Vermont Zatwierdza Ustawę Legalizującą Sprzedaż Marihuany

Vermont (Stany Zjednoczone) jest ostatnim stanem w USA, który zalegalizował marihuanę: Stało się to w 2018 roku. Jednak jest to także jedyny stan, który nie zezwala na otwieranie legalnych sklepów z marihuaną. Stan pozwala mieszkańcom jedynie na posiadanie, używanie oraz uprawianie marihuany, ale nie zezwala na jej zakup czy sprzedaż.

Na szczęście, przedstawiono projekt zmian, który zbliża się do terminu ostatecznego zatwierdzenia.

Wczoraj Izba Reprezentantów Vermont zatwierdziła środek – Bill 54 – legalizujący i opodatkowujący regulowaną sprzedaż marihuany i produktów z dodatkiem marihuany. Projekt otrzymał 92 głosów na tak oraz 56 głosów na nie. Dzięki temu, przeszedł już przez Senat, i czeka na otworzenie przez gubernatora oraz jego ostateczne zatwierdzenie.

Jeśli zostanie ostatecznie zatwierdzony, projekt nałoży 14% podatek na marihuanę, który byłby dodatkiem do 6% standardowego podatku od sprzedaży obowiązującego w tym stanie. Nowo utworzona Komisja Kontroli Cannabis, miałaby zajmować się licencjami dla sprzedawców detalicznych, hodowców, producentów, hurtowników i laboratoriów.

„To ekscytujące widzieć, że Vermont jest u progu zniesienia zakazu marihuany dla dorosłych” – mówi Matt Simon, dyrektor polityczny Marijuana Policy Project. „Większość mieszkańców Vermont nie jest zainteresowana uprawą własnych roślin, a wielu z nich nawet nie jest w stanie tego robić, ponieważ uniemożliwiają to ich umowy najmu mieszkania; jedyną rozsądną polityką jest stworzenie regulowanego rynku cannabis dla dorosłych w Vermont. Gubernator Scott powinien uznać zalety tej ustawy i podpisać ją po przyjęciu przez Senat.”

Projekt obejmuje przepisy dotyczące kapitału, które nadają priorytet licencjom biznesowym związanym z marihuaną dla mniejszości, kobiet i innych osób w nieproporcjonalny sposób dotkniętych wojną narkotykową.
Nowa Komisja Kontroli Cannabis byłaby odpowiedzialna za wydawanie licencji detalistom, hodowcom, producentom i laboratoriom.

„Dlaczego wprowadzamy podatek, regulacje oraz kontrole na pewne substancje? Istnieje kilka powodów” mówi przedstawiciel Tommy Walz. „Jednym z nich jest oczywiście to, że możemy uzyskać z tego dochód. Ale także dlatego, że możemy zapewnić pewną redukcję szkód oraz odpowiednie zabezpieczenia dla konsumentów.

Niestety, projekt nakłada limit 30% THC na suszoną marihuanę i limit 60% na koncentraty.
„Dlaczego chcemy wprowadzić podatek i uregulować system sprzedaży marihuany w Vermont? Myślę, że mamy listę całkiem dobrych powodów ”- powiedziała przedstawicielka Anne Donahue. „Zaczęliśmy od uznania, że jest to substancja, którą wielu mieszkańców Vermont chce stosować legalnie. Chcemy odciągnąć naszych obywateli od czarnego rynku i jedynym sposobem na to jest stworzenie podatku i wprowadzenie odpowiednich regulacji na legalny rynek”.

Wraz z przyjęciem tego projektu, istnieje obecnie prawie tuzin stanów w USA, które zezwalają legalnie licencjonowanym punktom sprzedaży detalicznej marihuany na dystrybucję marihuany i produktów z marihuany do osób w wieku 21 lat i starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.