Nowy Materiał „Zeoform” Przekształca Konopie w Prawie Wszystko

gitara-konopia-material-konopny

Co jeżeli dzisiejsze tworzywa sztuczne mogłyby być wykonane z materiału, który nie tylko jest trwały, ale także nie jest toksyczny? Dziś nasze plastiki wykonane są z oleju, co oznacza nie tylko produkowanie toksycznych substancji chemicznych do atmosfery, ale również wypełnianie naszego środowiska produktami, które nie mogą ulec biodegradacji.

Nowa firma z Australii stworzyła obiecujący produkt o nazwie Zeoform, który jest wykonany wyłącznie z wody i celulozy pobranej od roślin konopi. Oznacza to, że ich plastik jest nie tylko ekologiczny w produkcji, ale jest także biodegradowalny.

Jak podano na stronie internetowej:

„Zeoform to rewolucyjny materiał, który zmienia wszystko. Wykonany z włókien celulozy i wody – i absolutnie nic więcej! Opatentowany sposób konwersji celulozy w super mocny materiał formierski za pomocą zaawansowanych technologii, który może być uformowany w wiele produktów. Zeoform jest w 100% nietoksyczny, biodegradowalny i „blokuje” węgiel z odpadów do pięknych, form użytkowych.”

Według Zeoform, ich produkt jest bardzo trwały i powstaje w jedynym naturalnym procesie wiązania wodorowego, które ma miejsce, gdy włókna celulozowe miesza się z wodą. Stworzone wiązania są już tak silne, że nie potrzeba kleju. Końcowy materiał może być uformowany w prawie wszystko, może być cięty, skręcany maszynowo, wiercony, gwintowany, przybijany gwoździami i klejony w taki sam sposób co drewno i kompozytowe. Może być również barwione i wykończone w jakikolwiek sposób chcą twórcy.

Materiał jest naturalnie odporny na wodę i ogień i może być ponadto egzekwowane w obie kategorie z niewielkimi korektami do składników. Produkt może być przekształcony we wszystko, od części samochodowych do papieru, formy, meble, a nawet instrumenty muzyczne – możliwości są nieograniczone.

Ze względu na funkcjonalność produktu, firma ma nadzieję poszerzyć swoją opatentowana technologię i rozpocząć oferowanie licencji do większych zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.