Raport: Przemysł konopny jako najszybciej rozwijający się

leginsy-marihuana-liscie

Ostatnie doniesienia gospodarcze pokazują w dość jasny sposób, że przemysł konopny jest jednym z najszybciej rozwijających się.

„W ciągu ostatniego roku, wzrost branży konopi został poważnie uznany jako najszybciej rozwijający się przemysł w Ameryce. Co oznacza niezwykle szybką przemianę. W tym momencie trudno sobie wyobrazić, że jakikolwiek człowiek biznesu nie spędził choć chwili na myśleniu o możliwościach tego rynku.”

Tak, zgadza się – przemysł konopny jest obecnie „najszybszym rozwijającym się przemysłem” w Ameryce.

Raporty donoszą, że rynek marihuany był warty około 2.7mln dolarów pod koniec ubiegłego roku. Dodatkowo pięć stanów – Kalifornia, Kolorado, Waszyngton, Arizona i Michigan – wnoszą na rynek więcej niż 100mln dolarów.

Inny niedawny raport potwierdza te dane dodając jednocześnie, że bieżąca sprzedaż marihuany wyniosła w USA około 3mld dolarów, a liczba ta wzrośnie do około 8mld dolarów przed rokiem 2018.

Jeszcze bardziej uderzające jest zalegalizowanie marihuany rekreacyjnej w stosunku do medycznej marihuany. W 23 stanach (i Dystrykcie Kolumbii) marihuana medyczna ma znacznie większe znaczenie niż jej odpowiednik rekreacyjny. Choć liczba jej klientów jest znacznie mniejsza; tylko osoby z upoważnieniem prawnym od lekarza mogą kupić produkty marihuany w tych stanach. Każdy stan ma własną definicję, odnoszącą się do ustanowionej polityki co wymagane jest, aby uzyskać taką zgodę lekarza.

Tak więc, choć rekreacyjna marihuana została zalegalizowana w zaledwie czterech stanach (i Dystrykcie Kolumbii), dane pokazują, że jest to znacznie bardziej opłacalne pod względem biznesowym biorąc pod uwagę te dwa segmenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.