W Jaki Sposób Terpeny Wpływają Na Nasz Organizm?

Terpeny to związki chemiczne występujące naturalnie w roślinach i niektórych zwierzętach. Są najbardziej znane z wytwarzania zapachów, smaków, a nawet kolorów różnych roślin — na przykład różnych zapachów i smaków związanych z różnymi odmianami konopi — ale pomagają również chronić rośliny, odstraszając drapieżniki, takie jak zwierzęta, grzyby i owady.

Terpeny są wytwarzane w włoskach rośliny konopi lub w kryształach na liściach i pąkach. W konopiach zidentyfikowano ponad 100 terpenów. Związek ten jest również powszechnie spotykany w owocach cytrusowych i aromatycznych ziołach.

Jak terpeny wpływają na organizm?

Prawda jest taka, że wciąż istnieje wiele niewiadomych na temat działania terpenów w organizmie człowieka. Uważa się, że dominujące terpeny lub profil terpenowy odmiany marihuany wchodzi w interakcje z kannabinoidami, takimi jak THC i CBD, tworząc różne efekty.

Wiesz, jak każda odmiana konopi sprawia, że czujesz się trochę inaczej — na przykład jedna może być relaksująca, a inna nieco bardziej energetyzująca? Chociaż mamy tendencję do przypisywania tych efektów zawartości kannabinoidów w danej odmianie (innymi słowy, zawartości procentowej CBD, THC itp.), niektórzy eksperci od konopi indyjskich twierdzą, że zamiast tego powinniśmy skupić się na profilu terpenowym.

Uważa się, że terpeny wchodzą w interakcje z układem endokannabinoidowym (ECS), działając synergistycznie z kannabinoidami, tworząc tak zwany „efekt otoczenia”: teoria, że działanie różnych związków jest wzmocnione, gdy są one spożywane razem (na przykład jako w produktach z konopi indyjskich o pełnym spektrum działania).

5 powszechnych terpenów i ich działanie

Istnieje ponad 100 znanych nam terpenów w konopiach indyjskich. Poniżej znajduje się krótki przewodnik po pięciu najczęstszych, ich właściwościach i potencjalnych korzyściach.

1. Mircen

Zapach: ziemisty

Występuje również w: chmielu

Potencjalne korzyści: może pomóc w zasypianiu; zmniejszenie stanu zapalnego i przewlekłego bólu; suplementacja podczas leczenia raka

2. Limonen

Zapach: cytrusowy, jak cytryna

Występuje również w: kosmetykach; produktach czyszczących

Potencjalne korzyści: poprawa nastroju; może pomóc zmniejszyć stres; właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne

3. Linalol

Zapach: korzenny, kwiatowy

Występuje również w: lawendzie, mięcie, cynamonie, kolendrze

Potencjalne korzyści: sen i relaks, artretyzm, drgawki, bezsenność, depresja, leczenie raka

4. Kariofilen

Zapach: pikantny, pieprzowy

Występuje również w: czarnym pieprzu, cynamonie, goździkach, oregano, bazylii i rozmarynie

Potencjalne korzyści: właściwości przeciwzapalne; łagodzenie bólu i niepokoju; zmniejszenie objawów odstawienia alkoholu

5. Pinen

Zapach: drewno, sosna

Występuje również w: sosnach i igłach, rozmarynie, bazylii i pietruszce

Potencjalne korzyści: leczenie wrzodów, stanów lękowych, astmy, przewlekłego bólu; może przeciwdziałać skutkom THC w niektórych odmianach z przewagą pinenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.