Zwiększ Plony Marihuany Za Pomocą Treningu Roślin

Wiele osób uważa, że trening roślin ma na celu jedynie utrzymanie roślin w pozycji pionowej. Oferuje jednak całkiem sporo korzyści podczas uprawy konopi. W tym poście omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o treningu roślin konopi indyjskich i różnych metodach treningowych.

Trenowanie roślin konopi indyjskich w celu zwiększenia plonów
Istnieje wiele powodów, dla których warto trenować rośliny konopi indyjskich, a my omówimy główne korzyści, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu tych różnych technik.

Dlaczego warto trenować rośliny konopi indyjskich?

• Może zapobiec zginaniu się lub łamaniu gałęzi pod ciężarem pąków.
• Na zewnątrz ogranicza łamanie gałęzi pod silnym wiatrem.
• Zwiększa ostateczną wydajność i jakość pąków. Trenowana roślina nie będzie zużywać żadnej energii wzmacniającej gałęzie do utrzymania pąków, co oznacza, że może łatwo zwiększyć plony.
• Jest to również dość niedrogi proces, a większość materiałów używanych do uprawy roślin konopi indyjskich, z wyjątkiem sznurków i drucików, może zostać ponownie wykorzystana. Na pewno warto spróbować – to nie kosztuje dużo, a na pewno warte jest efektów; wyższe plony i wyższa jakość kwiatów.

Istnieją odmiany wytwarzające szczególnie duże kwiaty, takie jak Gorilla Candy i Amnesia, które chociaż są dość mocne, jeśli w ostatniej fazie kwitnienia zrobi się zbyt wietrznie, mogą w końcu pęknąć, jeśli ich nie trenowałeś. Gorilla Candy Seeds wytwarza duże, mocne rośliny z dużymi i zwartymi pąkami; zalecamy stawianie ich, aby pomóc im utrzymać potężne pąki.

Metody treningu roślin

Istnieje wiele różnych sposobów tyczenia, prowadzenia i trenowania roślin. Przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod:

Pionowy trening

Trening pionowy ma na celu przymocowanie głównej łodygi rośliny do palika w różnych punktach. Najlepszym materiałem do użycia jest rafia lub drut roślinny, aby nie uszkodzić rośliny. Tę technikę treningu pionowego można również zastosować do gałęzi bocznych.

Simple: Jest to najczęstszy rodzaj treningu na świeżym powietrzu. Wbij kołek w ziemię równolegle do łodygi. Powinien znajdować się około 5 – 8 cm od głównej łodygi. Zalecamy umieszczenie kołka przed przesadzeniem, aby korzenie były mniej uszkodzone.
Ring: Jest uważany za jedną z najskuteczniejszych metod, ponieważ podtrzymuje główny pień i gałęzie. Idealnie nadaje się do dużych roślin w doniczkach o pojemności powyżej 30 litrów. W przypadku doniczek kwadratowych należy umieścić kołek w każdym rogu. Możesz także użyć większych okrągłych doniczek, używając 4 lub więcej kołków wzdłuż krawędzi doniczki. Pomysł jest taki, aby wokół palików zastosować okablowanie roślinne lub rafię, a następnie użyć ich do podtrzymania gałęzi. Możesz także użyć siatki SOG, aby przytrzymać gałęzie na boki.
Yoyo: Idealnie nadaje się do odmian uprawianych indoor. Ta metoda jest wydajna i wyjątkowo łatwa. Nie zbliża się do podłoża roślin, więc nie uszkadza korzeni.

Poziomy trening:

Istnieje kilka różnych metod poziomego uprawy roślin i musisz wybrać jedną w zależności od czynników takich jak odmiana, którą planujesz uprawiać, dostępna przestrzeń, doświadczenie w uprawie konopi indyjskich itp.

Technika SOG (Sea of Green) polega na uprawie większej liczby roślin niż w przypadku normalnej uprawy. W tym przypadku idealną sytuacją są rośliny z tej samej odmiany lub o podobnej strukturze, najlepiej klony lub odmiany takie jak Jamaican Dream i Lemon King, aby rosły mniej więcej na tej samej wysokości.

Będziesz używać kwadratów w swojej sieci SoG do prowadzenia swoich gałęzi i pełnienia roli trenera. Celem jest zaoszczędzenie czasu uprawy i zbiory znacznie wcześniej w pomieszczeniach zamkniętych. W ten sposób możesz równomiernie rozmieścić wszystkie gałęzie pod światłami i użyć siatki do podtrzymania potężnych pąków stworzonych przez rośliny. Właśnie dlatego ta technika nazywa się Sea of Green, ponieważ wygląda jak ładne, spokojne morze pąków.

Screen of Green (SCRoG) to technika treningowa wykorzystująca siatkę, przez którą należy przewlec łodygi i gałęzie na etapie wzrostu, aby wypełnić obszar uprawy. Początkowo był to sposób na przystosowanie uprawy konopi do oświetlenia fluorescencyjnego.

W konfiguracjach SCRoG siatkę należy umieścić poziomo na wysokości około 30 – 40 cm od podłoża. Gdy rośliny dotrą do siatki, musisz je przeciągnąć przez siatkę, zakrywając wszystko. Jest to praca wymagająca ciągłej pracy. Gdy zaczną kwitnąć, pokryją około 60% siatki, jeśli uprawiasz rośliny sativy lub rośliny długo kwitnące, takie jak odmiany Kush, i około 80% siatki, jeśli uprawiasz odmiany indica lub hybrydy, które wystrzeliwują podczas kwitnienia.

Ta technika pozwala uprawiać mniej roślin i używać większych doniczek niż w przypadku normalnej uprawy. Technika ta pozwala również w pełni wykorzystać oświetlenie, zapewniając maksymalną ekspozycję kwiatów.

Na przykład: w uprawie SCRoG możesz umieścić 3 – 4 rośliny na jednym metrze w 18-litrowych doniczkach i uzyskać taki sam (lub w wielu przypadkach większy) plon, jak w przypadku 9 roślin na metr w 7-litrowych doniczkach.

Kiedy trenować rośliny marihuany?

Kiedy przychodzi czas na uprawę roślin konopi indyjskich, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj odmiany i metodę uprawy, pożądane rezultaty i doświadczenie w uprawie.

Jeśli Twoje rośliny nie mają wystarczającej ilości światła w okresie wzrostu, mogą nieco za bardzo się rozciągnąć w poszukiwaniu światła. Może się to również zdarzyć, jeśli nie napełnisz doniczki wystarczająco, a roślina zostanie zacieniona. Rozciąganie wymaga dużej siły i nie jest w stanie się utrzymać, więc będziesz musiał użyć kołka, aby go utrzymać, dopóki nie będzie wystarczająco silny, aby się utrzymać. Gdy roślina będzie już w stanie utrzymać się na stałym poziomie, zalecamy zdjęcie palika i założenie większego podczas przesadzania.

Najlepszy czas na maksymalizację plonów w przypadku stosowania metod treningu pionowego przypada na okres od ostatniego przeszczepu do momentu, gdy rośliny zaczną kwitnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.