thc-thc.com

Cannabis okazuje się skuteczny w leczeniu stwardnienia rozsianego

cbd-lekarstwo-cbd-konopia-marihuana-marihuana-leczy-cbd

Nowe odkrycia potwierdzają korzyści płynące ze stosowania konopi w przypadku stwardnienia rozsianego (MS).

Naukowcy z Quellenhof Rehabilitation Center w Niemczech zbadali grupę 276 pacjentów MS i związanej z nim spastyczności mięśni, którym tradycyjne zabiegi nie nie przynosiły żadnej ulgi, i którzy zaczęli brać leki na bazie konopi (Sativex).

„Prawdziwe dane potwierdzają, iż Sativex jest skuteczną i dobrze tolerowaną opcją opornej na leczenie spastyczności mięśni towarzyszącej stwardnieniu rozsianemu w praktyce klinicznej,” napisał doktor Flachenecker, główny autor badania.

Odkrycia zostały opublikowane w zeszłym tygodniu w European Neurology..

Po pierwszym miesiącu leczenia, 75% pacjentów stwierdziło poprawę w punktacji objawów. Ponad połowa pacjentów przerwała leczenie po 3 miesiącach i wykazała średnią redukcję nasilenia objawów o 25% w stosunku do wartości początkowej.

Sativex jest farmaceutycznym ekstraktem z konopi, zawierającym równe proporcje głównych substancji czynnych marihuany, THC i CBD.

Lek jest obecnie zatwierdzony w 24 krajach w leczeniu stwardnienia rozsianego, ale jeszcze nie został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych, z drugiej strony, medyczna marihuana jest powszechnie stosowana u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w stanach, w których jest legalna.

Choć marihuana i zabiegi na bazie konopi są najczęściej uznawaną terapią w zarządzaniu objawami SM, istnieją również pewne dowodu, które wskazują, że marihuana może spowolnić postęp choroby.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z wykorzystaniem modeli zwierzęcych stwierdziło, że „oprócz leczenia objawowego, marihuana może także spowolnić procesy neurodegeneracyjne, które ostatecznie prowadzą do przewlekłej niepełnosprawności w stwardnieniu rozsianym i prawdopodobnie innych chorobach.”

Badanie przeprowadzone przez izraelskich naukowców w 2013 roku wykazało ostatecznie podobne konkluzje.

Jednak niedawne badanie kliniczne z udziałem leku Marinol, pigułki zawierającej THC, nie stwierdziły znaczącego wpływu na postęp choroby.

Zobacz również

nasiona thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thc-thc

nasiona marihuany, konopi, seedbay

Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.