Pozytywny Efekt Marihuany na PTSD

mozg-marihuana-wplyw-marihuany-thc-cbd-na-mozg-leczenie-medycyna-leczenie-ptsd

Pomimo wszechobecnie pozytywnych i obiecujących wyników, medyczna marihuana nigdy nie była badana pod kątem ludzi z PTSD. Stąd, większość lekarzy nie chce nawet rozważać jej jako opcji leczenia.

Mimo to, naukowcy z całego świata zwrócili swoją uwagę na kannabinoidy jako przyszłą terapię PTSD. Eksperci wierzą, że istnieje już wystarczająco ludzkich prób, aby to kontynuować.

Znaczenia badań przyczyniają się do zrozumienia podstaw mózgu i pozytywnego wpływu marihuany na PTSD. A tym samym, wspiera konieczność wykonywania ludzkich prób i testów na zbadanie potencjalnych sposobów zapobiegania rozwoju PTSD i zaburzeń lękowych w reakcji na traumatyczne wydarzenia.

Leczenie PTSD marihuaną jest dalekie od nowego pomysłu. W rzeczywistości wiadomo, że osoby cierpiące na PTSD mają wyższy wskaźnik stosowania konopi indyjskiej w porównaniu do ogólnej populacji. Co więcej, badania obrazowe mózgu wykazały nieregularne ścieżki kannabinoidów u osób z PTSD, zapewniając dodatkowe wsparcie dla konopi jako skutecznego leczenia.

I pomimo braku badań klinicznych, wielu psychiatrów twierdzi, że było świadkiem pacjentów korzystających z zalet marihuany w miejsce innych leków.

Doktor Sue Sisley, psychiatra praktykujący w Arizonie wyjaśnia, że leczenie PTSD jest wyzwaniem ze względu na złożony układ objawów. Ci, którzy cierpią z powodu choroby często dostają 5 lub 6 leków naraz.

„PTSD jest bardzo złożonym zespołem. To nie tylko retrospekcje i koszmary. To także depresja i lęk oraz zwiększona reakcja zaskoczenia, a to cały szereg objawów, którymi nie da się łatwo zarządzać za pomocą jednego, czy dwóch leków.”

Opierając się na swoim doświadczeniu z pacjentami, dr Sisley wierzy, że medyczna marihuana posiada unikalną obietnicę w pomocy przy zarządzaniu chorobą.

„Prawda jest taka, że marihuana może traktować całe spektrum objawów PTSD z tym jednym lekiem,” wyjaśnia.

„Dowodem jest odpowiedź kliniczna. Widzimy pacjentów, którzy są w stanie odejść od wielu leków psychiatrycznych i opioidów i łatwo zarządzać objawami choroby za pomocą jednego leku – marihuany.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.