Maksymalizacja Plonów Na Małych Przestrzeniach

Być może jednym z najbardziej satysfakcjonujących sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na marihuanie jest jej samodzielne uprawianie, a w coraz większej liczbie krajów można ją uprawiać legalnie w celach rekreacyjnych lub medycznych! Chociaż przepisy dotyczące uprawy różnią się w zależności od kraju, większość ustala maksymalną liczbę roślin jaką można uprawiać.

Jednak ograniczenia w uprawie nie ograniczają plonów na poszczególnych roślinach; możesz legalnie wyhodować roślinę konopi, która w odpowiednich warunkach wytwarza więcej zbiorów. Jedną z metod może być przesadzanie roślin żeńskich bezpośrednio do ziemi, gdy tylko minie niebezpieczeństwo mrozu w twoim regionie.

Jednak aby zwiększyć plony konopi uprawianych w pomieszczeniach, wymagany jest nieco większy wysiłek. Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z uprawy w pomieszczeniach, powinieneś poprawić wydajność swojego środowiska, stymulować wzrost nowych gałęzi i upewnić się, że twoje rośliny mają przestrzeń i składniki odżywcze, których potrzebują, aby się rozwijać. Oto kilka wskazówek na dobry początek.

Porada 1: Oświetlenie ma znaczenie

Słońce jest najlepszym źródłem silnego światła UV, ale nie jest to opcja dla hodowców wewnętrznych, którzy muszą uważnie wybierać i monitorować oświetlenie. Chociaż niektóre światła (takie jak HID) mają silną penetrację, ich zakup i utrzymanie mogą być kosztowne. Mogą również spalić rośliny, jeśli pomieszczenie nie jest odpowiednio wentylowane lub jeśli znajdą się zbyt blisko źródła światła.

I odwrotnie, niektóre chłodniejsze światła (na przykład diody LED lub świetlówki) mają przyzwoitą penetrację, ale tylko kilka cali od źródła światła. W takich przypadkach może być wymagane wykorzystanie wielu źródeł światła. Połączenie lamp HID i LED jest powszechną praktyką wśród profesjonalnych hodowców w celu zwiększenia intensywności i zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i może być również dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Oczywiście intensywność nie ma znaczenia, jeśli w pierwszej kolejności gałęzie nie mają dostępu do światła. Wszystkie pąki potrzebują bezpośredniego dostępu do światła, jeśli mają rosnąć gęsto, co oznacza, że ​​każda gałąź, która ma produkować pąki (gęste pąki, których każdy chce) potrzebuje wystarczającej ilości światła, aby się rozwijać. Wymaga to fizycznej manipulacji roślinami poprzez trzymanie gałęzi po bokach, aby inne osoby w głębi rośliny również mogły otrzymać potrzebne im światło.

Ta forma treningu bez stresu jest często wykonywana poprzez zawieszenie siatki nad rośliną (roślinami), aby pomóc w kierowaniu wzrostem gałęzi. Gdy gałęzie przerastają siatkę, baldachim pięknych pąków zacznie rosnąć tuż nad powierzchnią siatki, tworząc ScrOG lub „ekran zieleni”.

Porada 2: Twoje rośliny chcą wytwarzać jak największe plony

Podobnie jak facet, który odmówił opuszczenia domu rodziców, jeśli twoje rośliny zostaną pozostawione samemu sobie, mogą czuć się komfortowo, robiąc bardzo niewiele. Aby zachęcić rośliny do ciężkiej pracy i produkcji obfitych pąków, być może będziesz musiał „odciąć” ich zasoby, aby zmusić je do cięższej pracy.
Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest „pokrywanie” roślin poprzez wycięcie głównej łodygi powyżej węzłów. To powstrzyma roślinę przed skupieniem się na jednej gałęzi, a zamiast tego wyprodukuje dwie lub więcej coli z węzłów jako mechanizm przetrwania. Zwiększa to również przenikanie światła do środka rośliny, co jak omówiliśmy, jest bardzo ważne dla wzrostu roślin.

Mniej traumatycznym (ale równie skutecznym) sposobem osiągnięcia tego samego rezultatu jest metoda znana jako „Super Cropping”. W takim przypadku po prostu zginasz główną colę na bok, spowalniając w ten sposób transport wody i składników odżywczych do tego obszaru. Podobnie jak topping, ta metoda stymuluje wzrost nowych coli z węzłów w pobliżu podstawy rośliny, jednocześnie poprawiając przenikanie światła do całej rośliny.

Porada 3: Zdrowe rośliny to szczęśliwe rośliny

Zdrowie systemu korzeniowego rośliny jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o zwiększenie plonów konopi. Korzenie stabilizują roślinę i służą jako główne miejsce wchłaniania wody i składników odżywczych. Jeśli roślina ma wytworzyć obfitą wegetację, korzenie również potrzebują miejsca do wzrostu. Generalną zasadą jest posiadanie co najmniej j dwóch galonów gleby na 12 cali rośliny.

Na koniec, aby poprawić plony cannabis, upewnij się, że używasz odpowiednich składników odżywczych na różnych etapach wzrostu. Rośliny wegetatywne, na przykład, wymagają wyższego poziomu azotu i potasu przy umiarkowanym poziomie fosforu, podczas gdy rośliny kwitnące potrzebują niskiego poziomu azotu i wysokiego poziomu potasu i fosforu.

Twoje rośliny to twoje dzieci. Jeśli chcesz, aby wyrosły na produktywne rośliny, ważne jest, aby po drodze zaspokoić każdą ich potrzebę, nawet jeśli oznacza to odrobinę „twardej miłości” z twojej strony. Ale przy odrobinie dodatkowego wysiłku – i dużo praktyki – możesz wyhodować swoje domowe rośliny konopi w obfite piękności w zaledwie kilka krótkich miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.