Anatomia Roślin Cannabis

Niewiele współczesnych symboli jest tak kultowych jak liść konopi. Jednak ze względu na jego ograniczony status i klasyfikację federalną jako substancja kontrolowana według harmonogramu I, wielu entuzjastów konopi nigdy nie widziało dorosłej rośliny. Ten przewodnik ma na celu zapoznanie starych i nowych konsumentów cannabis ze wszystkimi częściami naszej ukochanej rośliny od podstaw.

Wojna płci

Ważne jest, aby zrozumieć, że konopie indyjskie są dwupienne, co oznacza, że ​​istnieją znaczne różnice między roślinami męskimi i żeńskimi. Te, które wytwarzają kwiaty bogate w kannabinoidy, to kobiety, a te, które wytwarzają woreczki pyłkowe, to mężczyźni. Roślina może rozwinąć się jako hermafrodyt i być jednopienna, co oznacza, że ​​będzie miała zarówno kwiaty, jak i woreczki pyłkowe, ale zdarza się to dość rzadko.

Rośliny żeńskie zajmują większość uwagi w świecie cannabis, ponieważ produkują znacznie wyższe poziomy kannabinoidów, w tym THC.

Rośliny męskie są postrzegane jako niepożądane ze względu na niską ilość wytwarzanych kannabinoidów, a ekspozycja na rośliny żeńskie powoduje, że samice wysiewają nasiona. Chociaż jest to złe dla palenia, męskie rośliny odgrywają ważną rolę w procesie uprawy i hodowli, a także są wykorzystywane jako włókna.

Anatomia roślin cannabis

• Korzenie

Korzenie pobierają wodę i inne niezbędne składniki odżywcze do rośliny z gleby. Gdy nasiono rośnie, wyrasta główny korzeń palowy i rozgałęzia się w włóknistą sieć w glebie. Rośliny konopi mają małe, białawe korzenie, które lubią wypełniać podłoże doniczkowe. Tworzy to podobną do gąbki sieć korzeniową potrzebną do zaspokojenia wysokiego zapotrzebowania rośliny na wodę.

• Gałęzie i łodygi

Konopie indyjskie wyrastają z jednej głównej łodygi, która rozgałęzia się po obu stronach w węzły liściowe. Ta główna łodyga nie tylko zapewnia wsparcie strukturalne, ale także zawiera układ naczyniowy rurek, które zaopatrują resztę rośliny w wodę i składniki odżywcze. Rośliny konopi mogą mieć wiele gałęzi, które wyrastają z głównej łodygi. Jeśli roślinę porównałoby się do miasta, pomyśl o łodydze jako o głównej autostradzie, a gałęzie to poboczne drogi, które przenoszą wodę i składniki odżywcze.

• Liście wachlarzowe

Większość ludzi zna marihuanę ze względu na jej charakterystyczny kształt liści wachlarzowych. Bycie najbardziej charakterystyczną częścią rośliny konopi doprowadziło wielu ludzi do błędnego założenia, że ​​liście wachlarzowe są częścią, z której pochodzi THC. W rzeczywistości liście wachlarzowe zawierają bardzo niski poziom THC. Liście konopi działają jak większość liści na roślinach i zbierają światło słoneczne w celu uzyskania energii. Liście również ocieniają delikatne pąki i chronią je przed poparzeniem słonecznym.

• Struktury, które z czasem wykazują płeć

Zanim nadejdzie kwitnienie, zmodyfikowane struktury liści (zwane przylistkami), w których znajdują się potencjalne woreczki pyłkowe lub przyszłe pąki, wyglądają dość podobnie. Są to małe pęczki w kształcie gruszki, znajdujące się tam, gdzie gałęzie odchodzą od łodygi. Jeśli z przylistków zaczynają wychodzić białe, biczowate włoski, to roślina jest płci żeńskiej. Jeśli przylistki stają się bardziej pełne i bulwiaste, roślina jest męska i wytworzy woreczki pyłkowe.

Ustalanie płci roślin przed pojawieniem się pyłku jest kluczem do utrzymania wzrostu, ponieważ pyłek łatwo rozprzestrzenia się na rośliny żeńskie i wytwarza nasiona. Oprócz nasion, zapylone rośliny przestają produkować żywicę, co oznacza, że ​​nie są tak dobre do palenia. Aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, hodowcy muszą zapylać rośliny w ściśle kontrolowanych warunkach.

• Kwiaty (Pąki)

Kwiat konopi to najbardziej znany aspekt tej rośliny.
Kwiaty wytwarzają substancje, które przyciągają zapylacze, a po zapłodnieniu wytwarzają nasiona. Każda żeńska roślina konopi kończy się głównym kwitnącym szczytem zwanym colą. Współcześni hodowcy opracowali metody tworzenia wielu głównych coli, takich jak przycinanie czy LST, aby zwiększyć plony na ograniczonych obszarach uprawy. Oprócz głównej coli, w węzłach rozgałęzień wyrosną mniejsze końcówki kwiatowe.

• Słupki, kielichy i trichomy

Te trzy ważne struktury, wspierane przez małe liście cukru, składają się na sam kwiat konopi.

Słupki to „włoski” na kwiatku. Są to żeńskie narządy płciowe rośliny, które po kwitnieniu zbierają pyłek do zapłodnienia. Na początku, gdy zaczyna się kwitnienie, włoski będą białe, ale dojrzewają do odcienia czerwieni, brązu lub pomarańczy.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, włoski nie odgrywają żadnej roli w produkcji THC, a ich wyeksponowanie (lub jego brak) nie ma bezpośredniego związku z jakością pąków lub wynikającym z nich hajem – chociaż mogą one sprawić, że pąki będą wyglądać bardzo ładnie!

Kielichy stanowią większość pąków i wyglądają jak zwarte fałdy łez. W odróżnieniu od rosnących między nimi liści cukrowych, kielichy po zapłodnieniu zamieniają się w inkubator nasion na żeńskiej roślinie. Nienawożone, są głównymi fabrykami trichomów cannabis.

Wreszcie, choć są to jedne z najmniejszych części rośliny, trichomy są ich główną atrakcją. Trichomy to małe, przypominające włosy struktury, które wytwarzają żywicę rośliny konopi, odpowiedzialne za działanie psychoaktywne i lecznicze, dzięki którym jest tak sławna. W przypadku rośliny związki te chronią przed chorobami i infekcjami, zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV i działają odstraszająco na drapieżniki.

W rzeczywistości na całej roślinie występują trzy rodzaje włosków o różnej wielkości. Jednak największe z nich, trichomy głowiaste, produkowane są głównie na kielichach i otaczających je liściach cukrowych. Trichomy z łodygami główki zawierają najwyższe stężenie kannabinoidów i terpenów. Są przejrzyste, a w miarę rozwoju stają się białe lub mętne, co zwykle skutkuje bursztynowym odcieniem.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w zrozumieniu i docenieniu cudownej rośliny konopi. Pamiętaj, że prawie każda część rośliny marihuany jest użyteczna w taki czy inny sposób, więc korzystaj w pełni z jej wszechstronności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.