Dlaczego Marihuana Pachnie?

Skunksy mają wyjątkowo ostry zapach, który jest co najmniej nieprzyjemny. Jednak ten wyraźny aromat jest często kojarzony również z trawą. Dobrze zakonserwowane zioło nosi wszystkie cechy sprayu skunksa, ale dlaczego tak jest? Cóż, konopie indyjskie i spray skunksa mają wspólną specyficzną substancję chemiczną, która powoduje, że noszą te same cechy charakterystyczne. Te chemikalia są znane jako prenylowane lotne związki siarki lub w skrócie VSC. Na szczęście VSC w marihuanie są łatwiejsze do zakamuflowania niż te znajdujące się w aerozolu skunksa.

Terpeny to związki aromatyczne występujące w wielu roślinach, a przede wszystkim w naszym ulubionym kwiecie, konopiach indyjskich. Terpeny tworzą zapachy, z którymi spotykamy się na co dzień. Konopie, sosna i skórka pomarańczowa to zapachy stworzone przez unikalną kombinację terpenów. Zadaniem terpenów jest ochrona roślin rosnących na wolności, co może wyjaśniać, dlaczego niektóre odmiany marihuany mają zapach skunksa, a inne benzyny. Istnieją jednak różne aromaty marihuany, a niektóre z nich są zachwycające.

Dlaczego moja marihuana pachnie jak skunks?

Twoja marihuana jest prawdopodobnie bogata w terpeny, jeśli ma ostry zapach skunksa. Wybór różnych różnych odmian może pomóc Ci zrozumieć różne rodzaje terpenów i sposób, w jaki wpływają one na Twój dym. Zapachy i smaki różnią się w zależności od odmiany terpenów, a naukowcy badają wpływ terpenów na twoje pąki. Jeśli nie podoba Ci się skunksowy zapach Twojej odmiany, zawsze możesz następnym razem spróbować innego kwiatu. Ważne jest, aby znaleźć odmianę, które będzie dla ciebie idealna. Nie ma sensu palić odmian, których nie lubisz biorąc pod uwagę niezliczoną ilość dostępnych opcji.

Czy zapach skunksa oznacza, że moja trawka jest zepsuta?

Nie, może to wskazywać na coś przeciwnego. Silny zapach skunksa jest często oznaką silnego kwiatu. Zapachy, na które należy zwrócić uwagę, to bardziej syntetyczne zapachy chemiczne i mocz. Te zapachy mogą wskazywać na działanie agresywnych substancji chemicznych znajdujących się w marihuanie, które mogą być pozostałością po procesie uprawy. Nie pozwól, aby zapach skunksa zniechęcił Cię do wypróbowania nowej odmiany, ponieważ często może on wskazywać na silny kwiat. Jak wspomniano powyżej, jeśli nie przepadasz za odmianami o takim zapachu, powinieneś rozejrzeć się i znaleźć coś lepiej odpowiadającego Twojemu gustowi.

Czy każda odmiana pachnie tak samo?

Czy rośliny marihuany pachną – to częste pytanie, a prosta odpowiedź brzmi „tak”. Trudniejszą częścią jest opisanie, jak dokładnie pachną. Zapach Twojej marihuany jest kształtowany przez terpeny obecne w roślinie. Wiele terpenów kształtuje aromat marihuany, dlatego tak trudno jest odpowiedzieć na pytanie „jak pachnie trawa”. Zazwyczaj można dowiedzieć się, jak może smakować trawa, na podstawie zapachu. Zwrócenie uwagi na terpeny zawarte w kwiatach może być satysfakcjonujące, ponieważ daje ci wyobrażenie o rodzaju doświadczenia, którego możesz się spodziewać. Poniżej mamy dla ciebie listę najpopularniejszych terpenów oraz związanych z nimi zapachów:

• Limonen: Świeży, cytrusowy zapach przypominający pomarańcze lub cytryny.
• Pinen – Naturalny aromat przypominający sosnę leśną.
• Borneol – ostry i ziemisty zapach, często opisywany jako mentol zmieszany z brudem.
• Mircen – Słodki zapach występujący także w roślinach mango.
• Linalool – Kolejny słodki zapach o zapachu pomarańczy i lawendy.
• Delta-3-Carene – drzewny zapach podobny do sosny i cyprysu.
• Eukaliptol – Miętowy zapach przypominający zapach rośliny eukaliptusowej.
• Beta-Karyofilen – ostry zapach mielonego pieprzu.
• Humulen – ostry zapach, który wielu osobom przypomina imbir.
• Terpineol – Łagodny, ale słodki zapach bzu.

Im bardziej będziesz eksplorować różne odmiany marihuany, tym bardziej zauważysz, że opisy smaków są różne i bardziej szczegółowe. Niektóre odmiany charakteryzują się owocowością, podczas gdy inne mają bardziej piżmowy i ostry smak. Ta różnica w zapachu i smaku wynika z unikalnej kombinacji terpenów występujących w każdej odmianie. Znalezienie odpowiedniej mieszanki terpenów pomoże Ci w pełni cieszyć się doświadczeniem i sprawi, że każda sesja palenia będzie tak przyjemna jak to tylko możliwe. Nie bój się miksować odmian i dopasowywać ich pod siebie. Obecnie jest tak wiele opcji, że na pewno w końcu znajdziesz coś, co pokochasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.