Leczenie uzależnień od opioidów za pomocą medycznej marihuany

Ministerstwo Zdrowia w Pensylwanii zatwierdziło w poniedziałek dwie duże zmiany w programie medycznej marihuany.

Po pierwsze, departament zdrowia dodał uzależnienie od opioidów do listy warunków kwalifikujących się do leczenia cannabis. Dzięki tej decyzji, Pensylwania dołącza do New Jersey, jako jeden z dwóch stanów, które to zrobiły.

Minister zdrowia stanu Pensylwania, dr Rachel Levine powiedziała lokalnym mediom, że marihuana nie będzie pierwszym i głównym lekarstwem na uzależnienia od opioidów. Zamiast tego, lekarze najpierw posiłkować będą się bardziej tradycyjnymi terapiami.

„Ważne jest, aby pamiętać, że marihuana nie zastępuje sprawdzonych metod leczenia zaburzeń związanych ze stosowaniem opioidów”, mówi dr Levine. „W Pensylwanii medyczna marihuana będzie dostępna dla pacjentów, jeśli wszystkie inne metody leczenia zawiodą lub jeśli lekarz zaleci ich stosowanie w połączeniu z tradycyjnymi terapiami”.

Uzależnienie od opioidów spowodowało poważne straty w Pensylwanii, szczególnie w największym mieście tego stanu – w Filadelfii. Urzędnicy mówią, że około 1200 przypadków śmiertelnych w 2017 roku zostało spowodowanych przedawkowaniem leków.

Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło również koncesje na badania cannabis w pięciu szkołach medycznych w Filadelfii. Jednym z tematów, które naukowcy chcą studiować, jest potencjał rośliny w leczeniu uzależnień.

Szkoły, które otrzymały zgodę na studiowanie cannabis to Drexel University College of Medicine, Lewis Katz School of Medicine w Temple University, Sidney Kimmel Medical College w Thomas Jefferson University, Perelman School of Medicine w University of Pennsylvania, i Philadelphia College of Osteopathic Medicine.

„Część programu badawczego w Pensylwanii jest inna niż reszta programów w USA,” powiedział gubernator Pensylwanii. „Obecnie badania medyczne są tak ograniczone przez rząd federalny, że tylko kilku lekarzy ma dostęp do marihuany. Główne szkoły medyczne w Pensylwanii będą w stanie pomóc w kształtowaniu przyszłości leczenia pacjentów, którzy są w potrzebie nie tylko tutaj, ale także na terenie całego kraju.”

Ministerstwo zmieniło także definicję bólu chronicznego w programie. Obecnie pacjenci nie będą musieli leczyć stanu za pomocą opioidów przed otrzymaniem rekomendacji dotyczącej marihuany.

Nowe przepisy dotyczące medycznej marihuany w Pensylwanii wejdą w życie 17 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.