Zminimalizowanie zapachu uprawy roślin marihuany indoor

Redukcja zapachu marihuany w twoim ogrodzie jest naprawdę trudnym zadaniem, ale za pomocą kilku niedrogich oraz praktycznych technik będziesz mógł swobodnie hodować swoje ulubione rośliny.

Cannabis to roślina o charakterystycznym i najbardziej unikalnym zapachu wśród wszystkich naturalnych odmian naszej natury. Niepowtarzalny zapach świeżej kwitnącej konopi to coś, co nadaje jej uwodzicielski i niepowtarzalny charakter. Terpeny zawarte w marihuanie odpowiedzialne są za wytwarzanie całego spektrum niesamowitych aromatów, od słodkiego, cytrusowego świeżego zapachu po niezwykle ostry aromat, przypominający olej napędowy oraz tzw. skunk – w zależności od danej odmiany. Pomimo tak intensywnego zapachu, jest to z pewnością cecha ceniona przez wielu miłośników marihuany.

Uprawa cannabis jest nadal nielegalna w wielu krajach na całym świecie, a plantatorzy wiele pracy inwestują w maskowanie swoich działań. Wybór uprawy indoor zapewnia osłonę przed ciekawskimi oczami, ale kontrolowanie charakterystycznego zapachu marihuany, szczególnie podczas kwitnienia, może sprawiać nieco problemów. Skuteczność kontrolowania zapachu zależy w dużej mierze od ilości uprawianych roślin. Wyeliminowanie zapachu wytwarzanego przez kilka roślin jest o wiele łatwiejsze do osiągnięcia niż w przypadku dużej, komercyjnej uprawy, przy której wymagane mogą być specjalistyczne filtry powietrza. Na szczęście istnieje kilka praktycznych rozwiązań w zakresie zmniejszania zapachu w pomieszczeniu uprawy, które pomogą nam utrzymać rośliny w sekrecie przed ciekawskimi sąsiadami.

FILTRY WĘGLOWE

Prawdopodobnie jedna z najlepszych oraz najtańszych metod minimalizowania zapachu w pomieszczeniach uprawy. Jest to sprawdzona i przetestowana metoda, która sprawdzi się w większości zamkniętych systemów zewnętrznych.

Filtry węglowe występują w różnych rozmiarach oraz kształtach, w zależności od twojego pokoju uprawy. I można je kupić w dowolnym sklepie ogrodniczym.

Filtry węglowe to urządzenia nieelektroniczne, które działają na zasadzie węgla aktywnego, wciągając zapach i zanieczyszczenia z powietrza, które przechodzi przez filtr.

Instalacja filtra węglowego w systemie wentylacji jest dość łatwa i nie wymaga specjalnych narzędzi. W większości przypadków filtr węglowy połączony jest przewodami z dopasowaną pokrywą chłodzącą lub specjalną chłodnicą. Rozmiar i pojemność filtra węglowego w dużej mierze zależy od mocy wentylatora wyciągowego i ważną kwestią jest dopasowanie jednego do drugiego.

Kolejną ważną kwestią jest dobranie odpowiedniej średnicy kanału, który łączy filtr węglowy oraz inne elementy w systemie wentylacji, ponieważ pomaga to zmaksymalizować objętość wciąganego powietrza.

NEUTRALIZATORY ZAPACHU

Innym praktycznym rozwiązaniem w minimalizowaniu zapachu uprawy roślin marihuany są neutralizatory zapachów. Neutralizatory zapachów zwykle występują w postaci żelu, a aktywne substancje chemiczne w nim zawarte neutralizują zapach marihuany. Nie są one tak skuteczne jak filtry węglowe, ale gdy są używane na małą skalę, są sobie w stanie naprawdę dobrze poradzić. Aby zmaksymalizować potencjał neutralizatorów, utrzymuj je w ciągłej aktywności.

Ze względu na to, że działają one na poziomie chemicznym, istnieje kilka środków ostrożności przy stosowaniu neutralizatorów zapachów. Można pokusić się o umieszczenie neutralizatorów w pobliżu roślin, aby lepiej zneutralizować zapach, ale istnieje duże ryzyko zmiany zapachu oraz smaku pąków. Nigdy nie należy umieszczać neutralizatorów w zamkniętych namiotach.

Neutralizatory działają najlepiej, gdy umieszczone są w bezpiecznej odległości od roślin i zaleca się umieszczanie ich w innych pomieszczeniach wokół pomieszczenia hodowlanego, tworząc tzw. strefę bezzapachową.

Neutralizatory często wytwarzają dodatkowy zapach, który pomaga ukryć nam zapach roślin. Wadą tych produktów jest fakt, że mają one krótki okres ważności i należy je często wymieniać.

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ ODMIANY

Pomino faktu, że wielu z nas uwielbia ostry zapach lepkich pąków, można połączyć dobre z bezpiecznym i zainwestować w odmianę o mniej intensywnym zapachu. Niektóre z odmian spełniających te kryteria obejmują odmiany Northern Lights XL oraz Blueberry. Pamiętaj – odmiany te będą pachnieć, ale o wiele mniej intensywnie.

CZEGO NALEŻY UNIKAĆ?

Unikaj wydawania pieniędzy na kosztowne maszyny takie jak oczyszczacze powietrza oraz generatory ozonu.

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które mogą być używane jako prosty oczyszczacz powietrza usuwający zanieczyszczenia z powietrza, ale niestety – praktycznie nie minimalizują one zapachu, więc w przypadku uprawy marihuany są one całkowicie bezużyteczne.

Generatory ozonu są stosunkową nowością i wiele osób twierdzi, że są one skutecznym sposobem eliminacji nieprzyjemnego zapachu, zanieczyszczeń, a nawet bakterii patogennych z pomieszczenia. Pomimo wysokich kosztów urządzenia, ma ono ogromny negatywny wpływ na środowisko oraz na ludzi, powodując podrażnienia płuc. Generatory ozonu są nawet w niektórych krajach zakazane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.