Marihuana zamiast tytoniu

Uważa się, że palenie marihuany na umiarkowanym poziomie przynosi szereg korzyści zdrowotnych.

• Palenie marihuany spowalnia wzrost guzów. Mimo iż wiele osób mówi, że palenie cannabis powoduje wzrost guza, ponieważ w zasadzie dym wdychany jest do organizmu jak w przypadku papierosów, nie ma w tym twierdzeniu żadnej prawy. Palenie papierosów powoduje raka, ponieważ tytoń to substancja toksyczna, a marihuana jest nieszkodliwa.

Badanie przeprowadzone przez American Association for Cancer Research wykazało, że palenie cannabis faktycznie spowalnia wzrost guzów, zarówno w piersiach jak i w mózgu.

• Marihuana zwalcza stany lękowe oraz depresję. Badanie przeprowadzone w 2005 roku wykazało, że osoby regularnie stosujące marihuana mają tendencję do lżejszych symptomów depresji w porównaniu do osób palących tytoń.

• Jeśli przyjmowana w małych dawkach, marihuana może również łagodzić objawy ADHD.

• Pomaga leczyć skurcze oraz doświadczany dyskomfort. Palenie tytoniu ma wiele skutków ubocznych i tak samo jest z marihuaną. Może być stosowana w leczeniu skurczów i dyskomfortu, który powoduje zespół napięcia przedmiesiączkowego u kobiet.

• Marihuana zwiększa natężenie przepływu powietrza w płucach. Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Alabama w Birmingham pokazały, że palenie papierosów jest szkodliwe dla płuc, ale gdy mówimy o paleniu marihuanie jest to całkiem inna historia. Okazjonalne stosowanie marihuany okazuje się zwiększać natężenie przepływu powietrza w płucach i zwiększa pojemność narządu.

Nałogowe palenie marihuany jest o wiele mniej szkodliwe niż palenie papierosów. Mimo iż te dwa mają wiele podobieństw w odniesieniu do zawartości dymu, w badaniach odkryto, że palenie marihuany każdego dnia jest o wiele mniej szkodliwe dla płuc w porównaniu do zwykłego palenia papierosów, gdy mówimy o długoterminowych skutkach w naszym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.