Korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania balsamu konopnego

Korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania balsamu konopnego są liczne, począwszy od przyjaznych dla skóry witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Podobnie jak inne produkty produkty konopne (nasiona konopi i mleko konopne to znaczące przykłady), balsam konopny zauważalnie zyskuje wzrost popularności w ostatnich latach.

mleko-konopne-mleko-konopne

Jakie są zalety stosowania balsamu konopnego?

W pewnym artykule Daniel Ketchum oświadcza, że to, co sprawia balsam konopny tak zdrowym i korzystnym dla skóry to witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Witamina C i witamina E – przeciwutleniacze, który pomagają w zdrowym wzroście tkanki naskórnej są jednymi z wielu przyjaznych dla skóry witamin odnalezionych w oleju konopnym.

Istotny element budujący kolagen, witamina C, zapewnia skórze elastyczność. Natomiast zawartość witaminy B w oleju konopnym sprawia, że skóra staje się jędrna.

Balsamy, które zawierają olej z nasion konopi zapewniają skórze dobroczynne kwasy tłuszczowe zwane także niezbędnymi kwasami tłuszczowymi. Są to kluczowe omega-3 i omega-6, które odpowiadają za jędrność skóry oraz pomagają utrzymać jej prawidłowe funkcje oraz wygląd.

Omega-6 odgrywa bardzo ważną rolę w odbudowie lipidów naskórnych, co pomaga unikać zmarszczek oraz zapobiega utracie wody. Omega-3 natomiast jest niezbędny przy zachowaniu elastyczności skóry.

Omega-3 jest szczególnie potrzebny w naszym organizmie przy redukcji zapaleń oraz zaczerwienień skóry. Te niezbędne kwasy tłuszczowe również chronią naszą skórę przed działaniem wolnych rodników, co z kolei wzmacnia ich anty-starzejące korzyści jeszcze bardziej.

Stosowanie balsamu wzbogaconego o olej konopny bezpośrednio na skórę skutecznie ją odżywi, ochroni oraz naprawi uszkodzenia warstwy naskórka spowodowane przez warunki zewnętrzne, takie jak wiatr i słońce.

Zaleca się także stosowanie balsamu konopnego na choroby skóry, takie jak na przykład egzema.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.