Proste kroki, aby zmodyfikować swój dom na nieco bardziej przyjazny środowisku

zdjecie-marihuany-napis-zycie

Temat domów przyjaznych środowisku staje się coraz bardziej popularny, ponieważ ludzie stają się bardziej świadomi tego jak mogą zmieniać swoje życie.

Być może słyszałeś o takich domach wcześniej. Są to domy, które zużywają niewiele energii z sieci elektrycznej, a zatem posiadają zerowy wskaźnik zużycia energii netto. Gdy stajemy się coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu naszego stylu życia na planetę i walczymy, kontynuując redukcję emisji dwutlenku węgla, możemy tylko mieć nadzieję, że trend na takie domy wzrośnie w najbliższych latach.

Proces budowy lub modernizacji domu nie jest prosty, ale liczba wykonawców wyspecjalizowanych w energooszczędnych domach stale rośnie.

Audyt energetyczny i proste korekty

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie audytu energetycznego, który można zrobić samemu lub przez licencjonowanego audytora energetycznego. Proces ten pozwala na zanotowanie wszelkich przecieków powietrza, mostków cieplnych, urządzeń ługowania energii i ogólną energię gorących punktów, które można łatwo naprawić. Gdy jesteśmy świadomi obszarów problemowych, łatwo możemy załatać luki energii, które zazwyczaj znajdują się pod drzwiami, między oknami oraz w szeregu innych miejsc z dodatkową izolacją.

Zbadanie innych możliwości energii

Główną cechą domów przyjaznych środowisku jest stworzenie alternatywnego źródła energii. Jeśli masz pieniądze i czas, opcje te obejmują montaż paneli słonecznych, turbin wiatrowych, geotermalnych lub nawet energii z wody, jeśli Twój dom znajduje się przy stałym źródle wody. Bezpośrednia energia odnawialna nie jest powszechnie dostępna dla wszystkich (pakiet instalacji solarnej kosztuje około 7-10 tysięcy dolarów).

Wiele firm energetycznych zaczyna wykorzystywać alternatywne, odnawialne źródła energii, aby uzupełnić lub zastąpić tradycyjne plany zasilania. W niektórych miejscach świata można znaleźć plany, które zapewnią dostarczenie do 100% energii elektrycznej z ekologicznych źródeł do Twojego domu.

Bez względu na to, skąd pochodzi energia w Twoim domu, koncentrowanie się na zmniejszeniu jej wykorzystania jest niezawodną drogą do oszczędzenia środowiska. Monitorowanie i ograniczanie korzystania z urządzeń elektronicznych znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Dodatkową zaletą ograniczenia zużycia tych urządzeń jest oczywiście również to, że zapłacisz mniejszy rachunek za energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.