Domowej roboty nawóz

Domowej roboty nawóz do uprawy marihuany: Jak go wykonać?

Biorąc pod uwagę fakt rosnącej popularności upraw holistycznych oraz organicznych, ma sens, że hodowcy cannabis o ekologicznych poglądach również partycypują w tym przedsięwzięciu. Dlaczego zatem nie pójść na całość i stworzyć własny nawóz? Taki nawóz jest tani, przyjazny dla środowiska i powoduje wzrost zadziwiająco pięknych i zdrowych pąków!

JAK STWORZYĆ WŁASNY, ORGANICZNY NAWÓZ

Ostatnio coraz więcej ludzi kwestionuje pojęcie organiczny. Przy dużych liniach produkcyjnych i pomocy naukowców w wielu rzeczach można znaleźć luki. Jedynym sposobem na upewnienie się, czy coś jest faktycznie organiczne jest oczywiście samodzielne stworzenie produktu.

ORGANICZNE/ DOMOWE VS SYNTETYCZNE

Nawozy zawsze będą dawać te same wyniki; im więcej składników odżywczych tym lepsza wydajność. Dzięki temu, różne nawozy będą miały różny wpływ na ten wynik. Często kupowane sztuczne nawozy znajdujące się w sklepach sprzedawane są w bardzo przystępnych cenach i oferują optymalny rozkład NPK (poruszymy tę kwestię nieco później), dzięki czemu są wiarygodnym źródłem składników odżywczych.

Jednak poświęcenie dodatkowego wysiłku na rzecz stworzenia organicznego nawozu może zapewnić lepsze, bardziej zrównoważone wyniki. Jest to tania, czasem nawet bezpłatna metoda, która jest bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Cykl kompostowania, na przykład, zapewnia niedrogą metodę wykorzystania produktów odpadowych dając naturalny, silny bioprodukt o wysokiej wartości odżywczej.

Oprócz tego, hodowcy regularnie zmieniają glebę, wyrzucając starą i zużywając worek po worku. Dzięki kompostowaniu cykl ten się kręci i proces jest znacznie tańczy.

Dominującą cechą debaty między zakupionym sztucznym nawozem a organicznym nawozem jest sam tytuł; jeden jest produktem produkcji petrochemicznej, tworzonej w warunkach laboratoryjnych w celu zmaksymalizowania uprawy poprzez zrównoważenie poziomów pH oraz NPK. Jednak podobne, a nawet lepsze wyniki w uprawie można uzyskać przy wykorzystaniu naturalnych nawozów tworzonych w domu. Wystarczy odpowiednia wiedza i trochę wysiłku.

Zatem… od czego zacząć?

CO JEDZĄ ROŚLINY?

Po pierwsze, potrzebne jest zrozumienie NPK i w jakich produktach można je znaleźć (jeśli jeszcze nie wiesz). NPK oznacza azot (N), fosfor (P) oraz potas (K). mówiąc prościej, są to makroskładniki, których potrzebują rośliny do silnego i zdrowego wzrostu. Oprócz tego, rośliny potrzebują także mikroelementów; bardzo małych ilości metali i minerałów, które są tak samo ważne jak NPK. Do tych mikroelementów należą magnez, mangan, kobalt, wapń, żelazo, miedź, cynk, jod, selen, molibden. Rośliny potrzebują także innych związków organicznych, a w tym witamin oraz kwasów pochodzenia naturalnego, które powinny zostać włączone do diety. Syntetyczna produkcja tych składników odżywczych ma na celu wydłużenie okresu przydatności do spożycia, ułatwienie transportu, a przede wszystkim zysk.

Tak więc, aby przełamać powyższe i rozumiejąc potrzeby odżywcze roślin, jesteś na dobrej drodze do stworzenia organicznego nawozu, który zmaksymalizuje uprawę oraz jej wydajność z wykorzystaniem naturalnych, niedrogich oraz przyjaznych dla środowiska składników i metod.

WIĘC, JAK WYKONAĆ NAWÓZ?

Jednym z najlepszych i najłatwiejszych do stworzenia organicznych nawozów jest kompost. Jeśli nie wiesz co to kompost, jest to prosty (choć nieco czasochłonny) proces. Ogólny zamysł polega na tym, że przechowuje się odpady żywności z kuchni oraz odpady ogrodowe (trawa, ścinki żywopłotu) w odpowiednim pojemniku do kompostowania, a następnie pozostawia na kilku tygodni w celu utworzenia finalnego produktu.

Czego nie można kompostować? Między innymi niebezpiecznych chwastów, mięsa, odpadów zwierzęcych, odchodów lub substancji chemicznych.

INNE OPCJE TWORZENIA NATURALNYCH NAWOZÓW

• Moczenie wodorostów w wodzie przez okres 2 – 3 tygodni może stanowić dobre źródło składników odżywczych dla roślin. Powstały płyn doskonale sprawdzi się jako nawóz.

Ponownie, jest to kolejna bardzo opłacalna, ale czasochłonna metoda.

• Skórki od banana posiadają sporo potasu, zatem dodanie ich do uprawy zapewni dobre źródło K w NPK.

• Dodanie skorupek jaj do gleby zapewnia dobre źródło wapnia.

• Obornik. Obornik jest szerokim pojęciem, ponieważ w różnego rodzaju odpadach zwierzęcych występują różne składniki odżywcze. Na przykład, odchody królika są doskonałe, a odchody kurczaka posiadają zbyt wysoką zawartość NPK i należy je rozcieńczać.

• Mocz. Chociaż może to być nieco odpychające, rozcieńczony mocz (super ważne jest rozcieńczenie go, ponieważ nierozcieńczony może powodować uszkodzenie a nawet zabicie roślin) jest niezwykle dobrym źródłem azotu.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, musisz znaleźć metodę, która będzie najlepsza dla ciebie. Niektóre metody, zwłaszcza jeśli nie masz dostępu do ogrodu, mogą być nieco nieosiągalne, ale nie niemożliwe; po prostu wymagają one nieco więcej poświęcenia oraz wysiłku.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.