Jak Poradzić Sobie z Roztoczami

Roztocza konopne to małe robaki atakujące rośliny marihuany. Żyją w szczelinach liści, łodyg lub pąków, a początkowe objawy nie są tak poważne.

Są tak małe, że można je zobaczyć tylko przez lupę, chyba że są ich tysiące atakujące twoją roślinę. Wielu hodowców może nie zdawać sobie sprawy, że mają inwazję robaków, a hodowcy często mylą objawy z innymi problemami, takimi jak pleśń, fusarium, pyłki, wirus mozaiki tytoniu, nadmierne podlewanie, niedobór składników odżywczych lub uszkodzenia termiczne.

Możesz zobaczyć zwijanie się krawędzi liści, a pąki mogą zacząć obumierać. Roztocza konopne są małe. Mogą wyglądać jak beżowa lub żółta masa (zwykle w kierunku wierzchołków rośliny). Często nie zobaczysz ich, dopóki nie spotka cię cała inwazja.

Czego możesz się spodziewać? Objawy często najgorsze w kierunku wierzchołków rośliny. Roztocza są blade, zwykle brązowe lub żółte. Mogą powodować, że części rośliny konopi będą wyglądać na beżowe lub żółte w wystarczająco dużych ilościach. Czasami mylone są z grzybem, pleśnią lub pyłkiem.

• Wierzchołki roślin opadają, zwłaszcza tam, gdzie występuje znaczna inwazja.
• Zawijanie krawędzi liści (na niektórych roślinach).
• Matowe liście lub łodygi mogą również stać się kruche. Te dotknięte obszary to miejsca, w których owady żyją w tkance roślinnej.
• Brązowe lub żółte plamy (od stresu liści, niewidoczne ukąszenia)

Intensywna inwazja roztoczy konopnych na rośliny konopi indyjskich może być trudna do zdiagnozowania, ponieważ trudno jest dostrzec poszczególne robaki.

Zapobieganie

• Uprawiaj marihuanę z nasion – roztocza i ich jaja nie mogą przetrwać na nasionach). Jeśli zaczniesz od nasion, twoje rośliny nie nabawią się roztoczy konopnych, chyba że zostaną zainfekowane przez inne źródło.
• Traktuj i poddaj kwarantannie wszystkie nowe rośliny (nawet jeśli wydają się zdrowe), aby upewnić się, że nie mają roztoczy konopnych.

Kiedy już stwierdzisz, że robaki na twojej marihuanie to roztocza konopne, nadszedł czas, aby się ich pozbyć! Jeśli chodzi o roztocza konopne, wiele „standardowych” środków roztoczobójczych nie jest tak skutecznych, a zauważysz, że te konkretne roztocza nie są wymienione na etykietach.

Niestety, ale roztocza mogą być jednymi z najtrudniejszych do pozbycia się szkodników marihuany.

• Rozważ wyrzucenie roślin – wiemy, że może to być trudna pigułka do przełknięcia, ale jeśli masz intensywną inwazję, czasami najłatwiejszą rzeczą do zrobienia jest pozbycie się roślin, dokładne oczyszczenie pokoju i rozpoczęcie od nowa. Jednak upewnij się, że wiesz, skąd masz roztocza, w przeciwnym razie możesz ponownie doświadczyć infekcji.
• Pryskaj rośliny, zanim zgasną światła – Zawsze, gdy opryskujesz rośliny, rób to, zanim zgasną światła, aby twoja roślina była mniej podatna na poparzenia!
• Przeczytaj instrukcje – przeczytaj pełne instrukcje na każdej butelce i postępuj zgodnie z nimi podczas leczenia roślin. Zaoszczędzisz sobie wielu dużych bólów głowy!
• Powtarzaj zabiegi co tydzień przez kolejne 5 tygodni po tym, jak roztocza znikną – kiedy uznasz, że roztocza konopne całkowicie zniknęły, nie przestawaj! Traktuj swoją roślinę innym zabiegiem co najmniej raz w tygodniu przez dodatkowe 5 tygodni. Jeśli nie wyeliminujesz ich całkowicie, wrócą z zemstą i będą jeszcze bardziej odporne na te środki.

Co można zastosować na roztocza?

1. Olej z miodli indyjskiej

Olej neem pozostawia nieprzyjemny smak/zapach na pąkach, gdy jest stosowany do leczenia roślin kwitnących, więc ponownie, nie pozwól, aby te robaki zbliżyły się do twoich pąków! Istnieją również dowody na to, że olej neem może być szkodliwy dla ludzi, więc używaj go ostrożnie! Biorąc to pod uwagę, olej neem jest całkowicie naturalnym środkiem, który jest bardzo skuteczny przeciwko wielu różnym rodzajom robaków i pleśni, w tym roztocza.

Olejek neem może być dość mocny dla twoich roślin, więc nie chcesz używać go częściej niż to konieczne, ponieważ twoje rośliny będą cierpieć. Jeśli jednak wpadniesz w desperację, codzienne traktowanie roślin olejkiem z miodli indyjskiej skutecznie zabija roztocza konopi, gdy wydaje się, że nic nie działa.

2. Essentria IC3

Środek owadobójczy Essentria IC3 to ekologiczna i bezpieczna dla człowieka mieszanka różnych olejków ogrodniczych. Często jest sprzedawany jako „zabójca pluskiew”, ale może być skuteczny przeciwko roztoczom konopnym, gdy rośliny są regularnie leczone. Niestety pozostaje skuteczny na roślinie tylko przez około 8 godzin, więc będziesz chciał go stosować codziennie lub łączyć z innymi opcjami. Będziesz potrzebował rozpylacza (zwanego także „opryskiwaczem jednoręcznym”), aby równomiernie spryskać wszystkie liście.

3. Mydła owadobójcze

Sole kwasów tłuszczowych lub mydła owadobójcze mogą być dobre przeciwko roztoczom konopi. Osłabiają zewnętrzną skorupę roztoczy konopnych, ale są bezpieczne w użyciu na twoich roślinach i nie pozostawiają zbyt wielu pozostałości, które mogłyby zabić pożyteczne robaki w twoim ogrodzie.

Podobnie jak w przypadku olejów ogrodniczych, pokrycie jest znaczące w przypadku mydeł, ponieważ nie pozostaje ono długo na roślinie, więc może być konieczne zastosowanie kolejnych aplikacji. Chociaż jest to uważane za bezpieczne, unikaj kontaktu z pąkami!

4. Mighty Wash

Mighty Wash może pomóc w pozbyciu się roztoczy z konopi. Spryskaj rośliny 15 minut przed zgaśnięciem światła, pamiętając o zmoczeniu liści pod liśćmi i wierzchniej warstwy gleby. Użyj wentylatora, aby dmuchnąć w liście, aby pomóc im wyschnąć. Traktuj swój pokój więcej niż raz, nawet jeśli uważasz, że roztocza z konopi zniknęły.

5. Avid

Avid środek roztoczobójczy jest silny w przypadku ostrych chemikaliów i jest niewiarygodnie drogi, ale czasami może wykonać zadanie, gdy nic innego nie działa. Jest to ogólnoustrojowy środek owadobójczy, co oznacza, że działa poprzez infiltrację wnętrza tkanki roślinnej i zabijanie w ten sposób robaków. Z tego powodu NIE należy go używać w fazie kwitnienia (nie chcesz tego w swoich pąkach). Jednak wielu hodowców twierdzi, że jest to jedyna rzecz, która konsekwentnie na nich działa. Zawsze używaj Avid zgodnie z zaleceniami i tylko w ostateczności! Będziesz potrzebował rozpylacza (zwanego także „opryskiwaczem jednoręcznym”), aby równomiernie spryskać wszystkie liście.

Nie używaj tego produktu więcej niż raz lub dwa razy z rzędu, ponieważ twoje roztocza mogą stać się odporne. To powinno pozostać w systemie twojej rośliny przez kilka tygodni. Jeśli używasz ogólnoustrojowych insektycydów, przełączaj się między tym a innym, takim jak Forbid. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami!

6. Forbid

Forbid miticide jest trochę jak Avid, ponieważ jest wykonany z mocnego materiału z ostrymi chemikaliami i jest również drogi. Jest to ogólnoustrojowy środek owadobójczy, co oznacza, że działa poprzez infiltrację wnętrza tkanki roślinnej i zabijanie w ten sposób robaków. Z tego powodu NIE należy go używać w fazie kwitnienia (nie chcesz tego w swoich pąkach). Jednak wielu hodowców twierdzi, że może to być jedyna rzecz, która konsekwentnie działa. Zawsze używaj Forbid zgodnie z zaleceniami i tylko w ostateczności! Będziesz potrzebował rozpylacza (zwanego także „opryskiwaczem jednoręcznym”), aby równomiernie spryskać wszystkie liście.

7. Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa to pył kopalny, który mieszasz z wierzchnią warstwą gleby i gdziekolwiek indziej w swoim pokoju (parapety okienne, drzwi itp.). Ta przypominająca proszek substancja jest nieszkodliwa dla ssaków i roślin, ale jest niesamowicie ostra na poziomie mikroskopowym. W związku z tym w kontakcie fizycznym osłabia roztocza konopi. To nie pozbędzie się inwazji, ale może pomóc w zapobieganiu kontroli i spowolnieniu działania, jeśli jest skutecznie stosowane! Jeśli chodzi o roztocza konopne, chcesz użyć każdego możliwego narzędzia!

8. Ciepło

Roztocza konopne nie lubią upałów. Niektórzy hodowcy będą próbować pozbyć się ich na małych roślinach lub klonach, zanurzając rośliny w gorącej wodzie (105°F / 40°C) na 10-20 minut. Uważaj, ponieważ może to być niebezpieczne, jeśli nie zastosujesz środków ostrożności, a każda metoda ogrzewania wystarczająco silna, aby zabić roztocza, prawdopodobnie zaszkodzi twoim roślinom.

9. Drapieżne roztocza

Niektóre drapieżne roztocza, takie jak roztocza Amblysieus andersoni, mogą atakować roztocza konopne. Uzupełnienie ogrodu dodatkowymi drapieżnikami może pomóc w zmniejszeniu liczby roztoczy rdzawych konopi. Jednak samo rozwiązanie problemu nie wystarczy i niestety wiele innych środków opisanych na tej stronie może również zabić drapieżne roztocza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.