Mity i fakty dotyczące marihuany

Dezinformacje i mity dotyczące marihuany krążą wciąż po dzisiejszym świecie, więc jeśli jesteś kimś, kto chce zacząć ją stosować do celów medycznych, możesz czuć się zagubiony w obliczu tych wszystkich informacji.
Cóż, nie ma się co dziwić, opinia publiczna, władze ustawodawcze i eksperci – wszyscy podzieleni są w tej sprawie, ale jaka jest prawda?

Zapraszamy do czytania!

Mit numer 1:

Stosowanie marihuany powoduje dużą liczbę wypadków i kolizji na drogach w Stanach Zjednoczonych. Być może słyszałeś o tym micie, ale oczywiście nie jest to prawda; w rzeczywistości, badania wykazały, że ludzie, którzy są pod wpływem marihuany powodują o wiele mniej wypadków drogowych niż osoby, które są pod wpływem alkoholu.

Aby to wytłumaczyć, wystarczy zrozumieć, że osoby pod wpływem alkoholu faktycznie jeżdżą szybciej niż osoby, które są pod wpływem marihuany, co oznacza, że legalizacja marihuany może wręcz ratować życie, a nie mu zagrażać!
Czemu? Marihuana sprawia, że jesteś w stanie bardziej skupić się na wykonywanej czynności oraz jesteś bardziej uważny na otaczające cię rzeczy.

Mit numer 2:

Marihuana bardzo uzależnia.

Ponownie, nie jest to prawda, ponieważ tylko jeden procent osób, które palą marihuanę stosuje ją codziennie, a pozostałe 99 procent jedynie okazjonalnie. W związku z tym tylko niewielka liczna populacji użytkowników pali marihuanę regularnie.

Oto kolejny fakt, który warto znać: Czy wiesz, że tytoń ma wysoki wskaźnik uzależnień, bo jest to około 90 procent!

Badania wykazały, że kofeina znajdująca się w kawie uzależnia o wiele bardziej niż związki zawarte w cannabis. Co więcej, nikotyna w papierosach i alkohol są tak samo uzależniające jak kokaina i heroina. Marihuana jest najmniej uzależniająca spośród tych wszystkich substancji, jeśli w ogóle!

Mit numer 3:

W obecnych czasach więcej osób uważa, że marihuana jest niebezpieczna i szkodliwa niż w latach 60 i 70 XX wieku. A to przecież nieprawda!

Przegląd przeprowadzony przez National Commission on Marijuana and Drug Abuse wykazał, że nawet jeśli marihuana nie jest w 100 procentach bezpieczna, niebezpieczeństwa, w które wierzą ludzie są o wiele przesadzone i ponad połowa z tych roszczeń dotyczących niebezpieczeństwa jest NIEPRAWDZIWA.

Cóż, mity dotyczące marihuany oczywiście nie kończą się na tej liście, z pewnością wśród niewyedukowanej społeczności spotkasz ich o wiele więcej, ale warto, abyś miał w tym wszystkich swój własny rozum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.