Co Sprawia, Że Marihuana Łagodzi Ból?

Marihuana jest stosowana w medycynie do leczenia różnych chorób, zaburzeń i objawów. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób jest ona w stanie łagodzić ból.

Marihuana pomaga złagodzić ból spowodowany neuropatią, migrenami, oraz innymi chorobami, ale w jaki sposób? Postaramy się na to dzisiaj odpowiedzieć.

Jak większość ludzi, prawdopodobnie słyszałeś imponujące historie o tym, jak marihuana pomaga ludziom pokonać problemy z bólem, szczególnie jeśli dyskomfort. Jednak nawet jeśli jest to interesujące działanie, anegdotyczne dowody mogą być niewystarczające bez odpowiednich badań.

Pomimo tego, co myśli Donald Trump, wielu dziennikarzy wykonuje świetną robotę, dokładnie omawiając wiadomości, w tym historie związane z marihuaną i łagodzeniem przez nią bólu. Faktem jest, że wiele artykułów nie obejmuje wszystkich aspektów poszczególnych historii. Spowodowałoby to, że gazety byłyby tak grube jak encyklopedie.

Na przykład, możesz sobie pomyśleć:

„Fajnie przeczytać, że kolejna osoba skorzystała z marihuany, ale jaki mechanizm stoi za przeciwbólowym działaniem marihuany?”

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jesteś sam w tej ciekawości. Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie!

Medyczna marihuana działa jako dystrakcja

Naukowcy czasami określają ból jako zjawisko psychologiczne. Innymi słowy, ból zwykle jest najsilniejszy, gdy ludzie się na nim skupiają. Kiedy dana osoba stosuje marihuanę, części jej mózgu związane z nagrodą i motywacją są bardziej aktywne. Mózg uwalnia następnie więcej neuroprzekaźników niż zwykle, zapewniając poczucie euforii.

Marihuana zazwyczaj powoduje rozproszenie, wpływając na zdolności pamięci krótkotrwałej, które zostają tymczasowo ograniczone. Krótko mówiąc, euforyczny efekt działania marihuany na mózg i prawdopodobieństwo, że użytkownicy staną się bardziej rozproszeni niż zwykle podczas używania obu, często powodują ulgę w bólu. Pomyśl o ostatnim razie, kiedy odczuwałeś mocny ból i postanowiłeś włączyć swój ulubiony kabaret, lub poprosiłeś przyjaciół, aby zagrali z tobą w gry planszowe. Te działania prawdopodobnie nie odciążyły cię od bólu, ale mogły sprawić, że zapomniałeś, jak bardzo cierpisz na jakiś czas. Naukowcy twierdzą, że marihuana przyjmowana ze względów leczniczych często posiada te same efekty.

Marihuana może pozytywnie wpływać na pacjentów cierpiących na neuropatię

Miliony ludzi cierpią z powodu uszkodzenia nerwów, które występuje z powodu współistniejących chorób. Znane również jako neuropatia, problemy nerwowe mogą powodować bolesne doświadczenia, od mrowienia po kłucie naszych kończyn. Jak można się spodziewać, objawy te bardzo utrudniają ludziom normalne życie u często mają negatywny wpływ na wiele aspektów.

Co warto podkreślić, naukowcy odkryli, że spożycie marihuany łagodzi ból związany z nerwami. Zrozumienie, w jaki sposób zachodzi ten proces, wymaga zapamiętania, że ​​nerwy obwodowe wykonują kilka funkcji, od funkcji pęcherza do wrażeń związanych z temperaturą. Uszkodzone ośrodki nerwowe wysyłają nieprawidłowe wiadomości do innych ośrodków bólu w ciele.

Nerwy obwodowe związane z uczuciem bólu zawierają receptory kannabinoidowe. Reagują na spożycie marihuany i regulują neuroprzekaźniki, a także centralny układ nerwowy. Powoduje to, że postrzeganie bólu przez daną osobę często maleje.

Migrenowe bóle głowy

Osoby cierpiące na migrenę zgłaszają silny ból, a także inne wyniszczające objawy, w tym przejściowe problemy ze wzrokiem, niezdolność do tolerowania jasnego światła lub głośnych dźwięków i nudności. Nudności są czasami tak dotkliwe, że osoby te nie są w stanie przyjmować tabletek na receptę.

Migreny i ból szyi są dwoma najczęstszymi źródłami bólu, jakich doświadczają ludzie. W niedawnej ankiecie problemy te wykazało około 30% badanych. Co gorsza, ból szyi często występuje w towarzystwie migreny.

Ostatnie badania sugerują, że marihuana może być skutecznym sposobem na zmniejszenie bólów migrenowych. Uczestniczyło w nim 121 osób, u których zdiagnozowano migreny i podano im marihuanę jako próbę leczenia. 103 uczestników doświadczyło zmniejszenia stanów migrenowych.

Naukowcy mówią, że należy przeprowadzić dalsze dochodzenie, aby udzielić ostatecznej odpowiedzi na temat tego, w jaki sposób marihuana łagodzi ból migrenowy. Jednak wielu uważa, że ​​marihuana ma wpływ na serotoninę w mózgu. Serotonina jest substancją chemiczną, która ułatwia komunikację między komórkami nerwowymi. Może jednak również powodować zwężenie naczyń krwionośnych. Kiedy poziom serotoniny zmienia się, mogą wystąpić bóle głowy.Nawet nie wiedząc dokładnie, dlaczego marihuana działa dobrze u osób cierpiących na migrenę, osoby zaangażowane w powyższe badanie wspomniały, że uczestnicy czuli się lepiej po spożyciu marihuany. Biorąc pod uwagę te efekty, osoby biorące udział w badaniu prawdopodobnie nie przejmowały się szczegółami, dlaczego marihuana wywiera to działanie i po prostu cieszyli się otrzymanymi wynikami.

Kolejną zaletą związaną z tym badaniem jest to, że niektórzy palili marihuanę, a inni spożywali ją w formie jadalnej. Niektórzy twierdzą, że palona marihuana działa o wiele szybciej. Ale, jak pamiętacie, z ogólnej statystyki badania, większość ludzi zauważyła pozytywne wyniki niezależnie od sposobu spożywania marihuany.

Pamiętaj też, że migreny często powodują, że dane osoby wymiotują. To niestety jeszcze bardziej pogarsza migrenowe bóle głowy. Jedzenie produktów z marihuaną może być dla nich niewykonalne, ale za to palenie może działać dobrze, zapewniając szybkie efekty bez nasilania nudności.

Niezależnie od tego, czy cieszysz się z pomysłu używania marihuany w celu złagodzenia bólu lub nadal masz wątpliwości, omówione tutaj badania, miejmy nadzieję, zmniejszyły brak wiedzy, który skłonił cię do przeczytania tego postu w pierwszej kolejności. Możesz nawet spróbować marihuany i sprawdzić, czy uzyskasz wyniki podobne do tych właśnie opisanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.