Klasyfikacja marihuany jako substancja Grupy 1

medyczna-marihuana-legalizacja-zwolennicy-medycznej-marihuany-na-pochodzie-medycznej-marihuany-i-rekreacyjnej

Klasyfikacja marihuany jako substancja Grupy 1 stawia roślinę w kategorii „najbardziej niebezpiecznych i nielegalnych” substancji „bez aktualnie akceptowanych celów medycznych.” Status Grupy 1 należy również do części problemów z jakim spotykają się naukowcy w uzyskaniu marihuany i środków, by prowadzić legalne badania dotyczące leku w USA.

Jeśli marihuana zostałaby sklasyfikowana jako substancja Grupy 3 – tak jak THC – oficjalnie uznane byłoby medyczne zastosowanie i potencjalnie zmniejszyłaby się liczba nadużyć. Uniwersytety i laboratoria, które otrzymują fundusze federalne mogłyby o wiele łatwiej przeprowadzać badania na temat potencjalnych korzyści.

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, zespół Dravet (ciężki rodzaj epilepsji) zazwyczaj pojawia się u dzieci w ciągu pierwszego roku życia. Wraz z częstymi napadami, osoby dotknięte chorobą często wykazują słabe umiejętności językowe, nadpobudliwość oraz trudności związane z budowaniem relacji.

Napady u dzieci dotkniętych zespołem Lennoxa-Gastauta (rodzaj epilepsji u dzieci) rozpoczynają się zazwyczaj przed ukończeniem czwartego roku życia. U większość dzieci z zespołem Lennoxa-Gastauta może wystąpić również pewien stopień upośledzenia funkcjonowania intelektualnego lub przetwarzania informacji, a także zaburzenia behawioralne.

Obecnie nie ma lekarstwa na te zaburzenia, a leki stosowane w leczeniu padaczki wywołują u dzieci mdłości, powodują wysypki lub w niektórych przypadkach depresję czy nadpobudliwość. Leki te nie są w stanie leczyć skutecznie napadów u dzieci, które na nie cierpią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.