Sondaż „Irish Times” – 81% Irlandczyków jest za legalizacją medycznej marihuany

marihuana-do-zbioru-gotowa

Najnowszy irlandzki sondaż donosi, że wyborcy opowiedzieli się za legalizacją marihuany do celów leczniczych.

Mimo, że niektórzy ministrowie pozostają zdenerwowani na wieść o perspektywie legalizacji marihuany, społeczeństwo nie wydaje się o to martwić.
Zapytani, czy są za, czy przeciw legalizacji marihuany do celów leczniczych, 81% respondentów stwierdziło, że jest za, a zaledwie 12 procent wyraziło sprzeciw. Siedem procent wyborców nie było pewnych swego stanowiska.

Wyborcy w Dublinie najczęściej wypowiadali się za medyczną marihuany, choć nawet wyborcy w Connacht-Ulster, gdzie poparcie było najmniejsze uplasowali się z wynikiem 75% na rzecz legalizacji. Starsi wyborcy byli najmniej entuzjastycznie nastawieni, ale tu znowu, prawie trzy czwarte (73%) poparło medyczną marihuanę.

Jeżeli chodzi o politykę, wyborcy Fianna Fáil wyrazili najmniejsze poparcie, co suma w końcowym wyniosło 78%. Poparcie legalizacji przez wyborców Fine Gael wyniosło 83%, 11% było na nie, a 6% na „nie wiem”.

Sondaż został przeprowadzony w poniedziałek oraz wtorek na reprezentatywnej próbie 1.200 wyborców w wieku 18+. Margines błędu wynosi +- 2.8%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.