Konserwacja Pąków Marihuany

Konserwacja pąków w celu uzyskania najlepszego smaku.

Gratulacje, udało Ci się wyhodować kilka roślin konopi indyjskich! Zanim pączek będzie gotowy do palenia, w procesie uprawy marihuany występują jeszcze dwa etapy: suszenie i konserwacja.

Cały proces konserwacji obejmuje suszenie marihuany i umieszczanie suchych pąków w słoikach. Zajmuje to minimum trzy tygodnie. Jednak utwardzanie pąków w celu uzyskania najlepszego smaku wymaga bardziej szczegółowego zrozumienia.

Czym jest konserwacja marihuany?

Konserwacja marihuany następuje po jej zbiorze. W ten sposób przechodzisz od świeżo zebranej mokrej rośliny do pąków, które nadają się do palenia. Cały proces suszenia i utwardzania może zająć kilka tygodni, a nawet do sześciu miesięcy.

Dlaczego należy konserwować marihuanę?

Jeśli spróbujesz wyciągnąć pączek bezpośrednio z żywej rośliny marihuany, nie będziesz mógł jej palić. Świeże pąki marihuany zawierają zbyt dużo wody, aby się zapalić i wytworzyć wystarczającą ilość dymu, aby prawidłowo rozpalić bongo. Prawie wszystkie rośliny, które zapalasz, łącznie z tytoniem, szałwią i konopiami indyjskimi, zostają zakonserwowane.

Marihuanę należy utwardzać, ponieważ w przeciwnym razie wilgoć spowoduje pleśń i zniszczy pąki. Konserwacja marihuany znacznie wydłuża jej trwałość. Zatrzymuje także rozkład terpenów i kannabinoidów, które nie są związkami trwałymi.

Ale prawdziwym powodem, dla którego chcesz konserwować marihuanę, jest jej smak. Proces konserwacji pozwala kwiatom marihuany rozbić materię roślinną, dzięki czemu smak jest mniej trawiasty. Jeśli nie utwardzisz marihuany, dym może być ostry. Pozwala to także na dojrzewanie olejków eterycznych i terpenów oraz rozkład nadmiaru cukrów, co zapewnia gładszy dym o niesamowitym smaku.

Etap suszenia pąków

Proces suszenia trwa zazwyczaj 5-14 dni. W tym czasie roślina straci około połowy swojej wagi. Potrzebujesz suszarki i klimatyzowanego pomieszczenia.

1. Przygotuj suszarnię. Potrzebujesz miejsca z dala od słońca, z odpowiednim przepływem powietrza, temperaturą 60–70 ℉ i poziomem wilgotności 55–65%. Większość hodowców przekształca swój namiot uprawowy w suszarnię, wyjmując doniczki i zamiast nich zawieszając linki.
2. Usuń wszystkie liście wiatrakowe. Jeśli planujesz przycinanie na mokro, na tym etapie odetnij także liście cukrowe. Liście wiatrakowe można kompostować, ale liście cukrowe należy zachować do celów spożywczych lub haszyszu.
3. Zawieś pąki lub umieść je w siatkowych stojakach do suszenia. Suszenie na wieszaku jest najczęściej stosowaną metodą suszenia.
4. Zawiązujesz sznurek, a następnie wieszasz rośliny do góry nogami. Jeśli ściągnąłeś pąki z gałęzi i przyciąłeś je na mokro, możesz potrzebować siatkowego stojaka do suszenia. Jest to niedrogi produkt, będący w zasadzie serią siatkowych platform, na których można umieścić przycięte pąki. Rośliny potrzebują odpowiednio dużo miejsca, aby pąki mogły równomiernie wyschnąć.
5. Miej oko na środowisko. Raz dziennie warto zajrzeć do swoich pąków. Jeśli będzie zbyt wilgotno, może to spowodować pleśń. Można je wystawić na działanie światła słonecznego podczas ich monitorowania, po prostu nie chcesz zostawiać suszących się pąków na słońcu przez wiele godzin.
6. Sprawdź suchość. Po około 5 dniach odpowiednio wysuszone małe gałązki powinny się łamać zamiast zginać. Pąki powinny być suche na zewnątrz, ale wciąż mokre w środku. Główne szczyty będą schnąć dłużej niż mniejsze pąki.
7. Po wyschnięciu zdejmij je i umieść pąki w hermetycznym pojemniku do przechowywania.

WSKAZÓWKA: Kontrola wilgotności jest najważniejszym aspektem suszarni. Wielu hodowców marihuany ma w pomieszczeniu osuszacz. Jest to również przydatne podczas uprawy konopi indyjskich, ponieważ uprawa marihuany może również powodować pleśń. Pleśń jest Twoim wrogiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.