Ćwiczenia oraz marihuana mogą mieć podobny wpływ na ból

cwiczenia-fu-fizyczne-i-marihuana0-marihuana-cwiczenia-efekt-na-cialo

Naukowcy nadali nowe znaczenie terminowi „haj biegacza”. Nowe odkrycia sugerują, że ćwiczenia fizyczne mogą aktywować te same uśmierzające ból ścieżki co marihuana.

Euforia i tłumienie bólu, które występują w czasie wysokiej intensywności ćwiczeń były kiedyś uważane za wynik naturalnych opioidów nazywanych endorfinami. Ale od czasu odkrycia systemu endokannabinoidowego w połowie lat 90, dowody wskazywały na naturalne, podobne do marihuany cząsteczki jako prawdziwe wyjaśnienie.

Nowe odkrycia z Brazylii potwierdzają rolę systemu endokannabinoidowego w łagodzeniu bólu poprzez wysiłek fizyczny.

„Wyniki te wskazują, że ćwiczenia mogą aktywować system endokannabinoidowy, produkując antynocycepcję.”

W badaniu, szczury kontrolnie poddane wysokiej intensywności ćwiczeniom wykazały większą tolerancję na ból – co spowodowane było zmianami receptorów CB1 w mózgu.

Receptory CB1 są aktywowane przez związki marihuany, a także naturalnie występujące kannabinoidy, takie jak anandamid. W każdym przypadku aktywność receptorów CB1 wykazała zakłócać sygnalizowanie bólu zarówno na poziomie mózgu i rdzenia kręgowego.

Co ciekawe, w obszarach mózgu szczura, związanych z rozporządzaniem bólem, ruch wydaje się zwiększać zarówno aktywność i dostępność tych receptorów. Poziomy anandamidu we krwi również były wyższe po ćwiczeniach.

Wyniki, jak sugerują autorzy badania, mogą być przydatne do leczenia bólu w niektórych grupach pacjentów.

„Nasze wyniki wskazują, że umiarkowana intensywność ćwiczeń jest skuteczna pod względem indukowania antynocycepcji, co może mieć duże znaczenie w leczeniu różnych stanów bólów klinicznych.”

Ulga w bólu z przyczyny ćwiczeń fizycznych dokumentowana jest od 1980 roku, ale musi jeszcze zostać prawidłowo wyjaśniona.

Chociaż należy wykonać dalsze badania, wcześniejsze badania na ludziach wykazały także wyższe poziomy endokannabinoidów następujące po ćwiczeniach, co sugeruje, że ten sam system działa u ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.