepsze opcje gleby do upraw w pomieszczeniach obejmują produkty takie jak Fox Farm Soils lub, dla bardziej samodzielnego podejścia, równe części mchu torfowego, odchodów robaków i perlitu.

Niektóre pożywki hydroponiczne, choć nieco droższe na początku, mogą być ponownie użyte w wielu uprawach, pod warunkiem, że są wystarczająco wyczyszczone oraz wysuszone pomiędzy zastosowaniami. Cała konfiguracja hydroponiczna może być bardziej przyjazna dla budżetu niż uprawa glebowa, dzięki zmniejszonemu zużyciu wody i bardziej wydajnemu wzrostowi. Chociaż ogrodnictwo hydroponiczne wymaga nieco więcej praktyki – i trochę większych początkowych nakładów pieniędzy – może być lepszym długoterminowym rozwiązaniem dla taniej uprawy konopi.

Wentylacja

Środowisko uprawy konopi ma wpływ na jej zdrowie i produkcję kannabinoidów, dlatego nie należy go ignorować – nawet jeśli brakuje pieniędzy. Powietrze powinno krążyć zarówno przez wentylatory wlotowe, jak i wylotowe, a do kontroli zapachu należy zastosować filtr węglowy. Na szczęście, możesz to wszystko zorganizować stosunkowo tanio; kilka strategicznie rozmieszczonych wentylatorów za 30 złotych oraz filtr węglowy za 80 złotych to wszystko czego potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.