Feminizowane Nasiona Marihuany

Każdy, kto kiedykolwiek zasmakował swoich własnych pąków wie, że wszystko to zawdzięczamy owocom żeńskich roślin. Dzieje się tak dlatego, że tylko samice cannabis produkują kwiaty bogate w kannabinoidy, które zapewniają smak i efekty, których poszukują konsumenci.

Właśnie dlatego wielu hodowców z Ameryki Północnej zwraca się ku feminizowanym nasionom cannabis, które są nosicielami jedynie genetyki żeńskiej. Poprzez twórcze stosowanie technologii feminizowania nasion, współcześni hodowcy mogą zapewnić kobiecą genetykę nasion o prawie 100 – procentowym wskaźniku powodzenia.

• Męskie vs Żeńskie Rośliny Cannabis

Rośliny cannabis, które są zapylane naturalnie lub przy użyciu tradycyjnych technik hodowlanych, mogą wytwarzać zarówno nasiona męskie jak i żeńskie. Są one znane jako regularne nasiona i jak u większości gatunków, występują z równym rozszczepieniem między dwiema płciami. Oznacza to, że hodowcy cannabis zaczynający od standardowych nasion mają około 50 procent szans na uzyskanie rośliny żeńskiej. W rezultacie hodowanie marihuany z regularnych nasion nie jest zbyt wydajne – przypomina prowadzenie piekarni, która musi wyrzucać co drugi bochenek chleba. Hodowcy pracujący na zwykłych nasionach muszą uwzględniać fakt, że około połowa z ich roślin może być płci męskiej. Mimo że te rośliny również mogą mieć jakieś wartości, nie są one przydatne w przypadku osób uprawiających cannabis dla pąków – a zbyt wiele męskich roślin może wpłynąć negatywnie na całą uprawę.

Wielu hodowców radzi sobie z tym problemem sadząc co najmniej dwa razy więcej nasion, niż mają nadzieję zebrać z założeniem, że około połowa z nich może okazać się bezużyteczna.

• Dlaczego Warto Postawić na Nasiona Feminizowane?

Istnieją liczne korzyści w przypadku osób, które rozpoczynają uprawę przy użyciu nasion feminizowanych. Eliminując loterię, która wiąże się z uprawą normalnych nasion, feminizowane nasiona usprawniają proces uprawy, oszczędzając miejsce i czas. Dla pacjentów medycznych i hodowców cannabis klucza jest przede wszystkim wydajność. Ze względu na to, że większość przepisów dotyczących marihuany ogranicza liczebność roślin, hodowcy uprawiający małe ilości marihuany na własny użytek chcą mieć pewność, że uzyskają jak najwięcej ze swoich wysiłków.

Męskie rośliny nie tylko zajmują miejsce w ogrodzie. Mogą one również zużywać czas i zasoby hodowców. W przypadku obecności zarówno męskich jak i żeńskich roślin, hodowcy muszą uprawiać oba gatunki, dopóki rośliny nie wykażą wyraźnych oznak płci. Niektóre odmiany wykazują wczesne objawy swojej płci przed rozpoczęciem kwitnienia, ale jednak u większości z nich oznaki płci pojawią się po dokładnym dojrzeniu i zakończeniu fazy wegetatywnej.

Oznaki płci zaczynają się pokazywać, gdy zmienia się fotoperiod lub ilość światła i ciemności jaką otrzymuje roślina. W przypadku uprawy outdoor, zmiana ta może nastąpić naturalnie wraz z zmianą pory roku.

Kiedy rośliny są wystarczająco dojrzałe, hodowcy muszą wykazać się niezwykłą dokładnością, aby właściwie określić płeć roślin, monitorując każdą pojedynczą roślinę, i upewniając się, że wszystkie męskie rośliny zostały usunięte z ogrodu – zanim zapylą one swoje kobiece odpowiedniki.

Hodowcy mogą uniknąć spędzenia tygodni na pielęgnowaniu roślin, mając tylko 50 procent szans na posiadanie kobiecych roślin i maksymalizując przestrzeń i liczbę roślin w swoich ogrodach stosując nasiona feminizowane. Nasiona te zwiększają prawdopodobieństwo wyprodukowania żeńskiej rośliny o 99 procent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.