Łuskane Konopie vs Całe Nasiona Konopi

Łuskane nasiona konopi, które są nasionami konopi z usuniętą zewnętrzną powłoką, posiadają wiele nazw takich jak serca konopi, łuskane nasiona konopi, czy orzechy konopi. Ponieważ łupiny nasion konopi są dosyć kruche i zawierają dużo błonnika, my jako społeczeństwo nie jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia tego typu pokarmu.

mleko-konopne-z-nasion-konopi-domowe

Łuskane nasiona konopi zostały stworzone głównie po to, aby uczynić jedzenie konopi bardziej atrakcyjnym i łatwiejszym.

Kiedy wybielasz pszenice do uzyskania białego chleba, to w istocie usuwasz większość składników odżywczych. W takim razie po co to robić? Odpowiedź jest prosta, biały chleb jest lżejszy, smaczniejszy i wizualnie bardziej atrakcyjny. Nie jest jednak bardziej pożywny niż jego odpowiednik stworzony z całego ziarna. Ta sama analogia może być zastosowana do opisania różnicy między całymi nasionami i łuskanymi.

Jednym z ostatnich komentarzy na pewnej stronie internetowej było stwierdzenie, że jest to prawda w większości sytuacji, ale nie jeżeli chodzi o konopie, bo staje się ona dopiero rzeczywiście pożywna po wyjęciu z łupiny.

Jest to prawda, ale tylko do pewnego stopnia, łupina zwiększa ogólny procent białka, zwiększa całkowitą zawartość NNKT oraz zmniejsza procent węglowodanów, a także zawiera kilka doskonałych wartości odżywczych.

Po usunięciu łupiny pozbywasz się kilku znaczących wartości odżywczych. Główną szkodą może być to, że przy usuwaniu jej tracimy doskonałe źródło minerałów oraz rzadkie źródło błonnika nierozpuszczalnego – coś, czego w naszych nowoczesnych dietach jest bardzo mało.

Łupinę z nasiona konopi można używać w celu delikatnego oczyszczenia jelita grubego i przepłukania toksyn z przewodu pokarmowego. Jest ona doskonałym źródłem typu błonnika, który nie występuje w naszej diecie ze względu na przetworzenie żywności. Innym dobrym źródłem błonnika nierozpuszczalnego jest gleba, jednak nie jest ona powszechnie spożywana.

Całe nasiona konopi są także doskonałym źródłem minerałów. Podsumowując, choć ziarna są małe, bardzo chrupiące i mogą utknąć w zębach, korzyści, które niesie wraz ze swoim spożyciem znacznie przewyższają usuwanie łupinek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.