Na co zwrócić uwagę przy uprawie kilku odmian

Na co warto zwrócić uwagę przy uprawie kilku odmian?

• Potrzeba więcej wiedzy, dokształcania się i inteligentnego planowania.

Oczywiście, uprawa kilku odmian naraz wymaga znacznie więcej pracy. Mimo iż dostosowywanie się do wielu różnych potrzeb różnych roślin sprzyja uczeniu się, na początku może to być trochę przytłaczające, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś określonej odmiany.

Będziesz musiał monitorować i sprawdzać więcej roślin, które mogą zachowywać się inaczej od siebie. Spowoduje to, że będziesz potrzebował poświęcić więcej czasu i wysiłku na opiekę nad nimi oraz utrzymanie ich. Większość odmian potrzebuje wody o innych porach, więc nie można opierać się na jednym harmonogramie podlewania. Każda odmiana potrzebuje innych składników odżywczych, więc nie możesz po prostu wymieszać jednego roztworu i używać go przez cały okres uprawy. Niektóre rośliny mogą potrzebować treningu, a inne przycinania, aby otrzymać odpowiednią ilość światła.

• Kwestie dotyczące przestrzeni.

Może to być największy problem u hodowców, którym marzy się kilka odmian w jednym pokoju. Indici są krótsze, bardziej krzaczaste i mają tendencję do mniejszego rozciągania się podczas kwitnienia, podczas gdy sativy są wysokie, smukłe i zazwyczaj podwajają lub nawet potrajają swoje rozmiary podczas fazy kwitnienia. Istnieją również odmiany hybrydowe, których rośliny są czymś pomiędzy jedną odmianą a drugą.

Przyjmijmy jednak najtrudniejszy przypadek – postanawiasz uprawiać indici razem z sativami. Bardzo szybko będziesz w stanie zauważyć różnice we wzorcach wzrostu. A kiedy nadejdzie czas fazy kwitnienia, będą one jeszcze bardziej zauważalne. Jeśli w tym momencie pozostawisz rośliny samym sobie, doświadczysz nieprzyjemnych problemów, ponieważ sativy mogą zabierać indicom dostęp do światła.

Ale nie martw się – jest na to sposób, wystarczy że zainteresujesz się treningiem wyższych roślin, który może sprawić, że twoje rośliny będą rosły bardziej równomiernie.

Wzrost nie jest jedynym problemem. Jeśli umieścisz zbyt wiele roślin w określonej przestrzeni, możesz zwiększyć ryzyko wystąpienia mączniaka, pleśni i pewnego rodzaju szkodników. Co więcej, jeśli rośliny nie będą miały wystarczająco dużo miejsca by rosnąć i się rozwijać spodziewać się możesz o wiele niższych plonów.

• Inny czas zbioru.

Nie jest to jakiś ogromny minus, ale różne odmiany posiadają różne czasy kwitnienia. Odmiany indica rosną szybciej, a sativy znane są z tego, że zazwyczaj posiadają dość długi czas kwitnienia. Możesz uzupełnić tę lukę stawiając na hybrydy o podobnych czasach kwitnienia – co pozwoli ci na zachowanie odmian o różnych efektach.

Zbiór marihuany zwykle odbywa się w ciągu około dwóch tygodni. W tym czasie możesz na spokojnie sprawdzić trichomy oceniając ich gotowość. Powodem, dla którego kwitnienie nie jest dużym problemem jest to, że nie musisz zbierać wszystkich odmian w tym samym czasie. Zbieraj je zgodnie z ich dojrzałością. Jeśli niektóre potrzebować będą trochę więcej czasu, po prostu im go daj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.