Trening o Niskim Poziomie Stresu

Trening roślin marihuany o niskim poziomie stresu.

Niezależnie od tego, czy jesteś stosunkowo nowy w uprawie marihuany, czy jesteś już osobą doświadczoną, możesz zastanawiać się, czym jest trening niskostresowy (często określany również jako LST) i czy może być odpowiedni dla Ciebie. Poniżej omówimy go krok po kroku.

Czym dokładnie jest trening o niskim poziomie stresu?

Trening niskostresowy lub LST to technika uprawy marihuany. Ta szczególna technika manipuluje kształtem rośliny marihuany w celu uzyskania wyższych plonów. Choć może się to wydawać skomplikowane, możesz być pewien, że tak nie jest i że możesz się dobrze bawić, biorąc udział w treningu niskostresowym!

Jak działa LST?

Trening niskostresowy koncentruje się na umożliwieniu hodowcom marihuany maksymalnego wykorzystania przestrzeni, z którą muszą pracować, a także dostępnego światła. Kiedy zdecydujesz się na trening niskostresowy, będziesz musiał być gotowy do zginania (delikatnie!) i wiązania łodyg i gałęzi swojej rośliny marihuany. Powody, dla których podejmowane są te restrykcyjne środki są dwojakie. Po pierwsze, chcesz uniknąć tradycyjnego kształtu „choinki”, w który marihuana ma tendencję do wpadania, poprzez uczynienie górnej części rośliny bardziej proporcjonalną do dolnej.

Innym powodem, dla którego hodowcy marihuany mogą być zainteresowani udziałem w LST, jest to, że wspomaga on lepszą dystrybucję światła. Dzięki temu wszystkie części rośliny otrzymują więcej światła, tworząc w ten sposób bardziej żywotne miejsca dla pąków, a co za tym idzie, większe plony, gdy nadejdzie czas zbioru marihuany.

Historia LST

Trening niskostresowy sięga setek lat wstecz. Od tak dawna ogrodnicy prowadzą burze mózgów na temat sposobów maksymalnego wykorzystania zbieranych roślin przy użyciu metod treningowych, takich jak trening niskostresowy. Czasami może to obejmować tak zwane przycinanie lub zginanie rośliny, aby upewnić się, że otrzymuje ona idealną ilość światła i optymalnie wykorzystuje swoją przestrzeń. Trening niskostresowy jest w szczególności nowoczesną interpretacją techniki, która prawdopodobnie była pierwotnie stosowana przez starożytnych Egipcjan! Podobno tysiące lat temu chcieli oni uprawiać swoje drzewa figowe w poziomie. Trening niskostresowy był również z powodzeniem stosowany w sadach uprawiających jabłka i gruszki i był chwalony za upiększanie krajobrazu, a także poprawę zbiorów!

Trening niskostresowy a trening wysokostresowy

Być może zastanawiasz się, co sprawia, że ta metoda treningowa jest „niskostresowa”. W końcu, jak wygląda trening rośliny w warunkach wysokiego stresu? Cóż, metoda wysokiego stresu może obejmować topping (lub przycinanie) rośliny. Trening niskostresowy jest nieco łatwiejszy dla rośliny marihuany, ponieważ nie obejmuje żadnego przycinania. W ten sposób roślina pozostaje spokojna, chłodna i opanowana, a ty nie musisz się martwić, że dostosuje się do niektórych bardziej rygorystycznych, stresujących metod treningu. Większość roślin marihuany poddawanych treningowi o niskim poziomie stresu reaguje bardzo dobrze; podziękują ci za dodatkową opiekę większą produkcją pąków.

Narzędzia potrzebne do LST

Nie będziesz musiał kupować mnóstwa materiałów, aby wziąć udział w treningu niskostresowym, ale będziesz potrzebować kilku rzeczy, z których wiele prawdopodobnie masz już pod ręką. Jeśli masz w swoim arsenale mały ręczny tryl i taśmę klejącą, przygotuj je do użycia. Warto również zaopatrzyć się w cienkie paliki wykonane z bambusa lub drewna oraz drut pokryty gumą do roślin (lub, alternatywnie, miękkie opaski do roślin). Jedną z naszych rad jest to, aby nie używać zwykłego domowego sznurka do przytrzymywania roślin, ponieważ może on być zbyt ostry dla roślin marihuany.

Przygotowanie do LST

Aby przygotować rośliny marihuany do treningu niskostresowego, musisz chwycić małą wiertarkę ręczną, o której mówiliśmy wcześniej i użyć jej do wywiercenia kilku otworów wokół krawędzi pojemnika, w którym rośnie twoja roślina marihuany. Po wywierceniu otworów, będziesz w stanie łatwo przeciągnąć opaski lub druty przez otwory i wokół gałęzi. Bambusowe lub drewniane paliki mogą być również wykorzystane jako dodatkowe wsparcie. Taśmę klejącą należy mieć pod ręką na wypadek niezamierzonego zerwania gałęzi!

Jak mogę zastosować LST na mojej uprawie?

Trening niskostresowy należy rozpocząć od delikatnego wygięcia głównej łodygi rośliny w kierunku krawędzi pojemnika. Za pomocą opasek lub drutu, które są podłączone do wywierconych otworów, przywiąż łodygę na miejscu. I gotowe! Pomyślnie przygotowałeś swoją roślinę marihuany do przyszłego wzrostu w kierunku poziomym (a nie pionowym). Teraz wszystkie części rośliny otrzymają więcej światła i w rezultacie będą produkować większe plony pąków.

Jeśli masz więcej pytań na temat tego, jak czerpać korzyści z treningu niskiego stresu, sprawdź nasz blog, aby uzyskać więcej informacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.