Proste kroki, aby zmodyfikować swój dom na nieco bardziej przyjazny środowisku

Proste kroki, aby zmodyfikować swój dom na nieco bardziej przyjazny środowisku, THCLand.pl

Temat domów przyjaznych środowisku staje się coraz bardziej popularny, ponieważ ludzie stają się bardziej świadomi tego jak mogą zmieniać swoje życie.

Być może słyszałeś o takich domach wcześniej. Są to domy, które zużywają niewiele energii z sieci elektrycznej, a zatem posiadają zerowy wskaźnik zużycia energii netto. Gdy stajemy się coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu naszego stylu życia na planetę i walczymy, kontynuując redukcję emisji dwutlenku węgla, możemy tylko mieć nadzieję, że trend na takie domy wzrośnie w najbliższych latach.

Proces budowy lub modernizacji domu nie jest prosty, ale liczba wykonawców wyspecjalizowanych w energooszczędnych domach stale rośnie.

Audyt energetyczny i proste korekty

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie audytu energetycznego, który można zrobić samemu lub przez licencjonowanego audytora energetycznego. Proces ten pozwala na zanotowanie wszelkich przecieków powietrza, mostków cieplnych, urządzeń ługowania energii i ogólną energię gorących punktów, które można łatwo naprawić. Gdy jesteśmy świadomi obszarów problemowych, łatwo możemy załatać luki energii, które zazwyczaj znajdują się pod drzwiami, między oknami oraz w szeregu innych miejsc z dodatkową izolacją.

Zbadanie innych możliwości energii

Główną cechą domów przyjaznych środowisku jest stworzenie alternatywnego źródła energii. Jeśli masz pieniądze i czas, opcje te obejmują montaż paneli słonecznych, turbin wiatrowych, geotermalnych lub nawet energii z wody, jeśli Twój dom znajduje się przy stałym źródle wody. Bezpośrednia energia odnawialna nie jest powszechnie dostępna dla wszystkich (pakiet instalacji solarnej kosztuje około 7-10 tysięcy dolarów).

Wiele firm energetycznych zaczyna wykorzystywać alternatywne, odnawialne źródła energii, aby uzupełnić lub zastąpić tradycyjne plany zasilania. W niektórych miejscach świata można znaleźć plany, które zapewnią dostarczenie do 100% energii elektrycznej z ekologicznych źródeł do Twojego domu.

Bez względu na to, skąd pochodzi energia w Twoim domu, koncentrowanie się na zmniejszeniu jej wykorzystania jest niezawodną drogą do oszczędzenia środowiska. Monitorowanie i ograniczanie korzystania z urządzeń elektronicznych znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Dodatkową zaletą ograniczenia zużycia tych urządzeń jest oczywiście również to, że zapłacisz mniejszy rachunek za energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.