Czy Opłaca Się Uprawiać Automaty?

Czy opłaca się uprawiać automatycznie kwitnące rośliny marihuany?

Uprawa marihuany to niewątpliwie najlepsze hobby, jakie możesz uprawiać. Przy tak dużej liczbie odmian kupowanie nasion i zbieranie ogromnych pąków jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wielu hodowców przechodzi obecnie na odmianę automatycznie kwitnącą, ponieważ zapewnia ona ogromne zbiory w bardzo krótkim czasie. Co jednak, jeśli chcesz przenieść to na wyższy poziom? A co jeśli chcesz rozpocząć działalność komercyjną? Czy opłaca się uprawiać automaty?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, rzeczywiście opłaca się uprawiać odmiany automatycznie kwitnące zarówno w przypadku hodowców domowych, jak i komercyjnych. Możesz wiele zrobić, po prostu oszczędzając czas. Nie było to możliwe, powiedzmy, może 5 lat temu, kiedy odmiany automatycznie kwitnące pod wieloma względami pozostawały w tyle za odmianami fotoperiodowymi. Faktycznie, kiedy wprowadzono pierwszą odmianę automatycznie kwitnącą o nazwie Lowryder, przyciągnęła ona uwagę. Było to jednak krótkotrwałe, ponieważ dawała niewielkie plony. Sytuacja jest teraz zupełnie inna. Automaty nabierają tempa!

1. Przestrzeń.

Niezależnie od tego, czy jest to działalność komercyjna, czy uprawa w domu, przestrzeń odgrywa ważną rolę. Jeśli posiadasz gospodarstwo o powierzchni około 10 000 stóp kwadratowych, musisz uprawiać rośliny, które przyniosą maksymalny zysk. Jeśli małe rośliny mogą działać tak samo jak większe rośliny, to oczywiście wybierzesz mniejsze.

Komercyjni hodowcy uprawiający rośliny na zewnątrz uwielbiają odmiany automatycznie kwitnące ze względu na ich mały rozmiar. Nie tylko pomagają w zachowaniu dyskrecji, ale łatwiej jest je kontrolować. Większość automatycznie kwitnących odmian dorasta do 1,5 metra na zewnątrz, a niektóre tylko do 4 metrów. Zarządzanie nimi jest dość łatwe. Co najważniejsze, zamiast jednej dużej rośliny fotoperiodycznej można wyhodować dwie rośliny, co czyni ją niesamowitym wyborem dla tych, którzy nie posiadają dużych gospodarstw. Dzięki pochodzeniu z odmiany Ruderalis, rośliny automatycznie kwitnące są genetycznie zaprogramowane tak, aby pozostały małe i zwarte.

Hodowcy z powodzeniem wprowadzili tę morfologię do automatycznie kwitnących hybryd, co czyni je doskonałym wyborem dla hodowców komercyjnych, którzy chcą zwiększyć zysk. Hodowcy mogą również wykorzystywać czynniki środowiskowe, takie jak wielkość doniczki i bezstresowy trening, aby hodować okazy nawet na małych i bardziej funkcjonalnych wysokościach.

2. Wydajność.

Plony są ważniejsze niż przestrzeń, czas wymagany do zbiorów, a nawet to, ile razy zbierasz pąki. Oczywiście im większe plony tym więcej marihuany. Kilka lat temu odmiany automatycznie kwitnące słynęły z naprawdę małych plonów. Ale szczerze mówiąc, teraz to się całkowicie zmieniło. Wiele odmian automatycznie kwitnących jest obecnie w stanie wyprodukować tyle samo, co zwykłe odmiany konopi.

Wydajność zależy również od tego, czy uprawiasz ją w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. I oczywiście – odpowiednia odmiana. Na przykład Purple Punch Auto produkuje od 450 do 600 gramów na m2, gdy rośnie w pomieszczeniu. Na zewnątrz można spodziewać się około 200 gramów plonów na każdą roślinę. hociaż wszystkie automaty mogą nie produkować tak dużo, jest to spora wydajność, ponieważ oszczędzasz miejsce i czas. W porównaniu ze zwykłą odmianą, można by zobaczyć prawie 500 gramów na roślinę co 6 miesięcy.

3. Nie są zależne od pory roku.

Odmiany automatycznie kwitnące przewyższają konkurencję jeśli chodzi o pory roku. Tradycyjne rośliny fotoperiodyczne zależą od pory roku, w której rozpoczynają kwitnienie. W przypadku uprawy na zewnątrz należy poczekać co najmniej 2-3 miesiące, aż rośliny zakończą swój cykl wegetacyjny, a następnie przejdą do fazy kwitnienia. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy posadzisz nasiona na czas.

Hodowcy sadzą nasiona w zależności od strefy, w której żyją. Rośliny fotoperiodyczne pozostaną w fazie wegetatywnej, o ile otrzymają więcej niż 15 godzin światła słonecznego. Tak więc, jeśli posadzisz nasiona w styczniu (tak dla przykładu), roślina będzie rosła w fazie wegetatywnej przez czas nieokreślony, jeśli otrzyma co najmniej 18 godzin. Gdy tylko zmieni się pora roku i rośliny otrzymają mniej niż 15 godzin światła, rozpoczynają kwitnienie. Hodowcy indoor mogą kontrolować fazę kwitnienia poprzez manipulację oświetleniem. Ale ponieważ nie możesz kontrolować światła słonecznego, będziesz musiał poczekać, aż zmienią się pory roku.

Jeśli jednak uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, nigdy nie będziesz musiał się martwić zmianami sezonowymi. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że rośliny automatycznie kwitnące będą kwitnąć po pewnym czasie wzrostu, niezależnie od światła, jakie otrzymują. Tak więc, jeśli na przykład posadzisz nasiona w styczniu, możesz spodziewać się, że roślina zacznie kwitnąć w połowie lutego. Większość automatów zaczyna kwitnąć miesiąc po posadzeniu.
Jeśli w swojej działalności komercyjnej polegasz na odmianach automatycznie kwitnących, nie tylko oszczędzasz czas, ale możesz je uprawiać zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu, o każdej porze roku. Tradycyjne odmiany konopi można zbierać tylko dwa razy w roku, ale odmiany automatyczne gwarantują wieczne zbiory za każdym razem.

4. Krótki czas życia.

Jako hodowca komercyjny czas jest Twoim sprzymierzeńcem. Im szybciej zbierzesz plony, tym silniejsza będzie Twoja firma. Większość hodowców preferuje odmiany automatycznie kwitnące, głównie ze względu na ich cykl życia, który zwykle kończy się, zanim się zorientujesz. Podczas gdy zwykłe odmiany konopi potrzebują około 5-6 miesięcy, aby zakończyć swój pełny cykl, w tym fazę wegetatywną i kwitnienie, wiele odmian automatycznie kwitnących kończy swój cykl w niecałe 3 miesiące.

Krótszy cykl życia zmniejsza również prawdopodobieństwo ataku szkodników na rośliny. Nie oznacza to, że szkodniki nie atakują upraw automatycznych uprawianych na zewnątrz – wręcz przeciwnie – ale ponieważ całkowite przejęcie kontroli nad roślinami przez szkodniki zajmuje trochę czasu, rośliny automatyczne mają przewagę ze względu na ich krótki cykl życia.

5. Jakość.

Temat plonów dotyczy czegoś więcej niż tylko ilości. Hodowcy muszą również skupić się na jakości kwiatów konopi, aby zaimponować kupującym i zapewnić sobie klientów. Odmiany automatyczne mają potencjał do wytwarzania lepkich pąków pokrytych włoskami wypełnionymi kannabinoidami i terpenami. Genetyka i dobór odmian odgrywają tutaj dużą rolę, ale ważną rolę odgrywają także techniki uprawy. Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia umożliwi roślinom zwiększenie biosyntezy kannabinoidów i terpenów. Niezależnie od tego, czy wolisz używać syntetycznych składników odżywczych, czy metod organicznych, zapewnienie roślinom dostępu do wszystkich potrzebnych makro i mikroelementów poprawi również jakość kwiatów. Ale praca jest kontynuowana także po żniwach. Prawidłowe suszenie i utwardzanie automatycznie kwitnących pąków stanowi ostatni i prawdopodobnie najważniejszy element układanki, który zapewnia doskonałą jakość marihuany.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, czas i wysiłek, zdecydowanie musisz uprawiać własną uprawę, a jeśli chcesz to zrobić jeszcze szybciej, powinieneś wybrać odmiany automatycznie kwitnące. Odmiany automatycznie kwitnące pozwalają uzyskać wszystkie korzyści z uprawy w domu w zaledwie 8 tygodni, oszczędzając mnóstwo pieniędzy i do 30% na cykl wzrostu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.