Korzyści Stosowania Marihuany 

Teraz, gdy wiele krajów zalegalizowało medyczną marihuanę, możesz zastanawiać się nad korzyściami płynącymi z jej używania. Ponieważ ekspert za ekspertem zmienia zdanie na temat marihuany lub dołącza do walki o legalizację marihuany, wydaje się, że społeczność medyczna naprawdę wierzy, że lek jest korzystny w wielu zastosowaniach medycznych.

Naukowcy zbadali medyczne zastosowania leku i teraz lepiej rozumieją, jak wpływa on na organizm. Istnieje wiele korzyści z palenia marihuany, a wśród nich:

1. Leczy jaskrę

Jedną z korzyści, o której prawdopodobnie już wiesz, jest stosowanie marihuany w leczeniu i zapobieganiu jaskrze. Jaskra powoduje ucisk na oko, który może uszkodzić nerw wzrokowy i spowodować utratę wzroku. Marihuana, gdy jest palona, ​​faktycznie obniża ciśnienie w oku.

2. Poprawia zdrowie płuc

Marihuana może w rzeczywistości pomóc odwrócić rakotwórcze działanie tytoniu i poprawić zdrowie płuc. Zwiększona pojemność płuc może wynikać z faktu, że palacze trawki biorą głęboki oddech podczas wdechu, a nie z substancji chemicznych zawartych w substancji.

3. Kontroluje napady padaczkowe

Używanie marihuany może zapobiegać napadom padaczkowym. Naukowcy podali ekstrakt z marihuany i syntetyczną marihuanę szczurom z padaczką. Leki faktycznie usuwały napady na około 10 godzin.

Kannabinoidy zawarte w marihuanie kontrolują napady padaczkowe, ponieważ wiążą się z komórkami mózgowymi odpowiedzialnymi za regulację relaksacji i zmniejszanie podniecenia. Kiedy ta reakcja jest kontrolowana, to z kolei kontroluje drgawki.

4. Pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się raka

Kannabidiol, znany również jako CBD, zawarty w marihuanie pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka. CBD może powstrzymać raka, ponieważ wyłącza gen w organizmie, znany jako gen Id-1. Ten gen jest tym, który komórki rakowe kopiują, a następnie rozprzestrzeniają w organizmie.

Kiedy gen jest wyłączony, rak nie może się rozprzestrzeniać.
W badaniu badawczym komórki raka piersi o wysokim poziomie Id-1 leczono kannabidiolem. Po traktowaniu komórki miały zmniejszoną ekspresję Id-1 i były znacznie mniej agresywne w rozprzestrzenianiu.

5. Zmniejsza stres i niepokój

Niektórzy ludzie cierpią z powodu tak silnego niepokoju, że nie mogą wyjść z domu. Jednak, gdy marihuana jest stosowana w celu złagodzenia bólu i nudności związanych z chemioterapią, naukowcy zauważyli, że faktycznie zmniejsza również lęk.

Marihuana poprawia nastrój użytkowników i działa uspokajająco, gdy jest stosowana w małych dawkach.

6. Spowalnia postęp choroby Alzheimera

THC w marihuanie może w rzeczywistości spowolnić postęp choroby Alzheimera. Badanie wykazało, że THC, który jest aktywnym związkiem chemicznym w marihuanie, spowalnia tworzenie się płytek amyloidowych. Te płytki zabijają komórki mózgowe i powodują chorobę Alzheimera.

7. Łagodzi ból stwardnienia rozsianego

Badania pokazują, że marihuana może złagodzić bolesne objawy stwardnienia rozsianego (MS). W badaniu 30 pacjentów, którzy mieli bolesne skurcze mięśni, które nie reagowały na żadne inne leczenie, palenie marihuany zmniejszyło ich ból.

THC w marihuanie wiąże się z receptorami w nerwach i mięśniach, rozluźniając je i łagodząc ból związany z chorobą. Badania pokazują również, że THC może pomóc kontrolować skurcze mięśni, pomagając pozbyć się bólu ciała. Ponieważ może kontrolować skurcze mięśni, marihuana może również złagodzić ból związany z innymi chorobami.

8. Pomaga przy Artretyzmie

Marihuana pomaga również we wszystkich rodzajach bólu stawów. Łagodzi stany zapalne, zmniejsza ból, a nawet pomaga dobrze przespać noc. Z tego powodu osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów mogą odnieść korzyści z palenia marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.