Kiedy Pąki Są Gotowe Do Zbiorów?

Żaden pączek nie powinien być zrywany przedwcześnie.

Rośliny i odmiany różnią się sposobem dojrzewania. Niektóre dojrzewają wszystkie na raz, tak że można zebrać całą roślinę. Inne odmiany dojrzewają od góry do dołu lub naprzemiennie od zewnątrz do środka. W przypadku tych odmian pąki zewnętrzne dojrzewają szybciej niż pąki wewnętrzne ukryte przed światłem. Po zebraniu zewnętrznych pąków wewnętrzne gałęzie są wystawione na działanie światła i szybko dojrzewają. Wybór dojrzałych pąków może zająć dwa tygodnie, zanim roślina zostanie całkowicie zerwana. Zbieranie rośliny stopniowo gwarantuje, że każdy pączek będzie miał maksymalną moc i jakość.

Cykl kwitnienia rośliny, czas jej dojrzewania i zbioru zależą od odmiany. Każda odmiana jest zaprogramowana tak, aby reagować na krytyczny okres ciemności, który zmienia wzrost z wegetatywnego w kwitnienie.

W pomieszczeniach zamkniętych osiąga się to poprzez ograniczenie oświetlenia do dwunastu godzin. Na zewnątrz krytyczny okres wynosi od około dziewięciu do jedenastu godzin ciemności.
Oprócz genetyki na czas kwitnienia wpływa również natężenie światła i całkowita ilość światła otrzymanego w ciągu dnia, temperatura otoczenia i składniki odżywcze.

Fakty dotyczące dojrzewania pąków marihuany

• Rośliny tej samej odmiany kwitną i dojrzewają mniej więcej w tym samym czasie. Klony jednej rośliny uprawianej w tych samych warunkach kwitną i dojrzewają w tym samym czasie.
• Czas kwitnienia zależy od schematu oświetlenia, a nie od wieku i wielkości rośliny.
• Kiedy wszystkie pąki na małych roślinach wystawione są na bezpośrednie działanie słońca, zwykle dojrzewają w tym samym czasie.
• Pąki na dużych roślinach, które są bezpośrednio oświetlone, zarówno na górze, jak i po bokach, przeważnie dojrzewają w tym samym czasie.
• Na zewnątrz duże rośliny uprawiane z dużymi odstępami między nimi często otrzymują światło z trzech różnych stron, gdy słońce porusza się wokół nich, szczególnie ze wschodu, zachodu i południa. Ten wzór światła jest szczególnie powszechny jesienią, gdy słońce znajduje się pod ostrym kątem i niżej nad horyzontem.
• W przypadku dużych coli zewnętrzne pąki często dojrzewają, podczas gdy wewnętrzne są pozbawione bezpośredniego światła słonecznego.

Jaki jest najlepszy sposób określenia czasu zbioru marihuany?

Trichomy to przypominające łodygi gruczoły żywiczne zawierające substancje czynne, które rosną na liściach otaczających kwiaty.

Z czasem obszar kwiatów pokrywa się gruczołami żywicznymi. Długość tego etapu wzrostu trwa zwykle od dwóch do trzech tygodni; u nowoczesnych odmian gruczoły te dojrzewają w ciągu siedmiu do dziewięciu tygodni od zapoczątkowania kwitnienia.

Odmiany późno sezonowe i długo dojrzewające zwykle spędzają około trzech do pięciu tygodni w tym okresie intensywnego wzrostu włosków.

Gdy kwiaty zbliżają się do dojrzałości, ich kapelusze puchną od żywicy, a trichomy stają się bardziej widoczne i stoją wyprostowane.

Gromadząca się lepka ciecz zawiera terpeny i kannabinoidy, które powstają na wewnętrznej błonie kapelusza włoska. W miarę gromadzenia się żywicy w kapeluszu zapach kwiatów staje się intensywniejszy.

Zapach osiąga swój szczyt w tym samym czasie, gdy trichomy zaczynają fluoryzować w świetle, migocząc jak małe kryształki. U niektórych odmian trichomy są tak widoczne, że cały pączek błyszczy. Używając szkła powiększającego, lupy fotograficznej lub mikroskopu, monitoruj rozwój pąków aż do szczytu dojrzałości, obserwując żywicę w wierzchołkach gruczołów.

W powiększeniu można zobaczyć zmianę barwy poszczególnych gruczołów z przejrzystej na bursztynową lub mętną biel. Kolory te wskazują, że THC zaczyna rozkładać się na dwa inne kannabinoidy, kannabicyklol (CBL) i kannabinol (CBN), które nie są tak psychotropowe jak THC.

Kiedy trichomy zaczną zmieniać kolor z przezroczystych na bursztynowe lub mętnobiałe, należy zebrać pąki – jest to szczytowy moment.

Różne typy trichomów

• Trichomy gruczołowe główkowate:

Te trichomy są najliczniejsze i zawierają pożądane kannabinoidy, terpenoidy i flawonoidy, których poszukują hodowcy.

• Bulwiaste trichomy:

Te trichomy nie mają łodygi i są znacznie mniejsze niż inne trichomy. Pojawiają się głównie na liściach, a nie w obszarze pąków, zwłaszcza podczas wzrostu wegetatywnego, i zawierają kannabinoidy.

• Krystaliczne trichomy:

Te trichomy nie zawierają kannabinoidów. Rosną na dnie liści, aby odstraszyć szkodniki.

• Trichomy główkowate bezszypułkowe:

Te trichomy pojawiają się podczas fazy wzrostu wegetatywnego i wytwarzają tylko niewielkie ilości kannabinoidów.

Dojrzałe konopie indyjskie cuchną ostrymi terpenami, a każdy dzień przynosi coraz większą intensywność zapachu.
Pocieraj liście otaczające pączek czystymi palcami i wdychaj. Uwalnia to cząsteczki aromatu, pozostawiając palce lepkie od żywicy. Wdychaj i poczuj egzotyczną mieszankę znanych i niezwykłych zapachów, od słodkich po cierpkie z odległymi piżmami i skunksami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.