Jak Branża Marihuany Może Rozwiązać Problem Zanieczyszczeń?

Jak branża marihuany może rozwiązać problem zanieczyszczeń i zmniejszyć ślad węglowy?

Konopie indyjskie nie są tak zielone, jak sobie wyobrażamy, rozwijający się przemysł konopny może powodować nadmierne zanieczyszczenie, jak każdy inny przemysł. Ponieważ jest częścią przemysłu rolniczego, podlega tej samej dynamice i może generować zanieczyszczenia.
Konopie indyjskie nie są tak zielone, jak sobie wyobrażamy. Rozwijająca się branża konopi indyjskich może powodować nadmierne zanieczyszczenie, jak każda inna branża. Ponieważ jest to część przemysłu rolniczego, podlega tej samej dynamice i może generować zanieczyszczenia.

Chociaż branża konopi indyjskich znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i przekształcania się w przemysł na dużą skalę, konieczne jest zrozumienie wyzwania, przed którym wkrótce stanie. Zobowiązując się do walki ze zmianami klimatu i znalezienia drogi do zrównoważonej gospodarki, przemysł konopny powinien stworzyć ekosystem odpowiedni dla rozwiązań przyjaznych dla środowisk

Aby zrozumieć zanieczyszczenie przemysłu konopnego, konieczne jest spojrzenie na koncepcję śladu węglowego, która odnosi się do ilości dwutlenku węgla uwalnianego do atmosfery w wyniku działalności konkretnej osoby, organizacji, produktu społecznego, usługi itp.

Na przykład, średni ślad węglowy na osobę w Wielkiej Brytanii wynosi 12,7 ton ekwiwalentu CO2 rocznie, podczas gdy średni ślad węglowy smartfona wytwarza około 70 kg ekwiwalentu CO2. Eksperci obliczają ślad węglowy na podstawie kilku parametrów zebranych w cyklu życia produktu. Jest to ważny instrument pozwalający zrozumieć wpływ zachowania danej osoby na globalne ocieplenie.

Ślad węglowy przemysłu konopnego jest dość wysoki. Badanie przeprowadzone przez Colorado State University opublikowane w czasopiśmie naukowym Nature Sustainability pokazuje, że jeden kilogram suszonych kwiatów wytwarza od 2,283 do 5,184 kg ekwiwalentu CO2. Taka ilość wynika z produkcji energii elektrycznej i zużycia gazu ziemnego podczas uprawy w pomieszczeniach, wspomaganej przez lampy o wysokiej intensywności i dostarczanie dwutlenku węgla w celu przyspieszenia wzrostu roślin. Uprawa marihuany w pomieszczeniach znacząco wpływa na ślad węglowy.

Analiza przeprowadzona przez Global Footprint Network wykazała, że produkcja jednego kilograma suszonych kwiatów konopi indyjskich rocznie w otwartej szklarni w Kolumbii ma znacznie niższy ślad ekologiczny niż produkcja w Kolorado i Waszyngtonie. Wybór uprawy marihuany w pomieszczeniach lub na zewnątrz ma duże znaczenie. Uprawa w pomieszczeniach zwiększa zanieczyszczenie środowiska ze względu na dużą ilość energii zużywanej na oświetlenie. Uprawy plenerowe są bardziej zrównoważone niż uprawy w pomieszczeniach, ale nie są wolne od generowania zanieczyszczeń.

Przemysł konopny przyczynia się do zanieczyszczenia na kilka sposobów. Uprawa konopi indyjskich w pomieszczeniach wytwarza biogenne lotne związki organiczne (BVOC), które mogą przyczyniać się do powstawania ozonu i zanieczyszczenia powietrza w reakcji z miejskimi składnikami powietrza. Emisje z obiektów uprawy konopi indyjskich wpływają na jakość powietrza, ponieważ stężenia BVOC i butanu przyczyniają się do powstawania ozonu w warstwie przyziemnej, który jest toksyczną substancją szkodliwą dla ludzi.Jeśli chodzi o zanieczyszczenie wody, eksperci uznają zanieczyszczenie wody spowodowane stosowaniem pestycydów w rolnictwie i eutrofizację (nadmierne bogactwo składników odżywczych) wód słodkich za problem globalny. Eksperci uważają więc, że zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu konopnego mogą stanowić zagrożenie dla jakości wody.

Duża część tych problemów wynika z nielegalności upraw konopi indyjskich na całym świecie. Nielegalni hodowcy konopi stanowią ogromne zagrożenie dla ekosystemów, ponieważ mogą przekierowywać ogromne ilości wody, aby zaspokoić potrzeby upraw konopi. Co więcej, stosowanie pestycydów i chemicznych składników odżywczych w celu szybszego wzrostu konopi może szkodzić środowisku i jakości samej marihuany.

Oprócz wody, odpadów konopnych i energii elektrycznej, istnieją inne czynniki, które zwiększają ślad węglowy konopi indyjskich. Jednym z elementów legalnej branży, który niepokoi ekologów, są opakowania. Plastik jest najczęściej używanym materiałem do sprzedaży suszonych kwiatów konopi indyjskich, podczas gdy aluminium jest szeroko stosowane do produktów zawierających konopie indyjskie. Ponieważ materiały te są szybszymi i tańszymi rozwiązaniami opakowaniowymi, przemysł konopny prawdopodobnie zwiększy zanieczyszczenie środowiska.

Jednak kilka zrównoważonych rozwiązań może pomóc w zmniejszeniu śladu węglowego marihuany. Uprawa konopi na zewnątrz byłaby najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, ponieważ jest mniej szkodliwa dla planety. Jednak nie wszystkie firmy konopne dysponują takim rozwiązaniem logistycznym. Zużycie energii nie jest jednak jedynym elementem uprawy konopi w pomieszczeniach, który stwarza problemy środowiskowe. Inne praktyki uprawy mają negatywny wpływ na środowisko. Stosowanie pestycydów i syntetycznych składników odżywczych szkodzi środowisku, więc hodowcy powinni stosować naturalne strategie w celu zmniejszenia zanieczyszczenia i kosztów produkcji. Uprawy konopi indyjskich powinny unikać zmian w ekosystemach, a hodowcy powinni uprawiać konopie w sposób zrównoważony i unikać negatywnego wpływu na lokalną społeczność.

Jednym z tych zrównoważonych rozwiązań może być uprawa organicznej marihuany, co oznacza uprawę konopi zgodnie z naturą poprzez wykorzystanie organicznej gleby i naturalnych składników odżywczych. Inną strategią, którą należy przyjąć w celu zmniejszenia śladu węglowego, jest ponowne przemyślenie infrastruktury konopi. Firmy powinny wykorzystywać konopie do budowy obiektów konopnych. Hempcrete to biokompozytowy materiał budowlany wykonany z wewnętrznego zdrewniałego rdzenia rośliny konopi, zmieszanego ze spoiwem na bazie wapna. Ta mieszanka sprawia, że beton konopny jest mocnym materiałem budowlanym, który pomaga zmniejszyć ślad węglowy przemysłu konopnego.

Oprócz budynków z betonu konopnego, firmy konopne powinny zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zmniejszyć ilość energii potrzebnej do produkcji marihuany. Energia powinna pochodzić ze źródeł odnawialnych. Coraz więcej firm korzysta z paneli słonecznych, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię ze źródeł paliw kopalnych. Istnieją jednak inne dostępne źródła energii, takie jak energia wiatrowa i wodna. Jeśli chodzi o opakowania z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej, firmy powinny rozważyć materiały nadające się do recyklingu, takie jak szkło lub materiały biodegradowalne. Plastik konopny jest również alternatywą, ponieważ zmniejszyłby ilość odpadów z konopi i miałby znacznie mniejszy wpływ na środowisko.

Ponieważ branża konopi indyjskich szybko się rozwija, przestrzeganie tych i innych zrównoważonych strategii i praktyk może pomóc sektorowi promować się jako zrównoważona gospodarka i przyciągać przyszłościowych inwestorów. Rządy, instytucje międzynarodowe i firmy poważnie potraktowały walkę ze zmianami klimatycznymi. Redukcja emisji CO2 stała się motywem przewodnim wielu branż, w tym sektora motoryzacyjnego. W tym kontekście polityka dotycząca konopi indyjskich może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Jak widzieliśmy, nielegalne operacje związane z konopiami indyjskimi szkodzą środowisku i znacznie zwiększają zanieczyszczenie. Jednak nie przestaną. Tylko legalizacja marihuany może pomóc zagwarantować zrównoważone procedury produkcji konopi, aby zapewnić najlepszy produkt przy jak najmniejszym wpływie na środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.