Kanada VS Ameryka

Ze wszystkimi podobieństwami między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi można założyć, że oba państwa posiadają podobną politykę antynarkotykową. Ale wraz z progresywną partią, która wiedzie w Kanadzie i konserwatywnym podejściem w 50 stanach, różnice nigdy nie były tak przerażające.

Nie jest tajemnicą, że administracja Trumpa nie ma dokładnego rozwiązania na epidemię narkotyków w Ameryce Północnej, odnośnie legalnych czy nielegalnych narkotyków. Jednak jego prokurator, Jeff Sessions, zdaje się chcieć powrócić do starej szkoły.

Eksperci twierdzą, że strategia Sessions to powrót do podejścia, które cieszyło się popularnością podczas kadencji Richarda Nixona, ale zostało wyparte w latach dziewięćdziesiątych. Daniel Medwed, profesor Law and Criminal Justice na Northeastern University powiedział:

„Podejście administracji Trumpa stanowi powrót do epoki kamienia łupanego. To tak, jakbyśmy nigdy nie ruszyli naprzód. Wszystko co mówią odzwierciedla komentarze sprzed 30 lat.”

Wraz z wieloma stanami, które podejmują bardziej postępowe strategie w rozwiązywaniu problemów związanych z narkotykami, zmiany są blisko. Jednak w przypadku rządów federalnych, które przeżywają politykę lat osiemdziesiątych, zmiana będzie wymagała woli narodu amerykańskiego.

Jeśli zapytasz Kanadyjczyków o to, jak wypada ich prawo dotyczące narkotyków w porównaniu z ich sąsiadem, wielu zgodzi się, że są znacznie bardziej zrelaksowani.

Mimo, że rząd Trudeau idzie w dobrym kierunku w parze z legalizacją rekreacyjnej marihuany w 2018 roku, nadal istnieją systemowe problemy w podejściu do nielegalnej polityki w zakresie narkotyków. Kanadyjski system wciąż uważa, że epidemia dotycząca narkotyków jest kwestią kryminalną, a nie kwestią zdrowia publicznego.

Wiele postępujących na przód krajów stosuje Portugalię jako przykład tego, jak należy traktować problem narkotykowy. Odkąd zalegalizowano tam wszystkie narkotyki w 2001 roku, stosowanie narkotyków wśród nastolatków, przedawkowania i zgony a także sankcje karne, spadły o 60 procent.

Justin Trudeau wyjaśnił, że nigdy nie odważy się pójść tak daleko, i prawdopodobnie Konserwatywna Partia Kanady nie zdecyduje się na coś tak drastycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.