Maksymalizacja Zbiorów Odmian Kwitnących Automatycznie

Jeśli chodzi o szeroki świat upraw, automatycznie kwitnące zyskały reputację dzięki niskim plonom i jakości. Jednak dzięki pracy hodowców te dni są już za nami. Oprócz ich ciężkiej pracy istnieją różne sposoby, aby pomóc automatycznie kwitnącym w osiągnięciu pełnego potencjału. Na pytanie, jak zmaksymalizować plony automatycznie kwitnących składają się takie rzeczy jak trening, składniki odżywcze i środowisko.

Najlepszym sposobem na uprawę wysokowydajnej automatycznie kwitnącej odmiany jest uprawa w pomieszczeniu. Uprawa w pomieszczeniu zapewnia pełną kontrolę nad środowiskiem swoich upraw i maksymalizację ich warunków, a w idealnym przypadku ich wydajność. Uprawiając w pomieszczeniu, zmniejszasz liczbę zmiennych, które mogą zrujnować Twoje plony, takich jak choroby i przypadkowe zapylenie, oraz optymalizujesz takie aspekty, jak temperatura, wilgotność i odporność na wiatr.

Uprawiaj automatycznie kwitnące nasiona w tej samej doniczce, w której je zbierasz

Aby uzyskać najbardziej wydajną odmianę automatycznie kwitnącą, najlepiej zacząć od dużej doniczki, która umożliwi wzrost całej rośliny. Mała doniczka może ograniczać wzrost rośliny, prowadząc do niższych plonów. Dodatkowo przesadzanie rośliny z małej do dużej doniczki może powodować niepotrzebny stres, spowolnienie wzrostu i zmniejszenie plonów. Rozpoczęcie w ostatniej doniczce pozwala również na lepszy rozwój korzeni, ponieważ korzenie mogą się rozprzestrzenić i stworzyć mocny fundament dla rośliny.

Nie podawaj automatom zbyt wielu składników odżywczych

Przekarmianie automatycznie kwitnących roślin może spowodować spalenie składników odżywczych, zahamowanie wzrostu i niższe plony. Rośliny te mają krótszy cykl życiowy niż rośliny fotoperiodyczne, w wyniku czego mają ograniczony czas na regenerację po przekarmieniu. Jeśli chodzi o składniki odżywcze, najlepiej jest używać lekkiej ręki, zaczynając od niższej dawki i zwiększając ją w razie potrzeby.

Wysokowydajne automatycznie kwitnące rośliny rozwijają się bez blokowania składników odżywczych, spalania lub innych niedoborów wynikających z problemów z paszą. Ponadto monitorowanie poziomu pH rośliny w odpływie z podlewania jest niezbędne, aby zapewnić optymalne pobieranie składników odżywczych i zapobiegać defektom.

Schemat światła 18/6

Rośliny automatycznie kwitnące mają ustalony cykl życiowy, a ich wzrost nie jest zależny od cyklu światła. Jednak zapewnienie roślinie 18 godzin światła i 6 godzin ciemności może zmaksymalizować jej plony.

Ten cykl światła zapewnia roślinie wystarczającą ilość światła do fotosyntezy i wzrostu, podczas gdy sześć godzin nocy zapewnia roślinie czas na odpoczynek i regenerację. Warto jednak zauważyć, że różne genetyki działają inaczej dla innych cykli świetlnych. Jeśli masz za sobą wiele zbiorów, spróbuj dodać lub odjąć godzinę kwitnienia, aby zobaczyć różnicę w wydajności rośliny!

Większe doniczki

Korzystanie z większej doniczki pozwala automatycznie kwitnącej roślinie wyhodować więcej korzeni, zapewniając więcej miejsca na wchłanianie składników odżywczych i wody. Większa doniczka zapewnia również lepsze napowietrzenie, co jest niezbędne do zdrowego rozwoju korzeni.

Zalecana jest doniczka o pojemności co najmniej pięciu galonów, chociaż hodowcy mogą używać większych doniczek, aby uzyskać jeszcze wyższe plony.

Używaj przewiewnych podłoży uprawowych

Przewiewne podłoża uprawowe, takie jak włókno kokosowe, umożliwiają lepsze napowietrzanie i drenaż, dzięki czemu korzenie rośliny otrzymują wystarczającą ilość tlenu. Skutkuje to szybszym wzrostem i wyższymi plonami.

Niezbędne jest wybranie wysokiej jakości podłoża przeznaczonego specjalnie dla konopi i zawierającego niezbędne składniki odżywcze dla zdrowego wzrostu. Ważne jest, aby zrozumieć, że przewiewne podłoża wymagają większego nadzoru, ponieważ wysychają szybciej, więc bądź przygotowany na wielokrotne karmienie roślin dziennie.

Dodaj stymulant korzeni

Stymulatory korzeni, takie jak grzyby mikoryzowe, mogą pomóc Twojej automatycznie kwitnącej roślinie w stworzeniu solidnego systemu korzeniowego. Skutkuje to szybszym pobieraniem składników odżywczych, zdrowszym wzrostem i wyższymi plonami. Produkty te są zwykle w postaci proszku lub płynu i można je dodawać do podłoża uprawowego podczas sadzenia.

Trenuj swoje rośliny

Szkolenie rośliny automatycznie kwitnącej może pomóc zmaksymalizować jej plony poprzez zwiększenie ekspozycji na światło, poprawę przepływu powietrza i przyspieszenie rozwoju pąków. Jednak nie wszystkie metody szkolenia są odpowiednie dla automatycznie kwitnących roślin, ponieważ rośliny te mają ograniczony cykl życiowy i łatwo ulegają stresowi. Trening o niskim poziomie stresu (LST) jest dobry, ale przycinanie/defoliacja, topping, FIMMing i supercropping nie są zalecane, ponieważ mogą powodować niepotrzebny stres i niższe plony.

Czy możesz używać LST na swoich automatycznie kwitnących roślinach?

Jeśli chodzi o uzyskiwanie większych pąków w odmianach automatycznie kwitnących, polecamy trening w warunkach niskiego stresu, ponieważ daje on roślinom przestrzeń do wzrostu bez obawy, że szok zahamuje ich wzrost. ScrOG i SoG to dwie najlepsze metody LST dla roślin automatycznie kwitnących.

ScrOG jest zalecaną metodą szkoleniową, ponieważ polega na wiązaniu gałęzi w celu wystawienia większej liczby pąków na światło i otwieraniu baldachimu w celu zwiększenia przepływu powietrza. Jest to absolutnie najlepsza metoda szkolenia rośliny automatycznie kwitnącej i da ci najlepszą odpowiedź na pytanie, jak duże są rośliny automatycznie kwitnące.

Nie polecamy metod o wysokim stresie. HST powoduje zbyt duży szok w automatycznie kwitnącej roślinie, ponieważ nie ma wystarczającego czasu wegetacji, aby roślina mogła się zregenerować, co prowadzi do zmniejszenia plonów i jakości. Zwykle HST jest potrzebny roślinom fotoperiodycznym, gdy chcesz manipulować pewnymi aspektami rośliny i dać jej wystarczająco dużo czasu na regenerację.

Sea of Green to druga preferowana metoda uprawy automatycznie kwitnących odmian; zastrzeżeniem jest to, że potrzebujesz wielu małych doniczek i wielu wysokiej jakości automatycznie kwitnących nasion. Metoda SoG polega na uprawie wielu małych roślin zamiast kilku większych, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni i światła.

W przypadku odmian automatycznie kwitnących metoda SoG jest korzystna, ponieważ umożliwia wykorzystanie krótkiej fazy wegetatywnej i szybkiego czasu kwitnienia. Sadząc blisko siebie wiele automatycznie kwitnących roślin, możesz szybko zapełnić przestrzeń i osiągnąć wysokie plony. Dodatkowo mniejszy rozmiar automatycznie kwitnących sprawia, że idealnie nadają się do metody SoG, ponieważ z łatwością mieszczą się w małych przestrzeniach i wymagają mniejszej wysokości w pionie.

Użyj wody z odwróconej osmozy i wody destylowanej

Używanie odwróconej osmozy (RO) lub wody destylowanej do automatycznego kwitnienia może zapobiec gromadzeniu się minerałów i zanieczyszczeń w podłożu uprawowym, co negatywnie wpływa na wzrost roślin i plony. Te rodzaje wody mają mniej rozpuszczonych substancji stałych, co może prowadzić do bardziej stabilnego pH i poziomu składników odżywczych w podłożu uprawowym. Równie ważne jest zrozumienie, że aby uzyskać najbardziej wydajną automatycznie kwitnącą odmianę; będziesz musiał użyć wody destylowanej i składników odżywczych.

Osmoza to dość ciekawy temat, dowiedz się więcej o wykorzystaniu odwróconej osmozy do uprawy.

Używaj odpowiednich składników odżywczych i niezbędnego pH

Zrozumienie, kiedy należy wprowadzić składniki odżywcze do harmonogramu karmienia rośliny, ma kluczowe znaczenie dla uprawy wysokowydajnej rośliny automatycznie kwitnącej. Pokarmy odżywcze są zwykle oznaczane NPK, aby oznaczyć odpowiednio azot, fosfor i potas. W fazie wegetatywnej roślina potrzebuje pokarmu bogatego w azot, ale ubogiego w fosfor i potas, podczas fazy kwitnienia sytuacja jest odwrotna.

Praktykuj progresywne zbiory

Progresywne zbiory mogą zwiększyć wydajność i jakość Twoich zbiorów, dając każdej gałęzi czas na dojrzewanie i pełny rozwój włosków. Dowiesz się, kiedy twój auto jest gotowe do zbioru, ponieważ włoski na twoich pąkach będą bursztynowe, a główki łodyg trichomów będą mętne zamiast przezroczystych.

Odpowiednie wsparcie

Kluczową częścią uprawy automatycznie kwitnącej i zapewnienia sobie odmian automatycznie kwitnących o najwyższych plonach jest wspieranie rośliny i zapewnianie jej wszelkich proaktywnych lub zapobiegawczych zabiegów, jakie są potrzebne w twoim środowisku. Rośliny konopi komunikują, czego potrzebują i jak się czują, za pomocą wielu elementów wizualnych, więc miej oko na liście i zawsze mierz odpływ z karmienia.

Użyj Co2

Używanie Co2 w uprawie jest skutecznym sposobem na uzyskanie wysokowydajnej automatycznie kwitnącej odmiany, ponieważ pomaga napędzać fotosyntezę. Rośliny pobierają Co2 i przekształcają go w glukozę, którą wykorzystują do wytwarzania energii, umożliwiając silniejszy wzrost. W zależności od systemu przepływu powietrza możesz podłączyć kanistry Co2 do systemu dostarczania powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.