Sekrety Kolorowych Pąków Marihuany

Sekrety kolorowych pąków marihuany: W jaki sposób otrzymać fioletowe pąki na naszych roślinach?

Rośliny marihuany są zwykle zielone. A przynajmniej jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania jej w tym kolorze. Jednak wierzcie lub nie, niektóre odmiany cannabis mogą być również fioletowe. Co ciekawe, purpurowe odmiany marihuany stają się ostatnio coraz bardziej popularne.

Chociaż fioletowy kolor może być atrakcyjny, przyczyną tej popularności jest również wysoki poziom THC w purpurowych pąkach marihuany, co oznacza, że ​​są one mocniejsze niż inne odmiany.

Dlaczego niektóre pąki roślin konopi indyjskich są fioletowe?

Większość odmian marihuany jest zielona, ​​ale dlaczego niektóre z nich są fioletowe? Pąki cannabis mogą naturalnie zmieniać kolor w zależności od warunków, w których są hodowane. Dzieje się to również spontanicznie, gdy marihuana jest uprawiana na zewnątrz w niskich temperaturach.

Za tę zmianę kolory odpowiedzialny jest pigment zwany antocyjanem. Kiedy chlorofil, pigment odpowiedzialny za zielony kolor rośliny, rozkłada się w niskich temperaturach, kontrolę przejmuje antocyjan. Antocyjanina jest już obecna w całej roślinie, ale ponieważ chlorofil jest silniejszy, roślina jest zielona. Dopiero gdy chlorofil umiera, jesteśmy w stanie zauważyć działanie antocyjanu.

Dokładny kolor rośliny zależy od poziomu antocyjanu i może być czerwony, fioletowy lub niebieski. Pąki cannabis stają się fioletowe, gdy pH jest neutralne.

To naturalne zjawisko wzbudziło zainteresowanie użytkowników i hodowców marihuany, a wiele osób jest teraz w stanie uprawiać fioletowe pąki nawet w normalnych warunkach. Różne części rośliny marihuany mogą stać się fioletowe, w tym pąki, liście, rzęsiki i słupki. Czasami liście rośliny stają się fioletowe, podczas gdy pąki pozostają zielone i odwrotnie.

Dzieje się tak często, gdy roślina jest narażona na działanie temperatur ujemnych w nocy. Jednak liście są przycinane po zbiorach, niezależnie od tego, jak pięknie wygląda roślina. Dlatego celem jest uprawa marihuany z fioletowymi pąkami i zielonymi liśćmi.

Ze względu na wysoki poziom antocyjanów pąki purpurowej marihuany wiążą się również z pewnymi korzyściami zdrowotnymi. Uważa się, że mają zdolność poprawy zdrowia sercowo-naczyniowego i łagodzenia bólu. Poza tym wysoki poziom antocyjanów oznacza również, że pąki te mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Właściwy i niewłaściwy sposób uprawy fioletowej marihuany

Niezależnie od tego, czy uważasz, że kolor fioletowy jest bardzo atrakcyjny, czy też chcesz wyhodować silną marihuanę o wysokim poziomie THC, możesz to zrobić, postępując zgodnie z tymi prostymi instrukcjami. Należy pamiętać, że istnieje wiele mylących instrukcji online dotyczących uprawy fioletowych odmian, których nie zalecamy. Te metody obejmują pozbawianie rośliny tlenu i szokowanie rośliny mrozem w celu uzyskania fioletowego koloru. To jednak nie zadziała.

Niewłaściwym jest również wykorzystywanie barwników spożywczych do uzyskania pożądanego koloru. Powinieneś naprawdę trzymać się z dala od tych metod, ponieważ niewłaściwe podejście do uprawy marihuany może wpłynąć na jakość rośliny i zmniejszyć plony. Jesteśmy pewni, że akurat tego chcesz uniknąć.

Postępując zgodnie z naszymi instrukcjami nie tylko osiągniesz pożądane rezultaty, ale także uzyskasz wysokiej jakości pąki.

Wszystko zaczyna się od właściwych nasion

Aby otrzymać fioletowe pąki marihuany, potrzebujesz odpowiednich nasion. Potrzebujesz nasion, które mają zdolność genetyczną do zmiany koloru na fioletowy, w przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Nasiona muszą zawierać wysoki poziom antocyjanów (pigment, który nadaje jagodom ich wspaniały purpurowy kolor).

Jeśli chodzi o czas, chlorofil zaczyna rozpadać się jesienią i zimą, kiedy dni są znacznie krótsze. To wtedy antocyjan przejmuje kontrolę i narzuca swój kolor. Drugim krokiem jest zapewnienie idealnej temperatury do powstania fioletowych pąków.

Zasadniczo, aby stać się fioletową, roślina marihuany potrzebuje ciepłych dni i chłodnych nocy. Powinieneś upewnić się, że różnica w temperaturze wynosi około 30 stopni. W okresie kwitnienia temperatura w cyklu nocnym powinna wynosić około 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza).

Pąki marihuany powoli stają się fioletowe około 15 dni przed zbiorami. Jeśli zastosujesz się do instrukcji podanych w tym artykule i upewnisz się, że różnica temperatur jest prawidłowa, będziesz w stanie w niedługim czasie cieszyć się fioletowymi pąkami marihuany o wysokiej jakości.

Przydatne wskazówki, które warto znać

Ogólnie zaleca się hodowanie pąków marihuany indoor ponieważ łatwiej jest kontrolować warunki i ustawić odpowiednią temperaturę. Oczywiście można je także otrzymać podczas uprawy outdoor, ale jest to nieco trudniejsze ze względu na czynniki zewnętrzne.

Wiele rzeczy może utrudniać rozwój odmian marihuany, takich jak stosowanie niewłaściwych nawozów lub uprawa w glebie, która nie jest do tego przeznaczona. Przed uprawą marihuany koniecznie sprawdź jakość gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.