Izolowanie terpenów

Izolowanie terpenów: nowy aspekt w przemyśle cannabis

Terpeny to związki, które nadają cannabis szeroką gamę smaków i aromatów. Izolowanie terpenów pozwala użytkownikom medycznym jak i rekreacyjnym na lepsze dopasowanie produktu pod siebie.

• Izolowanie terpenów

Cannabis słynie przede wszystkim z indukowania wszelkiego rodzaju efektów dzięki kannabinoidom. Do tej pory rozpoznano ponad 100 kannabinoidów, z których wiele posiada naprawdę korzystne efekty na ludzki organizm. Cannabis zawiera również imponujący profil terpenów, który różni się w zależności od odmiany. Związki te wytwarzane są przez te same gruczoły (trichomy), które wytwarzają THC i CBD. Terpeny także posiadają szereg korzystnych efektów na ludzi, zarówno same w sobie oraz jako modyfikatory kannabinoidów.

Cannabis zawiera tak szeroki zakres terpenów, że łatwo może stać się głównym źródłem tych substancji. cannabis przeżywa obecnie globalny renesans. Izolacja terpenów z pewnością także będzie częścią przyszłości cannabis biorąc pod uwagę jak sprawnie rozwija się legalizacja na całym świecie.

• Co to są terpeny?

Terpeny to związki lotne, które nadają roślinom oraz zwierzętom ich aromat i smak. Jeśli coś ma zapach lub smak – zawdzięcza to terpenom. Każda odmiana cannabis posiada swój własny zapach. Wynika to z różnych kombinacji terpenów w każdej odmianie marihuany.

• Old-schoolowe izolowanie terpenów

Izolacja terpenów nie jest niczym nowych. Perfumiarze stosują terpeny od setek lat. Zanim wymyślono nowoczesne techniki ekstrakcji takie jak izolacja CO₂ czy próżniowa, perfumiarze wykładali płatki lawendy czy róż na warstwach tłuszczu zwierzęcego między szklanymi powierzchniami. Ze względu na to, że proces ten powodował iż tłuszcz posiadał terpeny, płatki zastępowano nowymi do momentu aż tłuszcz przesycony był terpenami. Następnie po rozpuszczeniu w alkoholu tłuszcz ten zamieniał się w perfumy.

Terpeny są również znane pod bardziej popularną nazwą olejków eterycznych. Jeśli kiedykolwiek stosowałeś olejku eukaliptusowego aby udrożnić zatkany noc lub olejek z drzewa herbacianego jako środek dezynfekujący, korzystałeś z dobroczynnego działania terpenów.

• Przyszłość terpenów w przemyśle cannabis

Izolacja terpenów to wymagająca nauka. Obecnie opanowano wiele czystych, bezrozpuszczalnikowych metod ekstrakcji w celu destylacji terpenów z cannabis. Metody te są częścią procesu ekstrakcji koncentratu. Wiele ekstraktów usuwanych jest z aromatów podczas wytwarzania. Izolowanie terpenów pozwala na dostosowanie profili smakowych ekstraktów i artykułów. Oznacza to możliwość odtworzenia aromatu oraz smaku ulubionej odmiany.

Wartość terapeutyczną ekstraktów można także zwiększyć przez dodanie do nich terpenów. Na przykład, limonen jest znanym środkiem przeciwlękowym, a humulen działa skutecznie uspokajając przewód pokarmowy. Terpeny czeka ekscytująca przyszłość – nie tylko w samym przemyśle cannabis, ale także w przemyśle spożywczym, perfumeryjnym oraz w wielu innych zastosowaniach przemysłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.