Kiedy Zebrać Pąki Cannabis

Kiedy zebrać pąki marihuany i inne przydatne wskazówki dotyczące czasu po uprawie cannabis.

Uprawa własnej marihuany jest tak satysfakcjonująca – dosłownie uprawiasz własne lekarstwo, jednocześnie ćwicząc cierpliwość i pracowitość podczas całego procesu. Oczywiście najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie w uprawie konopi obejmuje wszystkie aspekty tego procesu: uprawę, zbiór, przycinanie i suszenie.

Skąd wiedzieć, kiedy zebrać pąki marihuany?

Od pierwszego dnia patrzysz, jak twoje rośliny rosna. Pąki mogą być pełne lub żylaste w zależności od rodzaju odmiany oraz poziomu składników odżywczych, a idealnie będą pokryte mnóstwem pięknych trichomów – to właśnie tam znajdują się wszystkie terpeny i kannabinoidy! Ale czy twoja marihuana jest gotowa do zbiorów?

W przeciwieństwie do pomidora, który zmieni kolor na jaskrawoczerwony i staje się miękki wskazując na dojrzałość, wiedza o tym, kiedy pąk konopi jest dojrzały, wymaga nieco większej wiedzy.

Aby uzyskać najsilniejsze kannabinoidy z rośliny marihuany, konieczne jest zebranie pąków we właściwym czasie. Zbieranie marihuany zbyt wcześnie może skutkować słabszą marihuaną. Aby zebrać pąki w optymalnym czasie, zwróć szczególną uwagę na tempo dojrzewania kwiatów.

Pierwsze oznaki dojrzałości pąków można zauważyć, gdy słupki (te małe białe włoski) zaczynają się kurczyć i zmieniać kolor. Chociaż z pewnością nie jest to najskuteczniejszy sposób oceny dojrzałości, może skutecznie pokazać, kiedy zbliża się czas żniw. Jest to również dobry moment na wypłukanie nadmiaru składników odżywczych za pomocą wody odwróconej osmozy (i jej dużej ilości) na dwa tygodnie przed zbiorami, aby poprawić smak i zmniejszyć ostrość dymu.

W miarę jak słupki zaczną zmieniać kolor, zmienią się również małe trichomy w kształcie grzybów na twoich pąkach, chociaż do zaobserwowania tej transformacji niezbędny będzie mikroskop lub makro o dużej mocy. Chociaż te „kryształy” są całkowicie przejrzyste, zaczną mętnieć, gdy zawarte w nich kannabinoidy dojrzeją.

Gdy trichomy stają się mętne/bursztynowe, twoje pąki są prawie gotowe do zbioru.
Optymalny czas zbiorów jest zatem wtedy, gdy włosie jest mętne, ale zanim zmieni kolor na bursztynowy, ponieważ jest to oznaką degradacji kannabinoidów. Chociaż uzyskanie odpowiedniego czasu wymaga trochę praktyki, porównanie pąków ze zdjęciami dojrzewających pąków online może pomóc.

Po tym, jak pąki dojrzeją, a rośliny zostaną wypłukane z nadmiaru składników odżywczych, nadszedł czas, aby wyciąć twoje roślinki. Dla tych, którzy zbierają rośliny domowe, większe liście wachlarzowe można przyciąć z rośliny w dniach poprzedzających zbiory, aby zwiększyć przepływ powietrza i ekspozycję na światło dla pąków, w przypadku roślin zewnętrznych nie trzeba tego robić.

Rośliny należy zbierać tuż przed rozpoczęciem cyklu świetlnego, ponieważ w tym czasie większość składników odżywczych pozostanie w korzeniu, a nie w łodydze i liściach rośliny. Aby zebrać, po prostu odetnij całą roślinę od podstawy, pozostawiając łodygi w nienaruszonym stanie, aby ułatwić ich powieszenie. Jeśli roślina jest zbyt duża, zamiast tego można przyciąć pojedyncze gałęzie.

Przycinanie roślin konopi

Przycinanie pąków poprawia ich estetykę i smak, jednocześnie redukując zbędne liście. Chociaż niektórzy hodowcy mogą pozostawiać „liście cukrowe” (maleńkie listki tuż obok pąka, które często zawierają obfitość włosków), aby spowolnić proces dojrzewania, poprawić wagę i zwiększyć moc, dym jest ostrzejszy, a liście mniej aromatyczne . Aby uzyskać te piękne pąki o jakości ambulatoryjnej, konieczne jest dokładniejsze przycinanie.

Najpierw przytnij liście cukrowe, odwracając roślinę do góry nogami i odcinając je u podstawy nożyczkami do manicure. W miejscach, w których pąki są gęste, wystarczy przyciąć końcówki liści, formując pączek w kształt łzy. Pamiętaj, aby zachować swoje liście i nadmiar ścinki do późniejszego wykorzystania, łapiąc wszystko w pojemnik na ścinki.

Po przycięciu i uformowaniu pąków powieś je w ciemnym pomieszczeniu o wilgotności 45-55 procent, aby pąki mogły wyschnąć równomiernie.

Konserwacja cannabis dla uzyskania optymalnego smaku i mocy

Chociaż możesz spróbować pąków po około czterech do siedmiu dniach po zbiorze, najlepszy smak (i ​​najdłuższy okres przydatności do spożycia) uzyskasz po starannym utwardzeniu ich. Spowoduje to usunięcie nadmiaru wilgoci poprzez rodzaj procesu „pocenia”, pomagając jednocześnie zachować smak i zawartość kannabinoidów.

Aby to zrobić, po prostu odcinaj pojedyncze pąki z ich łodyg i umieszczaj je w hermetycznych pojemnikach lub słoikach. Zasadniczo potrzebujesz czegoś, co ma szczelne zamknięcie. Zwróć uwagę, że niektórzy hodowcy uważają, że plastikowe pojemniki dodają pąkom plastikowego smaku i dlatego zalecają szklane pojemniki, gdy tylko jest to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.