Pochodzenie i dziedzictwo Hindu Kush

Pochodzenie i dziedzictwo odmiany Hindu Kush.

Góry Hindu Kush to naprawdę piękny krajobraz w Afganistanie. Mimo że w ostatnich latach zaobserwowano wiele konfliktów w tym regionie, kiedyś kojarzono je z najlepszym miejscem do uprawy cannabis na świecie. Ziemia Kush, nazwana tak dzięki znajdującym się tam gorą, ma naprawdę bogatą historię.

Góry Hindu Kush są najbardziej wysuniętym na zachód regionem Himalajów. To jedne z najbardziej niesamowitych i pięknych gór na świecie. Są też jednymi z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie. Co ciekawe, Aleksander Wielki postanowił kiedyś zbadać te szczyty, w których obecnie stacjonuje armia amerykańska.

Góry te bezsprzecznie znają czasy względnego spokoju. Przed trudnymi czasami sowieckiej inwazji i islamskiego totalitaryzmu Afganistan był narodem stawiającym na modernizację i witającym wszelakich gości. Zwłaszcza w latach 60 i 70 – tych. Turyści znali ten obszar przede wszystkim na jedną, ważną cechę: cannabis rosło tu na wolności od wieków. Kiedy odkryto tutaj nasiona cannabis, postanowiono rozprowadzić je po całym świecie.

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś odmianę Kush, z pewnością wiesz, że cechuje ją niezawodna jakość. Odmiany Kush noszą nazwę sławnych gór, z których pochodzą. Same góry posiadają nazwę niejasnego pochodzenia. „Hindu” z pewnością nawiązuje do rzeki i ziemi „Indus”, którą ludzie Zachodu później nazwali Indiami. Słowo „Kush” posiada jednak niepewne i sprzeczne pochodzenie. We współczesnym świecie, Kush jest synonimem marihuany wysokiej jakości. Genetyka tych roślin rozkwitała przez tysiące lat w górach Hindu Kush. Rośliny te często rosły na niedostępnych stokach, z dala od różnego rodzaju niebezpieczeństw i zagrożeń oraz na wysokości, która znajdowała się jak najbliżej słońca. W połączeniu z bogatą glebą regionu, był to idealny sposób na silne i wysokiej jakości rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.