Nowy materiał „Zeoform” przekształca konopie w prawie wszystko 1


gitara-konopia-material-konopny

Co jeżeli dzisiejsze tworzywa sztuczne mogłyby być wykonane z materiału, który nie tylko jest trwały, ale także nie jest toksyczny? Dziś nasze plastiki wykonane są z oleju, co oznacza nie tylko produkowanie toksycznych substancji chemicznych do atmosfery, ale również wypełnianie naszego środowiska produktami, które nie mogą ulec biodegradacji.

Nowa firma z Australii stworzyła obiecujący produkt o nazwie Zeoform, który jest wykonany wyłącznie z wody i celulozy pobranej od roślin konopi. Oznacza to, że ich plastik jest nie tylko ekologiczny w produkcji, ale jest także biodegradowalny.

Jak podano na stronie internetowej:

„Zeoform to rewolucyjny materiał, który zmienia wszystko. Wykonany z włókien celulozy i wody – i absolutnie nic więcej! Opatentowany sposób konwersji celulozy w super mocny materiał formierski za pomocą zaawansowanych technologii, który może być uformowany w wiele produktów. Zeoform jest w 100% nietoksyczny, biodegradowalny i „blokuje” węgiel z odpadów do pięknych, form użytkowych.”

Według Zeoform, ich produkt jest bardzo trwały i powstaje w jedynym naturalnym procesie wiązania wodorowego, które ma miejsce, gdy włókna celulozowe miesza się z wodą. Stworzone wiązania są już tak silne, że nie potrzeba kleju. Końcowy materiał może być uformowany w prawie wszystko, może być cięty, skręcany maszynowo, wiercony, gwintowany, przybijany gwoździami i klejony w taki sam sposób co drewno i kompozytowe. Może być również barwione i wykończone w jakikolwiek sposób chcą twórcy.

Materiał jest naturalnie odporny na wodę i ogień i może być ponadto egzekwowane w obie kategorie z niewielkimi korektami do składników. Produkt może być przekształcony we wszystko, od części samochodowych do papieru, formy, meble, a nawet instrumenty muzyczne – możliwości są nieograniczone.

Ze względu na funkcjonalność produktu, firma ma nadzieję poszerzyć swoją opatentowana technologię i rozpocząć oferowanie licencji do większych zakładów produkcyjnych na całym świecie.

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Nowy materiał „Zeoform” przekształca konopie w prawie wszystko

olej cbd, konopny, cbd, thc