Medyczna marihuana jako leczenie alkoholizmu

Objawy odstawienia mogą zdecydowanie utrudniać leczenia alkoholizmu. Jednak coraz więcej pacjentów zaczyna stosować marihuanę, aby zmniejszyć objawy odstawienia.

Kiedy twój organizm oczyszcza się z alkoholu, marihuana może złagodzić wynikające z tego problemy ze snem, nastrojem, ból czy nawet nudności. Pacjenci, którzy stosują strategię redukcji szkód, mogą stosować medyczną marihuanę w celu zastąpienia alkoholu, zapobiegając tym samym niektórym objawom odstawienia substancji.

Badanie przeprowadzone w 2004 roku na 92 pacjentach poddanych leczeniu uzależnienia od alkoholu wykazało obiecujące wyniki.

Badani, którzy stosowali medyczną marihuanę podczas powrotu do zdrowia czuli, że jest ona zarówno dobra jak i bardzo skuteczna w odniesieniu do całego procesu.

Dziewięć na dziesięć osób stosujących medyczną marihuanę poinformowało, że cannabis pomogło im powstrzymać się od sięgnięcia po alkohol na co najmniej rok.

To świetne wiadomości, jednak zanim zaczniesz leczenie porozmawiaj o medycznej marihuanie ze specjalistą.

Podobnie jak w przypadku każdego innego leku, zanim zaczniesz stosować medyczną marihuanę powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem.

Lekarze posiadający odpowiednią licencję mogą wypisać ci receptę na marihuanę i pomóc w ustaleniu, czy jest ona dla ciebie odpowiednia.

Jeśli jednak posiadasz już odpowiednią kartę medycznej marihuany, możesz sam poprosić personel apteki o rekomendację najlepszego produktu w celu leczenia alkoholizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.