Terpeny i Stany Zapalne

Dowiedz się, co łączy terpeny i stany zapalne, oraz jak w jaki sposób możemy je wykorzystać na naszą korzyść.

Stany zapalne są dużym problemem wielu ludzi na całym świecie… czy terpeny mogą być w tym temacie odpowiedzią?

Wraz z tym, że nowe produkty zaczynają układać się na półkach aptek, możemy zaobserwować, w jaki sposób terpeny kształtują rynek cannabis.

Terpeny dodaje się do kasetek przeznaczonych do wapowania, w celu zwiększenia ich walorów smakowych. Służą także do rekonstrukcji profilów odmian, które można następnie dodać z powrotem do olejów, które mogły zostać usunięte z tych związków podczas procesu ekstrakcji. Terpeny można również dodawać do różnych produktów w celu uzyskania potencjalnych korzyści terapeutycznych, a dokładniej mówiąc, mogą one być cenne w leczeniu stanów zapalnych.

Stany zapalne wymieniane są jako przyczyna największego dyskomfortu u pacjentów, u których zdiagnozowano różnorodne schorzenia. Biochemiczne procesy zapalne są kontrolowane przez ekspresję genów i złożoną sygnalizację naszego organizmu.

Czynnik jądrowy kB (NF-kb) kontroluje transkrypcję części naszego DNA, które dotyczą radzenia sobie ze wstrząsem septycznym, rakiem, stanem zapalnym i chorobami immunologicznymi. Dlatego też, wielu naukowców uważa kompleks białkowy za główny regulator patogenezy chorób zapalnych. U pacjentów z niechcianym stanem zapalnym ta grupa białek jest ogólnie nadaktywna, powodując niepotrzebną odpowiedź zapalną. Dlatego badacze farmaceutyków szukają sposobu na obniżenie poziomu NF-kb bez powodowania niepożądanych efektów ubocznych.

Niektóre terpeny faktycznie wykazują właściwości łagodzące stany zapalne. Udowodniono, że mircen zmniejsza siłę nadekspresji NF-kb. Podobnie alfa-pinen może hamować ruch NF-kb do niektórych komórek, zmniejszając nadmierne stany zapalne.

Ponadto, badania przeprowadzone nad beta-kariofilenem sugerują, że może on zmniejszać stany zapalne jelit. Te trzy terpeny, co nie jest zaskoczeniem, są powszechnie spotykane w różnych odmianach marihuany, które są już dobrze znane ze względu na ich łagodzące ból właściwości.

Pomimo tych drobnych przełomów nadal nie wiemy, jakie ścieżki prowadzą do tłumienia NF-kb. Chociaż dowiedzieliśmy się znacznie więcej o zmianach chemicznych w ciele, które powodują zapalenie. Jednak nadal nie jesteśmy w stanie określić co dokładnie może być na nie receptą.

Naukowcy uważają, że przyszłe badania pomogą udowodnić, że terpeny mogą być narzędziem pomagającym nam zrozumieć mechanizm supresji NF-kb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.