Mity na temat medycznej marihuany

1. Medyczna marihuana nie jest badana.

To całkowita nieprawda. Izrael popiera badania nad medyczną marihuaną już od 1960 roku.

W latach dziewięćdziesiątych kraj ten zatwierdził wykorzystanie medycznej marihuany u osób cierpiących na wszelkie choroby związane z bólem. Dziesiątki lat później amerykańskie firmy zaczęły inwestować w badania prowadzone w Izraelu. Istnieje naprawdę wiele badań na temat medycznej marihuany!

2. Medyczna marihuana nie ma udowodnionego wykorzystania medycznego.

29 stanów w USA posiada medyczne programy odnośnie cannabis. Tak samo jak w wielu innych krajach. To jak i rosnąca liczba zarejestrowanych pacjentów medycznych na całym świecie wykazuje, że marihuana posiada wartość medyczną.

3. Narody Zjednoczone zakazały medycznej marihuany.

Mit ten odnosi się do raportu złożonego w 1960 roku. Pomimo powszechnych nieporozumień, w raporcie stwierdzono, że „należy wycofać użycie marihuany w celach innych niż medyczne i naukowe”.

4. Medyczna marihuana prowadzi do większego stosowania narkotyków.

W latach siedemdziesiątych marihuana nazywana była „drzwiami do innych narkotyków”. Oczywiście było to dalekie od prawdy. W rzeczywistości, obecnie wykorzystuje się medyczną marihuanę jako lek na szerzącą się epidemię opioidową w Stanach Zjednoczonych. Zamiast przepisywania uzależniających leków – medyczna marihuana jest bezpieczniejszą alternatywą (tak sugerują badania).

5. Można przedawkować medyczną marihuanę.

Liczba przypadków zgonów związanych z zażywaniem pochodnych cannabis na całym świecie wynosi ZERO. Dosłownie zero. Liczba ta jest dosłownym przeciwieństwem do liczby zgonów wynikających z farmaceutyków zatwierdzonych przez FDA.

6. Medyczna marihuana sprawia, że po marihuanę sięgają nastolatkowie.

Programy medycznej marihuany są niezwykle surowe. Mając to na uwadze, wdrożenie tych programów umożliwiło społeczeństwu bardziej otwarte omawianie kwestii stosowania cannabis u nastolatków. Istnieje wiele badań, które sugerują, że programy medycznej marihuany wcale nie prowadzą do tego, że po cannabis sięgają nastolatkowie.

7. Medyczna marihuana prowadzi do zwiększenia stopy przestępczości.

W rzeczywistości, jest całkowicie na odwrót! Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez University of California Irvine, prowadzi do tego zamknięcie medycznych dispensariów.

8. Medyczna marihuana stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Każdy z innych powodów szuka efektów jakie niesie ze sobą medyczna marihuana. Medyczna marihuana powinna być dozowana ostrożnie, tak jak każdy inny lek na receptę.

9. Medyczna marihuana to tylko wymówka, aby uzyskać uczucie haju.

Medyczna marihuana zapewnia pomoc osobom cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dodatkowo, niektóre formy medycznej marihuany, jak CBD, nie posiadają efektów psychoaktywnych. Chodzi o ulgę, nie o haj.

10. Medyczna marihuana może leczyć wszystko.

Choć medyczna marihuana w dalszym ciągu dowodzi nowych wartości w sferze medycznej, nie jest ona lekarstwem na wszystko – to nie jest cudotwórcza roślina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.