22 nowe warunki w programie medycznej marihuany

Michigan może dodać 22 nowe warunki w programie medycznej marihuany.

Przed zbliżającym się głosowaniem odnośnie rekreacyjnej marihuany, Michigan zamierza także rozszerzyć program medycznej marihuany. Aby zdecydować, które warunki powinny zostać dodane do listy kwalifikujących się do stosowania medycznej marihuany, państwowy panel zamierza zbadać opinię publiczną.

Do tej pory, panel zaproponował 22 dodatkowe warunki, które znaleźć mogą się docelowo w Michigan Medical Marihuana Act. Należą do nich między innymi zaburzenia depresyjne, choroby neurodegeneracyjne, oraz choroby uleczalne i nieuleczalne.

Pełna lista obejmuje ból chroniczny i ogólny ból, cukrzycę, zapalenie jelita grubego, wrzody, zapalną chorobę jelit, przeszczep narządów, uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, OCD, depresję, ataki paniki, lęk społeczny lub ogólnie lęk, artretyzm, astmę, schizofrenię, zespół Tourette’a i chorobę parkinsona.

Ogółem, mieszkańcy Illinois zaproponowali 115 różnych stanów i chorób, które można leczyć za pomocą marihuany, jednak na razie ustawodawcy postanowili rozważyć 22.

W listopadzie mieszkańcy będą głosować nad tym, czy zalegalizować rekreacyjną marihuanę. Na początku tego tygodnia zwolennicy marihuany zgłosili 365.000 podpisów popierających taką inicjatywę. Przy ponad stu tysiącach, które są wymagane, wygląda na to, że stan zalegalizuje jesienią na marihuanę.

56,6 procent mieszkańców popiera legalizację cannabis.

Michigan posiada republikańskiego gubernatora, a większość senatu stanowią republikanie. Przekłada się to na większą liczbę rozporządzeń dotyczących świadczeń i praw licencyjnych w porównaniu z poprzednio łagodnymi zasadami.

Ponad połowa mieszkańców stanu popiera legalizację marihuany, a wielu z nich bierze aktywną rolę w całym procesie politycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.