Czy Marihuana Może Rosnąć Zimą?

Mroźne pąki są ładne, ale niestety nie o takim śniegu mówimy. Konopie indyjskie znane są z tego, że cieszą się ciepłym klimatem i uwielbiają kąpiele w słońcu. Oznacza to, że po nadejściu zimy mogą pojawić się pewne trudności. Na szczęście, wraz z postępem technik uprawy w pomieszczeniach, możliwe jest uprawianie ich przez cały rok w zaciszu własnego domu. Jesteśmy tutaj, aby pokazać Ci, na co musisz uważać, gdy na zewnątrz robi się trochę chłodno.

Czy rośliny konopi mogą rosnąć zimą?

Rośliny konopi rzeczywiście mogą rosnąć zimą. To, czy rosną dobrze, czy nie, to inna historia. Na zewnątrz zimne i słabe światło może nie wystarczyć do uzyskania wysokich plonów, a proces staje się szczególnie trudny, ponieważ w przeciwieństwie do wnętrz mamy znacznie mniejszą kontrolę nad środowiskiem. Uprawa w pomieszczeniach zimą może być większym wyzwaniem, ale z pewnością jest możliwa.

Zimy są niezwykle zróżnicowane i oczywiście niektóre klimaty będą ostrzejsze niż inne. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, jesienią możesz dłużej trzymać rośliny na zewnątrz.

W większości przypadków, zima po prostu nie jest odpowiednia do prawidłowego wzrostu konopi na zewnątrz, zwłaszcza jeśli pada śnieg lub temperatura spada poniżej zera. Istnieją odmiany, które radzą sobie z nieco niższymi temperaturami, ale ciepło jest kluczowe, jeśli chcesz wyprodukować marihuanę wysokiej jakości.

Uprawa marihuany przez cały rok

Jeśli kochasz uprawiać marihuanę, to posiadanie roślin przez cały rok nie stanowi problemu. Możliwość wzrostu przez zimę oznacza więcej zbiorów. Dlaczego warto uprawiać marihuanę zimą?

• Być może nie miałeś udanych zbiorów na świeżym powietrzu i nie masz zapasów, które pozwoliłyby ci przetrwać zimne miesiące.
• W niektórych krajach jest zbyt gorąco, aby uprawiać rośliny latem.
• Jesteś użytkownikiem medycznym i musisz utrzymywać stały cykl.
• Hodowcy outdoor mogą przygotować rośliny na następny sezon.

Istnieje kilka dodatkowych korzyści z zakładania uprawy w pomieszczeniach, gdy temperatury są niskie. Przy odpowiedniej konfiguracji ciepło wytwarzane przez oświetlenie i inne urządzenia można wykorzystać do ogrzania domu. Nawet jeśli koszty energii elektrycznej prawdopodobnie wzrosną, potencjalnie większa liczba pąków pod koniec cyklu sprawia, że dodatkowy wydatek jest tego wart.

Uprawa indoor w zimie

Kiedy temperatura spada do 15°C i poniżej, wzrost ma tendencję do drastycznego spowolnienia. Gdy temperatura spadnie poniżej zera, prawdopodobnie roślina konopi umrze. Staraj się utrzymywać temperaturę powyżej 18°C przez cały czas. 20-25°C jest często optymalnym miejscem, pamiętaj tylko, że istnieje wiele zmiennych, takich jak dana odmiana lub faza cyklu. Chodzi o to, że musisz monitorować temperaturę, aby upewnić się, że twoje rośliny nie przemarzną lub ucierpią.

Światło

Słońce jest głównym źródłem energii dla rośliny konopi i zapewnia dużo światła w miesiącach letnich. Zimą po prostu nie ma wystarczającej liczby godzin światła dziennego, aby sprostać wymaganiom roślin. Dlatego musimy zapewnić dodatkowe światło, aby to zrekompensować. Zarządzanie oświetleniem wewnętrznym może być kosztowne, ale jest to jedna z najważniejszych części konfiguracji.

Lampy HID są wystarczająco mocne, aby uprawiać marihuanę w pomieszczeniach zimą i mają tę zaletę, że emitują dużo ciepła. Możliwe jest również użycie diod LED lub lamp fluorescencyjnych (dodatkowo są one tańsze w eksploatacji), ale zaleca się zainstalowanie dodatkowego ogrzewania, ponieważ nie zapewnią one roślinom zbyt wiele ciepła.

Wskazówka: Umieszczenie sadzonek na parapetach z dodatkowym światłem może wystarczyć, aby utrzymać je we wczesnych stadiach uprawy.

Wilgotność

Utrzymanie prawidłowej wilgotności względnej (RH) może być wyzwaniem, gdy temperatury są niskie. Poziom wilgotności często wzrasta wraz z niskimi temperaturami, więc jeśli pobierasz zimne powietrze z zewnątrz, wilgotność względna jest na ogół wysoka. W zależności od fazy wzrostu powinniśmy starać się utrzymywać wilgotność względną w pomieszczeniu do uprawy w granicach 40-75%.

Wysoka wilgotność jest zwykle przyczyną pleśni, którą coraz trudniej kontrolować, gdy robi się chłodniej. Osuszacze mogą skutecznie redukować poziom wilgotności względnej, ale to, jak skutecznie usuwają wilgoć z powietrza, zależy od wielkości danej przestrzeni, a także od jakości osuszacza.

Podniesienie temperatury zmniejszy wilgotność względną. Na przykład, jeśli świeże powietrze wchodzące do pomieszczenia do uprawy ma temperaturę 15°C przy wilgotności względnej 60% i zostanie podgrzane do 22,5°C, wilgotność względna spadnie do około 40%.

Zbyt suche warunki można kontrolować za pomocą nawilżacza, ale upewnij się, że wybierasz taki, który zawiera dużo wody, w przeciwnym razie konieczne może być uzupełnianie go kilka razy dziennie.

Uprawa zimowa na zewnątrz

Naturalne światło słoneczne może być nadal wykorzystywane do wzrostu w zimie. Chociaż słońce nie świeci zbyt długo, może wystarczyć na kilka godzin, aby zapewnić roślinom przyzwoitą dawkę światła. Hodowcy, którzy zdecydują się na uprawę w szklarniach, mają możliwość dodania sprzętu, takiego jak oświetlenie, lub zainstalowania żaluzji/osłon, które pomogą im zarządzać harmonogramem oświetlenia.

Jeśli nie możesz uprawiać roślin indoor i uprawiasz marihuanę outdoor, zainteresuj się uprawą w szklarni. Staraj się uprawiać rośliny bezpośrednio w ziemi, ponieważ temperatury są wyższe, a ciepło nie ucieka tak łatwo z korzeni. Alternatywnie możesz sadzić w doniczkach i umieszczać je w otworze w ziemi, który zapewnia dodatkową izolację, ale nadal umożliwia przenoszenie doniczek w przypadku burzy.

Jeśli chodzi o wybór odpowiednich nasion, odmiany odporne na pleśń lub automatycznie kwitnące zwykle radzą sobie lepiej w chłodniejszych warunkach. Zwykle są to odmiany dominujące w geny indica. Sativy pochodzą z ciepłych, wilgotnych klimatów i gorzej radzą sobie w niskich temperaturach w porównaniu do odmian indica. Ze względu na swoje dziedzictwo Ruderalis, automatycznie kwitnące odmiany są idealne, ponieważ mają krótki cykl i dojrzewają w oparciu o swój wiek, a nie ilość światła, co znacznie ułatwia ich uprawę w zimie. Jednak automaty nadal potrzebują dużo światła w fazie wegetatywnej, jeśli mają osiągnąć swój pełny potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.